[Terra Mystica] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "Terra Mystica"!

Zmęczony bitwą z mitologicznymi stworami i pradawnymi bogami, poobijany po starciach w postapokaliptycznym świecie, niemający siły na walkę o przetrwanie na bezludnej wyspie, chciałem pograć w grę spokojniejszą, bez negatywnej interakcji. Wybór padł na "Terra Mystica", która od dnia premiery przykuwała moją uwagę. Niemiecka gra okazała się hitem targów Essen 2012: została obsypana wieloma ważnymi nagrodami, jak np. Golden Geek Best Strategy Board Game 2013 czy International Games Awards 2013. Od prawie półtora roku okupuje drugie miejsce na prestiżowym rankingu BoardGameGeek – zaledwie w niecały rok po premierze weszła do pierwszej dziesiątki. W naszym kraju została już wykupiona praktycznie do ostatniego egzemplarza, a na konwentach planszowych jest rozchwytywana jako jeden z pierwszych tytułów do pogrania.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Miałem okazję wczoraj zagrać i muszę przyznać, że gra rzeczywiście jest rewelacyjna! Na początku wydaje się, że trudno będzie całość ogarnąć; mnóstwo plansz, drewnianych elementów i olbrzymia sterta zasad, jednak wystarczy chwilę pograć, by połapać się w całej mechanice, a wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak kombinować, kombinować i kopać!

Kawał dobrej gry, w ogóle nie odstraszył mnie fakt, że ostatecznie oglądałem plecy przeciwników, ba, nie mogę się doczekać, kiedy zagrać znów. Jeśli ktoś ma okazję, a nie grał, niech koniecznie spróbuje!
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
← Artykuły

[Terra Mystica] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...