Odpowiedz
  • 1 strona

Premiera Upadku Gondolinu

Courun Yauntyrr

Arcymag
15763 Drow
Napisano: 15 października 2019, 20:03 · #1
0

Dzisiaj na sklepowe półki w naszym kraju trafił "Upadek Gondolinu", czyli powieść mistrza J.R.R Tolkiena, która na publikację czekała sto lat. Dzięki Prószyński i S-ka będziemy świadkiem wydarzeń, które rozegrały się na wiele lat przed "Władcą Pierścieni".

upadek gondolinu

Chociaż dopiero przeszło rok po światowej premierze, ale w końcu możemy kupić najnowszą książkę Tolkiena, czyli "Upadek Gondolinu". Powieść nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, ale ponownie redakcją i opracowaniem odnalezionego rękopisu zajął się sędziwy syn autora, czyli Christopher Tolkien. Mało kto wie, ale to pierwsza powieść osadzona w fantastycznym Śródziemiu.

To właśnie w "Upadku Gondolinu" pierwszy raz pojawiają się orkowie, smoki i Balrogowie. Trafiamy do tytułowego królestwa Gondolinu, które jest oblegane przez siły Morgotha. Do tej pory kraina ta unikała wścibskich oczu jednak zdrada sprawiła, że prawdziwy Władca Ciemności pragnie jej zniszczenia.

Książka trafiła do nas w twardej oprawie, która skrywa 280 stron. Wydawca wycenił ją na 42 PLN, ale z pewnością uda wam się znaleźć korzystniejszą cenę za możliwość powrotu do Śródziemia sprzed ery Saurona.

Trust? That word doesn't exist in our language.

Mikeal

Adept Śmierci
2317 Nekromanta
Napisano: 16 października 2019, 08:51 · #2
0
Ech szkoda tylko, że to opracowanie, a nie samodzielna powieść jak "Dzieci Hurina".

Gość_xwing*

Napisano: 20 października 2019, 10:04 · #3
0
Swoją drogą, jeśli faktycznie jest tak że ten Upadek Gondolinu jest pierwszym dziełem tylko że odnalazł się po latach to Tolkien musiał mieć niezły łeb żeby to wszystko ogarnąć i spasować. Bo przecież w Siliarillionie mamy opisane wiele wydarzeń sprzed upadku Gondolinu, i późniejszych wydarzeń, więc nieźle musiał to wszystko poukładać tak przeskakując od wydarzeń do wydarzeń i żeby miało spójność i sens.

Premiera Upadku Gondolinu - Odpowiedź

 
 
 
Podaj numer strony
Wczytywanie...