[Świat Wiedźmina] Ciri nie została cesarzową, czyli o podstępie Emhyra. Refleksja nad jednym z zakończeń Wiedźmin 3: Dziki Gon

Świetnie mi się to czytało. Dogłębna analiza i racjonalne wnioski. Do takich samych doszedłem i ja, więc nie chcąc jej unieszczęśliwiać u mnie nigdy cesarzową nie została.
Uważam, że żadne zakończenie nie będzie kolidowało z ewentualną kontynuacją - Ciri była Panią Czasu i Miejsc, więc w przypadku wyboru niekorzystnej dla niej ścieżki nie widzę powodu by cofnąć się w czasie przed moment decydujący o przyszłości.
Odpowiedz
Pomijając ostatni fragment dotyczący jej rezygnacji faktycznie ciekawa analiza. Niemniej pod koniec nieco zbyt mocno popuściłeś wodze fantazji stwierdzając iż z pewnością porzuciła pozycję Cesarowej, równie dobrze mogła zostać "figurantką" przekonana przez 'tatusia' takimi czy innymi argumentami.
Odpowiedz
Zacznijmy od tego ze wszystkie zakończenia są prawdziwe i każde jest częścią całości. Zwróćcie uwagę na czas podany przy każdym w nich w rogu, redzi bardzo żadko podają konkretnie czas akcji w swoich produkcjach chyba że jest ku temu jakiś powód. No i jednym z motywów wiedźmina to właśnie przeznaczenie.
Odpowiedz
Czaks albo ja jestem ślepy albo mam zaćmienie (byle nie Czarnego Słońca) - zechcesz wkleić screeny z tymi datami?
Odpowiedz
Ta teoria o jednym zakończeniu to bzdura. Różnice w czasie wynikają z wydarzeń w tle:
- Zabicie ostatniej wiedźmy następuje niemal od razu bo Geralt jest wściekły
- Ciri-wiedźminka, zrobili parę zleceń, Ciri dzieli się zarobkiem za bestie, Geralt miał czas zamówić miecz u wybitnego miecznika
- Ciri - wyjazd do Nilfgaardu. Wpierw Emhyr zdławił przeciwników.
"Słowa symbole, egoizm zgubi
A czas zabije każdego z nas"
Arkona - "Imperium" - "Skrajna nienawiść egoistycznej egzystencji"
Odpowiedz
A mnie ta Ciri to wkurwiala na maxa.
Odpowiedz
moim zdaniem ciri miała by dostęp do wielu świetnych doradców którzy by prawdopodobnie o ile by mogli była też lubiana prze ludzi ( a z tego co kojarze to emhyr nie ma innego następcy ) bo mianowanie kogokolwiek z szlachty na króla mogło by do wojny domowej doprowadzić
Odpowiedz
← Artykuły

[Świat Wiedźmina] Ciri nie została cesarzową, czyli o podstępie Emhyra. Refleksja nad jednym z zakończeń Wiedźmin 3: Dziki Gon - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...