[GII] Mitologia Bógów Z Gothica ;)

Mitologia Różnych Bogów..hmm....otóż:
Adanos:
w mitologii greckiej imię Adanos nosił jeden z Tytanów, syn Gai i Uranosa (a i to bardzo mało znany, bo pojawia się tylko w niektórych opracowaniach)
Beliar:
Belial-Upadły Anioł,muwiono że twórcy gry popełnili błąd w nazwach lub zrobili to specjalnie..
Innos:
Zbyt wiele o nim nie wiem..znalazłem gdzieś przypadkiem informację że naprawdę Innos-Bóg Światła jest naprawdę w mitologii greckiej Nosos-Bóg Piorunów

A może wiecie coś więcej?
Odpowiedz
Minos-urodziła go Europa. Minos miał brata Radamantysa, który założył własne państwo na wyspach Archipelagu Egejskiego. Minos panował na Krecie i ożenił się z Pazyfae, która urodziła dziecko o kształcie byka i człowieka. Ten syn szkaradny wyrósł na groźnego potwora i nazwano go Minotaurem. Król Minos był rozumny, który swoją potęgę umiał rozszerzyć bez podbojów, jedynie przez umiejętne współżycie z innymi krajami, skąd ciągnął zyski rozległym handlem.


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Wystarczy w wikipedi wpisać "Beliar" i znajduje nam coś takiego:

Szatan (hebr. שטן satan - "przeciwnik") - w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie naczelna personifikacja zła oraz jego sprawca. W Księdze Liczb anioł Pana stanął na drodze Balaama jako jego "przeciwnik"; w dziełach gnostyckich nazywany czasem Azazelem; inne imiona Szatana to: Mastema, Beliar, Belial, Duma, Gadriel, Satanael, anioł Edomu. W tradycji rabinicznej nosi on przydomek "szpetny".

I sądzę że pochodzenie jego nazwy zostało wyjaśnione Twórcy wzięli jakąś mniej popularną nazwę szatana i sobie dali jako nazwę swojego boga zła

Niestety pozostałych dwóch nie jest tak łatwo wyjaśnić
Jako ciekawostkę mogę dodać że Tyr (z Neverwinter Nights) To był prawdziwy bóg, pochodzi z mitologii nordyckiej bóg wojny dla uściślenia. (Po więcej odsyłam do wikipedii)

Do tego Baldur to również bóg mitologi Nordyckiej Jego śmierć miała zapowiadać zagładę świata Również odsyłam do Wikipedi

Odpowiedz
Słyszeliście o Kronosie? To jakiś bóg w mitologii greckiej. W gothicu też jest Cronos, Mag Wody .


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Kronos (gr. Κρόνος) – w mitologii greckiej był synem Ziemi i Nieba - Gai i Uranosa, najmłodszy z Tytanów. Czasem mylony z Chronosem.

W obronie swych sióstr i braci pozbawił ojca władzy nad światem. Jego żoną była jedna z tytanid Rea. Z ich związku urodziło się sześcioro dzieci (Demeter, Hestia, Hera, Hades, Posejdon i Zeus), ale ponieważ przepowiedziano mu, że jedno z dzieci pozbawi go władzy połykał je zaraz po urodzeniu. Rei udało się uratować najmłodszego Zeusa podając Kronosowi kamień owinięty w szmaty. Zeus został ukryty w grocie na Krecie, a gdy dorósł zmierzył się z ojcem - środek wymiotny spowodował, że Kronos zwrócił połknięte wcześniej swoje dzieci. Zeus wraz ze swym rodzeństwem postanowili ukarać ojca - w wyniku wojny Tytanów Kronos został pokonany i strącony do Tartaru.

Zródło - Wikipedia
Odpowiedz
Mam pytanie dlaczego nikt nie napisał o Thorze i jego świętym młocie, bo o ile dobrze pamiętam to taki młotek znajdował się w klasztorze ognia. Thor był jednym z wielu bogów Nordyckich władał burzą, piorunami, rolnictwem i innymi. Najciekawsze jest to, ze od jego imienia w niektórych językach pochodzi czwartek.
Odpowiedz
← Gothic

Mitologia Bógów Z Gothica ;) - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...