[Torment] charakter?

czy charakter ma jakis istotny wplyw na przebieg gry?
jaka jest skala rozpietosci mozliwych charakterow dla bezimiennego?
co wplywa na zmiane morale?;p


peace'n'love.
Jestem Akolitą Zakonu Banana!

Peace'n'Love
Odpowiedz

Użytkownik Rivian dnia śro, 08 sie 2007 - 17:00 napisał

czy charakter ma jakis istotny wplyw na przebieg gry?

[post="78394"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]To raczej przebieg gry ma wpływ na charakter, bo sam charakter jako taki na nic nie wpływa. Tylko informuje o twoich poczynaniach.

Użytkownik Rivian dnia śro, 08 sie 2007 - 17:00 napisał

jaka jest skala rozpietosci mozliwych charakterow dla bezimiennego?

[post="78394"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]Wydaje mi się, że może mieć wszystkie charaktery, tylko jeżeli chcesz mieć np. praworządny zły, musisz bardzo uważać na swoje postępki, by nie mieć chaotycznego złego.

Użytkownik Rivian dnia śro, 08 sie 2007 - 17:00 napisał

co wplywa na zmiane morale?;p

[post="78394"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]Morale? A nie charakter? Bo morale twoich towarzyszy się załamują, gdy np. przeciwnik jest dużo silniejszy.


[size=20]"Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami."[/size]


Odpowiedz
W Tormencie nie ma licznika reputacji, jak w BG, który jest zastąpiony przez zmieniający się charakter.
Odpowiedz
Jednym słowem nie zabijsz kogo ci się podoba pomagasz za nic starasz się wszystko rozwiązać dyplomatycznie i prosze masz dobrą postać(bo to si ę najbardziej opłaca np:miecz devy,kalejdoskopowe oko,łza Sherius-Dei(czy jakoś tak)
Odpowiedz
podepnę się do tematu... jak uzyskać postać PRAWORZĄDNĄ dobrą? bo przeszedłem już tormenta ale jedyne co udało mi się uzyskać to charakter NEUTRALNY dobry. Proszę o odpowiedź, z góry dzięki
Odpowiedz
Zawsze nie kłamać, zawsze dotrzymywać danego słowa, często odmawiać nagród za wykonane zlecenie, wykonywać wszystkie zadania tylko tą dobrą drogą, nie gadać z Kaosytami. Rzekłbym standard - czynić dobro jednym słowem.

Na dłuższą metę bycie praworządnie dobrym jest cholernie trudne i mi tylko raz się udało. Jeden zły ruch, jeden zbędny dialog i już po postaci o takim charakterze. No, ale nagroda za trudy jest przednia możliwość używania miecza Triasa (którego można tylko zabić za pomocą Vhailora, inaczej z praworządności nici) - Niebiańskiego Ognia.
Odpowiedz
no to ja już chyba mam po ptakach trochę nakłamałem...

A jednak się udało Trzeba po prostu cały czas dawać sobą pomiatać i nie dawać wyprowadzić się z równowagi
Odpowiedz
Moim zdaniem charakter praworządny dobry jest w grze PT najbardziej pożądany. Dlaczego? Ponieważ, o dziwo, takiej postaci jest po prostu łatwiej, ze względu na użyteczne przedmiociki i różnorakie bonusy dostępne tylko dla praworządnych dobrych. Mam tu na myśli:
- Łzy Salieru-Dei które dają nam na stałe +1 do Kondycji; dostępne są aż 2 w grze, jedna w Grobowcu z pułapkami, tym do którego wchodzimy przez Zatopione Ziemie i do którego wysyła nas Lotar, drugą natomiast możemy kupić od Vrisziki [dzielnica urzędników]
- Niebiański Ogień - moim zdaniem najlepsza broń w grze [lepsza nawet od Ostrza Entorpii], przypomnę że Niebiański Ogień możemy zdobyć [bez straty charakteru praworządnego] możemy jedynie mając Vhailora w drużynie. Łaskobójca wykańcza Zdrajcę czy nam się to podoba czy nie. [ nie chcę tu wyjść na materialistę, ale ja tam nie mam nic przeciwko ]
- trening u Vhailora - jeśli jesteśmy wojownikiem o charakterze praworządnym [nie mam tu pewności ale chyba niekoniecznie dobrym], to możemy poprosić Łaskobójcę o trening we władaniu toporem. Treningu nie dostaniemy ale zamiast tego uzyskamy "inną" naukę, po której otrzymamy na stałe +2 do Siły.
[font=\"Times New Roman\"]Jeśli chcesz się przysłużyć rozwojowi nauki, [color=\"#FFD700\"]kliknij tu.[/font][/color]
[dla dobra mojej pracy magisterskiej, proszę Cię, chciej \"\"]
I Am A: Lawful Neutral Human Monk (3rd Level)


[font=\"Comic Sans MS\"]\"If you want happiness for a week, go on a vacation.
If you want happiness for a month, get married.
If you want happiness for a year,... inherit wealth.
If you want happiness for a lifetime, learn to love what you do.\"
[/font]
Odpowiedz
Ja grałem dwa razy - za pierwszym razem charakter mojej postaci lawirował między neutralnym a neutralnym złym, lecz przy ponownym przechodzeniu bez problemów osiągnąłem praworządny dobry i utrzymywał mi się on aż do końca gry, gdy dałem Pieścimetalowi kostkę, spadł do neutralnego dobrego, ale później na powrót skoczył do praworządnego (chyba w Fortecy Żalu).
Odpowiedz
Mi się udało osiągnąć praworządność już po odnalezieniu Soego (ostatniego zadania dla Grabarzy). Potem podczas inicjacji (albo trochę po, nie pamiętam dokładnie) pogadałem z szefem Grabarzy i po tym, jak powiedziałem o swojej nieśmiertelności wyrzucono mnie z frakcji i wskoczyła praworządność. Od początku do końca tak mi zostało, a za bardzo o charakter nie dbałem (jedynie dotrzymywałem przysiąg, ale np. robiłem też zadania dla anarchistów po tym, jak zostałem bogowcem). Do tamtej rozmowy wystarczyło mi 17 int, 13 cha i 18 mąd.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Rivian dnia środa, 8 sierpnia 2007, 17:00 napisał

czy charakter ma jakis istotny wplyw na przebieg gry?
jaka jest skala rozpietosci mozliwych charakterow dla bezimiennego?
co wplywa na zmiane morale?;p


peace'n'love.
Praworządny Neutralny Chaotyczny
Dobry x x x
Neutralny x y x
Zły x x x

x to połączenia
y to też połączenie, ale ...hm. Neutralna Neutralność... y to Prawdziwie Neutralny
Odpowiedz
← Inne cRPGi

charakter? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...