Napisano: 16 października 2018, 00:05 · #1
0
Wydawnictwo Egmont Polska zapowiedziało wydanie pełnej kolekcji komiksów Carla Barksa wzorowaną na wydaniu norweskim
Kolekcja zbiera komplet komiksów Barksa w kolejności chronologicznej , aczkolwiek jako pierwsze wydaje zbiór jego historyjek z lat 50 , a pierwsze historyjki z lat 40 wydaje na końcu.
W Polsce okładki będą inne niż okładki norweskie.
Pierwsze dwa tomy :
- Powrót do Klondike i inne historie (256 stron)
- Moja snów dolina i inne historie (240 stron)
Trafią do sprzedaży 28 listopada 2018r. . Ich cena okładkowa wyniesie 69,99 zł . Kolejne tomy są wstępnie planowane, że będą wychodzić co kwartał jeden tom (lub częściej).

Kim jest Carl Barks ? Jest to jeden z najbardziej znanych i najlepszych twórców kaczych komiksów Disneya, który położył podwaliny, bo dużą część późniejszych komiksów z Tego uniwersum. Jest on twórcą wielu postaci, które na stałe weszły do kanony m.in.: Sknerus Mckwacza, Granita Forsanta, Johna Kwakerfellera , Diodaka, Gogusia, Magikę De Czar, Młodych Skautów, sąsiada Jonesa. W Polsce (zwłaszcza w latach 90 w piśmie ,,Kaczor Donald") dość często (w latach 90 prawie co numer) ukazało się większość jego tzw ,,tenpagerów" , czyli 10 stronicowych komiksów , najczęściej z Donaldem w roli głównej. Ciągle jednak wydano w Polsce jedynie niewielki procent długich (co najmniej 20 stronicowych) jego historyjek, bardzo często przygodowych ze Sknerusem w roli głównej.

Zapraszam do zakupu. Komiks można zamawiać już w przedsprzedaży np. : w sklepie egmontu lub na gildia.pl

][/URL]
][/URL]