[W2] Brak prologu

Panie i Panowie,

Właśnie przeszedłęm Wiedżmina 2 (edycja rozszerzona)na xboksie i chciałem przejść go sobie raz jeszcze na poziomie wyżej - problem polega na tym, że od razu wrzuca mnie na akt I, pomijając prolog - ktoś wie o co może chodzić??

Z góry dzięki!
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik szlapczyq dnia wtorek, 7 lipca 2015, 13:34 napisał

niemożliwe, coś masz w ustawieniach


No nie powiem żebyś mi pomógł.
Możliwe, możliwe, bo tak właśnie mam - lepiej powiedz co miałbym i gdzie zmienić w ustawieniach na xboksie. Przekleję tu maila którego wysłałem do REDów ale niestety nie odpisują (bardziej szczegółowo problemu nie potrafię już opisać):

Cytat

to xbox360support
Dzień dobry,

Bardzo proszę o wskazówkę w celu rozwiązania problemu z grą Wiedźmin 2 - Zabójcy Królów (edycja rozszerzona) na konsolę Xbox 360. Grę (tzw. wersję "pudełkową") zakupiłem na początku czerwca bieżącego roku - grę ukończyłem (a właściwie zrobiła to moja przyjaciółka) wczoraj - chcieliśmy więc zagrać raz jeszcze na poziomie normalnym (dotychczas graliśmy na łatwym) - problem polega na tym, że bez względu jak postępujemy po rozpoczęciu gry od nowa w Grze nie ma prologu - bez względu na to jaki poziom zostaje wybrany, ani na to, czy przejdziemy samouczek czy też go pominiemy gra przenosi nas bezpośrednio do początku pierwszego Aktu (Geralt w celi), POMIJAJĄC PROLOG..

Próbowałem wybrać inne urządzenie magazynujące (zamiast dysku twardego, na którym dotychczas zapisywaliśmy postęp w grze wybierałem jednostkę pamięci wbudowanej w konsolę) i nie przyniosło to żadnego efektu (nadal BRAK PROLOGU).

Próbowałem nawet grać na koncie znajomego, który nigdy w tą grę nie grał, próbowałem także zagrać na zupełnie nowo założonym koncie (aby gra nie "myślała", że już w nią grałem) - nadal bez efektu: tak ważna część fabuły jaką jest prolog zostaje pominięta. Bardzo proszę o informację czym jest spowodowany i jak może zostać rozwiązany powyżej opisany problem. Z góry dziękuję za odpowiedź, na którą, nie ukrywam, że bardzo liczę.


Czy teraz mogę liczyć na bardziej rozbudowaną odpowiedź niż "niemożliwe"?
Odpowiedz
Ludzie?? Nikt nic nie wie w tym temacie?
Odpowiedz
Czy przez "prolog" rozumiesz tę małą, dodatkową przygodę, która została dodana na długo po premierze gry i polega na chodzeniu w deszczu, rannym rycerzu i krótkiej walce na arenie, czy też część gry, w której Geralt znajduje się w lochach, rozmawia z Rochem, opisuje przebieg bitwy o zamek La Valette i w końcu z niego ucieka?

Tutorial z rannym rycerzem nie jest początkiem gry. Został dodany dla osób bez żadnego wcześniejszego kontaktu z grą. Przedmioty tam zdobyte, doświadczenie itd. nie przenoszą się do głównej gry - i wydaje mi się, że tylko wybór łatwego poziomu trudności rozpoczyna grę tutorialem.

Prolog z kolei jest prawdziwym początkiem gry i pierwsza scena "z gry" przedstawia Geralta skutego w żelaznej klatce.

Pierwszy akt dzieje się w mieścinie Flotsam i z całą pewnością nie przedstawia Geralta w ciupie.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
← Wiedźmin

Brak prologu - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...