[Torment] Wieloklasowość, pamiętnik Nie-Sławy i ważni NPC

Mam jedno małe pytanko. Dopiero zacząłem grać w PT i zastanawia mnie czy można mieć dwie profesje w tym samym czasie jak np. Dak`kon (mag i wojownik). Wiem że można być wojownikiem i magiem ale trzeba rozmawiać np. z Dak`kon aby można było się "przełączyć" pomiędzy tymi profesjami. Ale jak tak zrobię, to ta druga jest nieaktywna.

Poza tym interesuje mnie czy da sie przeczytać pamiętnik Nie-Sławy.

Trzecie i ostatnie dotyczy bohaterów PT. Których warto przyłączać do drużyny? Nie chodzi mi o to który dobrze walczy. Interesują mnie questy dotyczące bohaterów. Innymi słowy: którzy z bohaterów odgrywają największą rolę w fabule PT.

Z góry dziękuje za odpowiedź,
1.Nie, niestety tak być nie może. Nie można być dwuklasowcem w P:T. Możesz mieć na raz tylko jedną profesję (mag, wojownik lub złodziej), ale resztę możesz mieć wyuczoną. Pooza tym każda profesja ma swoje punkty exp. Więc np. grasz całą grę magiem i masz poziom 24, ale wojownikiem grałeś tylko na początku i masz poziom np. 2. Jak przełączysz się na końcu gry z maga (26 poziom) na wojownika (2 poziom) to będziesz miał w wojowniku właśnie 2 poziom

2.Mi się nie udało przeczytać pamiętnika Nie - Sławy i wątpię czy się da. Ale może jak będziesz z nią romansował to może da looknąć tam

3.Oczywiście naważniejsi są Morte i Dak'Kon. Morte podróżował z naszymi poprzednimi wcieleniami tak samo jak Dak'Kon. Poza tym Morte ma fajne odzywki A Dak'Kon mówi często niezrozumiale, ale fajne są z nim questy. Dalej myślę, że opłaca się wziąc Annę i/lub Nie-Sławę. Jest z nimi wątek romantyczny (Anna jest zazdrosna jak przyłączysz Nie-Sławę ). Poza tym Anna mówi jak zwykły wieśniak i fajnie to brzmi, a Nie-Sława ma odpowiedzi na wysokim poziomie Nordom raczej ma małe znaczenie dla fabuły (mimo to go wziąłem) i mówi jak robot Vhailora nie polecam brać, bo łatwo go wkurzyć (mówi, że próbujemy go zepchnąć z drogi sprawiedliwośći) i się na nas rzuca. Ignus nauczy nas pare rzeczy, ale jest nienormalny i też sie na nas rzuca A poza tym na końcu będziemy z nim walczyć, chyba, że mamy w drużynie Vhailora to wtedy z nim będziemy walczyć 8)

No i to chyba wszystko


Tonari no Totoro!
A która profesja lebsza: mag czy wojownik? Grałem na początku magiem i szlag mnie trafia bo żeby możnabyło czarować trzeba odpoczywać. Co jest niekiedy niemożliwe. Mag nadaje się na jedną większą bitwę a potem to trzeba kulić ogon i uciekać. Są inne sposoby aby "podładować" czary nie odpoczywając?

I jeszcze jedno. Opłaca się być magiem? Narazie doszedłem do 6 poziomu czarów (Bezimienny ma 10 poziom maga) i jakoś nie są zbyt silneprzydatne. Więc jak z poziomem 7,8 i 9? Warto inwestować w maga?
Która profesja jest lepsza? To zależy czy wolisz walić wojem czy czarować magiem. Ja osobiście wolę maga. Nie ma innego sposobu, żeby podładować czary, niż odpocząć. Ale możesz na najlepszy czar z każdego poziomu poświęcić wszystkie wolne sloty. Na 6 poziomie o ile pamiętm jest czar Burza Piorunów (czy jakoś tak) i możes na niego poświęcić wszystkie wolne sloty. Czy opłaca się być magiem i inwestować w niego? Myślę, że tak, bo na następnych poziomach czarów są super zaklęcia.


Tonari no Totoro!
← Inne cRPGi
Wczytywanie...