Pierwszy zwiastun filmu "The Batman"


the batman

W trakcie zakończonej właśnie dwudniowej imprezy DC FanDome wytwórnia Warner Bros. zaprezentowała światu pierwszy zwiastun nowego filmu o człowieku-nietoperzu. Zatytułowany po prostu "The Batman", ma on być kryminałem w stylu noir i wedle zapowiedzi twórców ma zgłębić bardziej detektywistyczną stronę głównego bohatera.

(Twórcy od razu mają u mnie plusa za użycie kawałka "Something in the Way" Nirvany)

W rolę dość młodego Bruce Wayne-a wciela się Robert Pattinson, znany z wyśmienitych filmów "The Lighthouse" oraz "Good Time" (tak tak, zagrał w czymś więcej niż ekranizacja "Zmierzchu", nadróbcie proszę ostatnią dekadę…). Obok niego zagrają Zoë Kravitz (Selena Kyle), Jeffrey Wright (Komisarz Gordon), Andy Serkis (Alfred), Colin Farrell (Pingwin) oraz Paul Dano (Riddler). Film wyreżyseruje Matt Reeves – twórca kultowego "Cloverfield" oraz najnowszych filmów w uniwersum Planety Małp. Nie powiem, dobór obsady jest bardzo solidny i ciekawy, zwłaszcza Andy Serkis jako Alfred, a Paul Dano może świetnie wypaść jako Riddler. Jeśli potwierdzą się górnolotne zapowiedzi twórców o zgłębianiu detektywistycznej strony postaci i dostaniemy film w stylu "Siedem" (z okazjonalną bijatyką i bat-gadżetami), to może wyjść z tego kawał naprawdę dobrego kina gatunkowego.

Klimatyczny zwiastun, solidna obsada i reżyser z własnym pomysłem – to naprawdę może się udać, jestem ostrożnie optymistyczny. Premiera "tylko w kinach" jest planowana na 1 października 2021 roku.

Odpowiedz
Szczerze nie wiem czego się po tym spodziewać.
Odpowiedz
Czarny komisarz Gordon . To oznacza też czarną Barbare jeśli sie pojawi.
Mam mieszane uczucia, strój batmana wygląda dziwnie. Na początku zastanawiałem sie czy to może Nithwing przejmuje pałeczke po batmanie i jego strój i stara sie udźwignąc spóścizne. To by było fajne.
Poczekamy zobaczymy. Oby serkinsa nie zmarnowali
Odpowiedz
← Nowości

Pierwszy zwiastun filmu "The Batman" - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...