riese

Odpowiedz
  • 1 strona

Wspieraj polskie!

Ati

Specjalista Gildii
12647 Złodziej
Napisano: 2 grudnia 2015, 15:43 · #1
0
Słyszeliście już o Poli? To kolejna fajna aplikacja, która pozwoli Wam sprawdzić, czy kupowane produkty pochodzą z Polski, a zatem wspierają naszą gospodarkę. To, jak dla mnie, jeden z ciekawszych sposobów na wspieranie gospodarki (chociaż tu na pewno jeszcze Lionel coś dopisze ) - nie jest nachalny i bardzo współczesny.

Cytat

Uważam, że jest bardzo duża dysproporcja pomiędzy klientem, który podejmuje decyzję zakupową, a budżetami marketingowymi wielkich firm, które wszelkimi sposobami nakłaniają go do zakupu swoich produktów. Stojąc przed półką w sklepie konsument ma małe szanse dowiedzieć się kto stoi za oferowanymi produktami. Jest wiele polskich marek, które znajdują się w rękach zagranicznych firm. Konsumenci, którzy chcą być patriotami zakupowymi powinni mieć możliwość łatwego sprawdzenia komu powierzają własne pieniądze.


Appkę możecie ściągnąć tu -> https://www.pola-app.pl/

Withord

Dowódca oddziału
851 Ork
Napisano: 2 grudnia 2015, 18:59 · #2
0
A co ze sklepem, w którym kupujemy? Czy to że produkt jest pochodzenia polskiego wystarczy jeśli kupujemy w zagranicznej sieci? Chyba warto też zwrócić na to uwagę

Ati

Specjalista Gildii
12647 Złodziej
Napisano: 2 grudnia 2015, 19:23 · #3
0
W sumie słuszna uwaga. Chociaż ostatecznie i tak chociaż część pieniędzy trafia do producenta.
Ale mogą wydać DLC do Poli o Supermarketach

Lionel

Przywódca Rodu
9483 Wampir
Napisano: 3 grudnia 2015, 19:16 · #4
0
Mam tę appkę i uważam, że to spoko motyw, ale trochę ograniczony. Na razie gromadzone są tylko dane dot. produkcji w PL, prowadzenie badań w PL, rejestracji w PL i kapitału PL. Ale niestety nie ma informacji czy te spółki odprowadzają podatek w PL, a to jest najważniejsze dla gospodarki. Okay, produkcja w PL zapewnia potencjalną pracę dla mieszkańców PL, ale nie wiadomo w jakich warunkach i za ile. Prowadzenie badań podobnie - jest okay, bo daje pracę laborantom i inżynierom, ale nie wiadomo o warunkach. To że spółka jest zarejestrowana w PL dalej tylko tyle, że ma osobowość prawną i może działać w strukturach polskiego prawa. Niestety, dostęp do wielu istotnych gospodarczo informacji jest albo trudny, albo niemożliwy do zdobycia przez zewnętrzne osoby.
Jednak ogólnie rzecz biorąc, akcja jest dobra, bo ostatecznie wpływa na świadomość społeczną dot. kupowanych produktów i ogólnej zależności konsumpcja-wzrost gospodarczy.

Mnie jednak bardziej interesowałaby appka, która może nie skanuje kodu, ale zawiera szybko dostępną bazę z rozwinięciem wszelkich chemicznych skrótów E999999999999999999 - czy jest rakotwórcze, z czego jest, czy wege, czy naturalne, czy uczulające w dużych ilościach? Może ktoś słyszał o takiej aplikacji, niech da znać.

Wspieraj polskie! - Odpowiedź

 
 
 
Podaj numer strony
Wczytywanie...