Te kiepskie książki

Ostatnio przeczytałam taki oto wspaniały blurp na okładce:

Cytat

Książka autorstwa Tarana Matharu, która do końca roku pojawi się w 13 krajach zachwyca nie tylko fabułą, która z powodzeniem łączy sagę Pokémon, Harry’ego Pottera, Władcę Pierścieni oraz najbardziej spektakularne elementy gry League of Legends, lecz także fantastyczną okładką.


I zwariowałam. Czy w wydawnictwach mają listy rzeczy, które są "aktualnie fajne" i wciskają je do opisu, żeby miał jak najwięcej "tych tytułów, na które na pewno zwrócisz uwagę"?
Odpowiedz

Cytat

Czy w wydawnictwach mają listy rzeczy, które są "aktualnie fajne" i wciskają je do opisu, żeby miał jak najwięcej "tych tytułów, na które na pewno zwrócisz uwagę"?


Dokładnie. Po sukcesie "Zmierzchu" księgarnie były pełne paranormalnych romansów, a po "50 twarzach Earl Greya" wszędzie były powieści erotyczne.
Odpowiedz
Niestety tak. Teraz wszystkie książki są idealne dla fanów: Pottera, Tolkiena, Igrzysk śmierci, Zmierzchu i Greya. To że to się ma nijak do rzeczywistości to nie ma znaczenia, bo i tak zorientujesz się jak już ją kupisz. Dlatego ja niestety im więcej porównań i zachwytów widzę w blurbie tym bardziej sceptycznie jestem nastawiona. Wolałam jak już umieszczali jakiś fragment książki.
Odpowiedz
Jak się czyta takie śmieci to się niedobrze robi, jak coś jest dla wszystkich to jest dla nigokogo a tak znane ksiażki nikogo nie definiują
Odpowiedz
← Literatura

Te kiepskie książki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...