[BGI] Dwuklasowcy

Chcialbym zapytac jak to jest z dwuklasowcami w BG, bo nie pamietam... Dajmy na to ze gram ludzkim wojownikiem, jest on na 6 poziomie i chce mu dolozyc klase maga. Czy wtedy bede awansowal juz tylko jako mag juz do konca gry, czy po osiagnieciu pewnego poziomu postac bedzie otrzymywala XP do podzialu miedzy klasy tak jak jest to w przypadku wieloklasowcow?
Aha, no i przy okazji chcialbym zapytac czy limit Xp jest to limit punktow jakie mozna zdobyc w sumie na wszystki klasy, czy ilosc xp na kazda klase?
Z gory dziekuje za pomoc
grając dwuklasowcem orzymujesz po tyle samo expa na każdą klasę np grając 2 klasowcem i zdobywając 30exp dostajesz po 15xp do jednej i drugiej klasy grając 3 klasowcem po 10xp do kazdej klasy a co do limitu to z wybrzeżem mieczy bodajże 800000(chyba jak cos to mnie poprawcie)
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Zeal mylisz się niestety Opisałeś typowego wieloklasowca. Co do doświadczenia to też nie do końca :'/

Cytat

Chcialbym zapytac jak to jest z dwuklasowcami w BG, bo nie pamietam... Dajmy na to ze gram ludzkim wojownikiem, jest on na 6 poziomie i chce mu dolozyc klase maga. Czy wtedy bede awansowal juz tylko jako mag juz do konca gry, czy po osiagnieciu pewnego poziomu postac bedzie otrzymywala XP do podzialu miedzy klasy tak jak jest to w przypadku wieloklasowcow?


"Dwuklasowcy - w pewnej chwili postanawiają skupić się na drugiej karierze i przestają awansować w oryginalnej klasie, a poziomy zdobywają tylko w nowej. Nie mogą jednak korzystać ze zdolności starej klasy, dopóki w nowej nie osiągną wyższego poziomu. Kiedy to nastąpi, mają prawo wykorzystywać możliwości wszystkich klas."

Instrukcja do Baldur's Gate I str. 83

Cytat

Aha, no i przy okazji chcialbym zapytac czy limit Xp jest to limit punktow jakie mozna zdobyc w sumie na wszystki klasy, czy ilosc xp na kazda klase?


Maksymalna ilość doświadczenia dla poszczególnych klas (max. poziom 8):

Zbrojni:
*Wojownik - 125,000 XP
*Paladyn/Łowca - 150,000 XP

Łotrzykowie:
*Złodziej/Bard - 70,000 XP

Kapłani:
*Kapłan - 110,000 XP
*Druid - 60,000 XP

Czarodzieje:
*Czarodziej - 90,000 XP

Instrukcja do Baldur's Gate I str. 141

Proszę bardzo. Wbrew pozorom yaiba, instrukcja to przydatna rzecz
Dzieki Tokar, pamietalem wlasnie ze trzeba wyzszy poziom zdobyc, ale chodzilo mi o to czy potem awansuje sie tez w tej pierwotnej klasie, okazuje sie ze nie.... szkoda, zasady D&D bardzie mi odpowiadaja pod tym wzgledem .
A co do instrukcji, to ja mialem (jak juz wspominalem gdzies tam Baldury przechodzilem juz dosc dawno), ale ostatnio ja widzialem jakies dwa lata temu w baaardzo zlym stanie, niestety byla niskiej jakosci a czesto z niej korzystalem. Niestety nie moge jej znalezc, podejrzewam ze trafila do kosza, ale mapke Wybrzeza i Wrot Baldura jakos udalo mi sie znalezc Aha, no i jeszcze oczywiscie mam trzy podkladeczki pod myszke, ale tez juz rozklejone
← Baldur's Gate
Wczytywanie...