Kim jest Mordenkainen?


Być może nie każdy słyszał o sławnym czarodzieju imieniem Mordenkainen, ale najnowszy materiał w ramach D&D Beyond bliżej przedstawia nam najbardziej rozpoznawalnego maga w świecie Greyhawk. Czyżby był on odpowiednikiem Elminstera z popularnych Zapomnianych Krain?

mordenkainen class="lbox">mordenkainen

Na pewno natknęliście się na to imię podczas wirtualnej wycieczki po Faerunie, ale pewnie nigdy nie stanęliście z nim twarzą w twarz, bowiem Mordenkainen rezyduje w Oerth, gdzie zasłużył sobie na miano największego czarodzieja w świecie Greyhawk. Możemy dowiedzieć się o nim kilka ciekawostek dzięki najnowszemu materiałowi, który pojawił się za darmo w ramach D&D Beyond.

Nowy materiał nie jest rzecz jasna wysokobudżetowym filmem dokumentalnym, w którym poznamy smutne dzieciństwo i walkę z przeciwnościami losu, lecz rozmową dwóch doświadczonych graczy oraz pracowników Wizards of the Coast, czyli Todda Kenrecka oraz Mike'a Mearlsa. Materiał możecie zobaczyć poniżej.

Wybór rozmówcy zupełnie nieprzypadkowy, bowiem Mearls jest autorem wydanego lekko ponad rok temu "Mordenkainen's Tome of Foes", w którym nie zabrakło tytułowej postaci. Sama forma filmiku może wizualnie nie powala, ale to dobry sposób, by na szybko poznać najważniejsze postacie w Dungeons&Dragons.

Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Mordenkainen w D'n'D jest tym, kim Alzur w świecie Wiedźmina (by CDP RED). Tak przynajmniej mi się wydaje.
Odpowiedz
W sensie czarodziejem, który wymyśla przydatne rzeczy.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
A ten koleś występował w którejś części Baldur’s Gate?
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_Diego* dnia niedziela, 11 sierpnia 2019, 10:53 napisał

A ten koleś występował w którejś części Baldur’s Gate?

On sam nie, ale chyba w BG2 używałeś czaru maga VII poz. "Miecz Mordenkainena"?
W NwN na IX poz. było jeszcze "Rozproszenie Mordenkainena".
Odpowiedz
← Nowości

Kim jest Mordenkainen? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...