[GW1] Gildia

Czy ktoś może mi powiedzieć jak się rozwija gildię zarządza się nią i co trzeba zrobić żeby kogoś rekrutować. Po prostu proszę o wytłumaczenie od początku powstawania gildii aż do jej pełnego rozwoju.
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
Zadajesz ciężkie pytania. W tej kwestii jest duuużo do wyjaśniania. Sam nigdy gildii nie zakładałem, aczkolwiek znam teorię. Pierwsze co musisz mieć, to... pomysł. Tak, pomysł to podstawa.

Wymyśl nazwę, opracuj taga, pomyśl nad płaszczem, pozwiedzaj siedziby i wybierz, która by ci pasowała. Zrób to na sucho, u odpowiednich NPCów albo na kartce papieru. A co najważniejsze, pomyśl o samej gildii. Czym ma się zajmować? Czy skupicie się na grze PvE czy na PvP? A może na obu aspektach? Warto również mieć znajomych, na których można liczyć i dać im w przyszłości rangę oficera. Warto zgromadzić spore środki finansowe, bo celestial sigil, za który kupuje się siedzibę gildii, nie jest tani. A kupno wszystkich ulepszeń w siedzibie także kosztuje z 500 platyny.

Gdy już będziesz miał plan działania gildii, załóż gildię u odpowiedniego NPCa, kup płaszcz i siedzibę. Jeśli masz dość kasy, kup kilka ulepszeń w siedzibie, aby stała się atrakcyjniejsza dla graczy. Możecie się także zrzucać gildyjnie na te ulepszenia. Warto w nie zainwestować, w końcu guild hall to serce życia gildyjnego, miejsce spotkań, więc ważne, by było tam jak w domu

Co do zarządzania użytkownikami. Cóż, nigdy nie byłem liderem gildii, więc nie znam panelu. Wiem tylko, że zaproszenie gracza do gildii kosztuje 100 sztuk złota. Członków warto szukać w dużych miastach startowych (Kamadan, Ascalon City, Shing Jea Monastery) i na arenach (jeśli gildia skupia PvP). W sumie gdziekolwiek się pojawisz możesz się ogłaszać.

Przydatne może się okazać forum internetowe, założone na jakimś darmowym serwisie. Tam można dawać ogłoszenia, planować przyszłość etc.

Zakładając gildie bierzesz na siebie sporą odpowiedzialność. Ważne, by być na to gotowym. Słuchaj tego, co mówią gracze. Planuj jakieś eventy (typu naloty na podziemia, wspólne robienie trudnych misji, treningi walk GvG itp.), uatrakcyjniaj graczom życie, aby po prostu nie było nudno. Przydatna jest też wiedza o samym GW, gdyż członkowie mają brzydki zwyczaj zalewania pytaniami (oj tak, ja na początku byłem... natrętny).

Tak więc na razie radzę ci darować sobie zakładanie gildii Wstąp do jakiejś porządnej gildii, patrz, jak działa. Patrz, ucz się, wyciągaj wnioski na przyszłość. Bo gildię założyć jest bardzo łatwo. Ale nie chciałbym Cię zobaczyć wśród tuzinów dupków stojących w Ascalonie czy w Kamadanie i mówiących "chcesz wstąpić do mojej gildii? Błaaaagaaaam!"

Polecam także lekturę tych stron (po angielsku):
http://gw.gamewikis.org/wiki/Guild
http://gw.gamewikis.org/wiki/Guild_versus_Guild
http://gw.gamewikis.org/wiki/Guild_Hall

To tyle ode mnie
Odpowiedz
A gdzie można znaleźć osobę u której można założyć siedzibę gildii
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
Poszukaj w Lions Arch (na statku), w Kamadanie (nie pamiętam, gdzie) albo w Kaineng Center (Blisko wyjścia na Bukdek Bayway) NPCa o imieniu Canthan Ambasador (Kintajski Ambasador).
Odpowiedz


[Dodano po chwili]

A wiecie jak zmienia się nazwę gildii?
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
Nie da sie zmienić nazwy. Jak zakładasz gildie to radze ci wymyślić dobrą nazwę, która będzie też odpowiadać innym. Radze ci też wybrać frakcje i zdobywać uznanie, ponieważ dużo graczy zwraca na to uwagę. Ważne jest też, abyś zaprzyjaźnił się z członkami. No i musisz dobrze grać, bo zazwyczaj większość będzie cię truła o pomoc.
Odpowiedz
A czy da się usunąć gildię?
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
Jeśli jesteś liderem, wyjdź z gildii. Powinno zadziałać
Odpowiedz
A jak się wychodzi z gildii
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
Najpierw wyrzuć wszystkich członków. A później chyba będziesz mógł wyjść, a jak nie to powinien być inny sposób. Może u któregoś z NPC-ów od gildii. Nie miałam powodu by kasować gildie, więc nie wiem dokładnie. Możesz też oddać komuś dowodzenie i spokojnie wyjść.
Odpowiedz
Nadal nie rozumiecie. Mi chodzi o usunięcie gildii ponieważ źle napisałem jedno słowo w nazwie. Gdzie są ci goście od gildii?

P.S. Nie mam jeszcze członków bo niedawno ją założyłem.
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
A ja powtórzę, że gildii nie mam po co usuwać, wiec dokładnie nie wiem jak to zrobić. Czytałam jednak, że jak nie ma członków, to możesz nacisnąć tą ikonkę przy twoim nicku na liście gildii i jest tam opcja usunięcia gildii. Sam musisz sprawdzić.
Odpowiedz
← Guild Wars

Gildia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...