outpost

Pierwszy krok w kierunku telepatii?


telekineza,profesor x,charles xavier,xavier

Telepatia i telekineza pojawiają się w produkcjach fantastycznych od bardzo dawna. Porozumiewanie się myślami czy możliwość poruszania przedmiotami samą siłą umysłu stanowią niespełniony sen wielu osób. Czy tak jednak do końca niespełniony? Kojarzycie Elona Muska? Otóż facet posiada firmę Neuralink. Jej przedstawiciele niedawno informowali, iż rozpoczęli testy specjalnych implantów mózgowych – już wtedy mówili, że dzięki takiemu zabiegowi nauczyli małpę telepatycznej gry w komputerowego ping ponga.

Niemożliwe? A jednak – do sieci trafił filmik, na którym 9-letni makak o imieniu Pager gra w MindPonga, jednocześnie sącząc przez słomkę bananowe smoothie. Początkowo osoba opiekująca się małpą łączy się z implantami poprzez iPhone'a, a sam makak kalibruje je przy pomocy joysticka. W następnym etapie sprzęt zostaje ssakowi odebrany i Pager zaczyna umysłową grę, w której radzi sobie naprawdę dobrze. Cóż, niektórzy bali się chipów Billa Gatesa, a wszczepianie przyszło z innej strony – szczególnie, że Elon Musk oznajmił, że jeszcze w tym roku chciałby przeprowadzać testy na ludziach. Nie da się ukryć, że przed nami nowa era technologii.Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Tu chyba nie chodzi o telepatię, a interfejs maszyna-mózg. Telepatia to pseudonauka, a interfejsy maszyna-mózg to połączenie wiedzy biologicznej z inżynierią.
Odpowiedz
Kwestia nomenklatury, ale generalnie chyba wiadomo, o co chodzi


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
← Nowości

Pierwszy krok w kierunku telepatii? - Odpowiedź

Wczytywanie...