Marcowa ofensywa wydawnictwa MAG


Marcowa ofensywa wydawnictwa MAG jest głównie oparta na dywizjach Brandona Sandersona, niezwykle popularnego pisarza z Stanów Zjednoczonych. Pośród zgromadzonych sił znajdziemy jeden komiks i dwie książki.

wydawnictwo mag class="lbox">wydawnictwo mag

Biały Piasek

wydawnictwo mag,brandon sanderson,biały piasek class="lbox">wydawnictwo mag,brandon sanderson,biały piasek

Nowa saga autorstwa Brandona Sandersona, pełna przygód i magii. Na planecie Taldain legendarni mistrzowie piasku ujarzmiają tajemne moce i w spektakularny sposób manipulują piaskiem. Kiedy w wyniku spisku zostają prawie wszyscy wymordowani, ostatni z nich, Kenton, otoczony przez wrogów, zawiera niespodziewany sojusz z Khriss – zagadkową kobietą z Cieniostrony, która skrywa własne tajemnice. Biały Piasek to kluczowy, wcześniej niepublikowany element rozrastającego się uniwersum cosmere Brandona Sandersona. Tekst został zaadaptowany przez Rika Hoskina (Mercy Thompson), z rysunkami Juliusa Gopeza i kolorami Rossa Campbella. Imponująca nowa saga dla miłośników fantastyki i przygód łączy wspaniałą stronę wizualną z typowym dla Sandersona podejściem do systemów magii.

  • Autor: Brandon Sanderson
  • Tytuł oryginału: White sand
  • ISBN: 978-83-7480-731-9
  • Tłumaczenie: Anna Studniarek
  • Oprawa: twarda
  • Format: komiks
  • Ilość stron: 160
  • Rok wydania: 15 marca 2017
  • Cena detaliczna: 59,00

Idealny Stan

wydawnictwo mag,brandon sanderson,biały piasek class="lbox">wydawnictwo mag,brandon sanderson,biały piasek

Bóg-Cesarz Kairominas jest panem wszystkiego, co go otacza. Pokonał wszystkich wrogów, zjednoczył cały świat pod swoimi rządami i opanował magię. Większość czasu zajmują mu potyczki z arcywrogiem, który wciąż próbuje najechać świat Kaia. Dziś jednak jest inaczej. Dziś Kai musi się udać na randkę. Zewnętrzne moce zmusiły go do spotkania z kimś, kto mu dorównuje – kobietą z innego świata, która osiągnęła równie wiele, co on. Co się stanie, kiedy najważniejszy mężczyzna na świecie zostanie zmuszony, by zjeść kolację z najważniejszą kobietą?

  • Autor: Brandon Sanderson
  • Tytuł oryginału: Perfect State
  • ISBN: 978-83-7480-732-6
  • Tłumaczenie: Anna Studniarek
  • Oprawa: twarda
  • Format: książka
  • Ilość stron: 96
  • Rok wydania: 15 marca 2017
  • Cena detaliczna: 19,00

W trzechsetną rocznicę urodzin w końcu podbiłem świat. Cały świat. Był to dość pamiętny prezent urodzinowy, choć jeśli mam być szczery, zostałem umieszczony na tym świecie, by pewnego dnia nim władać, i tego ode mnie oczekiwano.

Następne pięćdziesiąt lat groziło nudą. W końcu na co można poświęcać swój czas, kiedy już podbiło się cały świat?

Jeśli chodzi o mnie, dorobiłem się arcywroga.

– On coś planuje, Shale – powiedziałem, dosypując cukru do herbaty.

– Kto?

Shale był jedynym człowiekiem, który umiał się wylegiwać w pełnej zbroi płytowej. Prawie jej nie zdejmował – była częścią jego Konceptu.

– A jak myślisz?

Pociągnąłem łyk herbaty i przejrzałem listy na biurku, każdy zapieczętowany odrobiną ciemnoczerwonego wosku. Obaj siedzieliśmy na dużej latającej kamiennej płycie wyposażonej w krzesła i balustrady, przez co wyglądała jak taras. Za pomocą Przeszywania stworzyłem barierę, która ją otaczała, by chronić nas przed szalejącą wokół burzą. Nad naszymi głowami migotała Wielka Zorza – widoczna nawet przez burzowe chmury – oświetlając ziemię poniżej i nadając jej lekko niebieski odcień.

Legion

wydawnictwo mag,brandon sanderson,legion class="lbox">wydawnictwo mag,brandon sanderson,legion

Stephen Leeds jest całkowicie zdrowy na umyśle. To jego halucynacje są szalone. Stephen jest geniuszem o niezrównanych zdolnościach, który w ciągu zaledwie kilku godzin może opanować dowolną umiejętność, zawód lub dziedzinę sztuki. Niestety, by pomieścić całą tę wiedzę, jego umysł tworzy wyobrażonych ludzi – Stephen nazywa ich aspektami – by zachować i uzewnętrzniać wszystkie informacje. Dokądkolwiek Stephen się udaje, towarzyszy mu drużyna wyobrażonych ekspertów, która udziela rad, interpretuje i objaśnia. Wykorzystuje ich do rozwiązywania problemów... nie za darmo. Ale jego umysł robi się nieco zatłoczony, a aspekty mają tendencję do życia własnym życiem. Kiedy pewna firma wynajmuje go do odzyskania skradzionego sprzętu – aparatu mogącego rzekomo robić zdjęcia przeszłości – Stephen pakuje się w przygodę, która zmusi go do udania się na drugi koniec świata i walki z terrorystami. To, co odkryje, może podważyć fundamenty trzech najważniejszych światowych religii i, być może, dać mu niezwykle ważną wskazówkę co do prawdziwej natury jego aspektów.

  • Autor: Brandon Sanderson
  • Tytuł oryginału: Legion
  • ISBN: 978-83-7480-730-2
  • Tłumaczenie: Anna Studniarek
  • Oprawa: twarda
  • Format: książka
  • Ilość stron: 208
  • Rok wydania: 15 marca 2017
  • Cena detaliczna: 29,00

Nazywam się Stephen Leeds i jestem całkowicie zdrowy na umyśle. Z kolei moje halucynacje są zupełnie szalone.

Odgłosy strzałów dochodzące z pokoju J.C. brzmiały jak fajerwerki. Mamrocząc pod nosem, chwyciłem ochraniacze na uszy wiszące za jego drzwiami – nauczyłem się, że należy je trzymać w tym miejscu – i wszedłem do środka. J.C. sam miał ochraniacze na uszach, trzymał pistolet obiema rękami i celował do zdjęcia Osamy bin Ladena na ścianie.

Jednocześnie słuchał Beethovena. Bardzo głośno.

– Próbowałem rozmawiać! – wrzasnąłem.

J.C. mnie nie słyszał. Opróżnił cały magazynek, celując w twarz bin Ladena i dziurawiąc przy tym ścianę. Nie odważyłem się zbliżyć. Gdybym go zaskoczył, mógłby przypadkiem mnie zastrzelić.

Nie wiem, co by się wydarzyło, gdyby jedna z moich halucynacji mnie zastrzeliła. Jak by to zinterpretował mój umysł? Bez wątpienia znalazłyby się dziesiątki psychologów, którzy chętnie by napisali rozprawę na ten temat. Nie zamierzałem dać im szansy.

Odpowiedz
← Nowości

Marcowa ofensywa wydawnictwa MAG - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...