dziki_lad

Świat Wiedźmina – Biografia i charakterystyka Ciri, cz. 1

ciri,wiedźmin

Tym tekstem chciałbym otworzyć serię artykułów będących próbą przedstawienia i zinterpretowania dziejów Ciri, ukazanych w książkach, grach i komiksach. Dla przejrzystości zrezygnowałem z nazbyt wyraźnego oddzielania tych źródeł. Tworzą one jedną całość i nie stoją ze sobą w większej sprzeczności.

Odnoszę wrażenie, że postać Ciri jest wyjątkowo słabo rozumiana. O ile refleksja zawsze jest cenna, nader często opinie o niej są powierzchowne, a ich oparcie w książkach czy grach nikłe. Oczywiście nie brakuje też i ciekawych spostrzeżeń. Jej postać na przestrzeni książek "Wieża Jaskółki" i "Pani Jeziora", a później grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon" i komiksie "Klątwa kruków", na tyle mnie zafascynowała, że postanowiłem podjąć się własnej interpretacji jej historii.

Odpowiedz
Trzeba będzie odkopać ten tekst przy okazji zapowiedzi Wiedźmina 4 .
Odpowiedz
„Vaʼesse deireádh aep eigean” oznacza jedynie „coś się kończy”. „Coś się kończy, coś się zaczyna” brzmi „Vaʼesse deireádh aep eigean, vaʼesse eigh faidhʼar”.

I zaznaczaj pochodzenie informacji, bo „Eliza” nikomu nic nie mówi
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_SMiki_Lorebringer* dnia środa, 6 maja 2020, 09:32 napisał

„Vaʼesse deireádh aep eigean” oznacza jedynie „coś się kończy”. „Coś się kończy, coś się zaczyna” brzmi „Vaʼesse deireádh aep eigean, vaʼesse eigh faidhʼar”.

I zaznaczaj pochodzenie informacji, bo „Eliza” nikomu nic nie mówi

Z cytatem, cóż, nie znam elfickiego-wiedźmińskiego, więc z netów wziąłem z chyba wadliwego źródła Poprawione, dzięki za czujność

Co się tyczy pochodzenia, książki gry i komiks są wyraźnie oddzielne chronologicznie a ja będę to opisywał chronologicznie dalej, stąd ten podział będzie niejako "w tle". Tylko ten tekst ujmował sprawę całościowo w sposób problemowy. Będą wyróżniki głównego motywu i czasu, przykładowo "Ciri u Szczurów (lato 1267, do 9 września)" w formie podtytułu części tekstu. Eliza to oczywiście komiks "Klątwa kruków", i dobrze że nic nie mówi, bo jeszcze nic nie mówi
Odpowiedz
Zapominasz o jednym: pierwszą miłością Ciri nie była Mistle, ale Hjalmar Krzywogęby...
Odpowiedz
← Artykuły

Świat Wiedźmina – Biografia i charakterystyka Ciri, cz. 1 - Odpowiedź

Wczytywanie...