Zasięgowa postać a umiejętności

Witam szanownych forumowiczów.
Przejdę od razu do rzeczy. Czy istnieje inna opłacalna ścieżka rozwoju postaci zasięgowej, niżeli łowca?
Chodzi mi o stworzenie plus minus takiej postaci. Broń palna, ataki zasięgowe itd. Może opłaca się zrobić łotrzyka z bonusami do broni zasięgowych? Ale czy wtedy będę miał umiejętności zasięgowe?
Nie widzi mi się graniem "zielonym wojownikiem". W mojej głowie powstała wizja sanawabicz dwarfa z boomstickiem, bez specjalnej subtelności ale faszerowaniem ołowiem, gunz blazin, you know what i saying?
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Hm... Łotrzyk z pewnością jest lepszym wyborem w tej sytuacji, bo masz więcej możliwości dzięki temu. Nie dość, że postać może skryć się cieniu, ma spore bonusy do uników (zdolność Zwinne uniki) i manewrów na polu walki (jak choćby Ucieczka pozwalająca wziąć nogi za pas w dowolnym momencie walki czy Skoordynowane Ataki, gdzie możesz zamienić się miejscami z najbliższym przeciwnikiem bądź sojusznikiem - przydatne w ciasnych pomieszczeniach) oraz różnorakie profity (Zuchwały atak i premia do celności, Nieczysta walka i jej trafienia krytyczne oraz zwiększona szybkość czy Ostateczny cios). Dodajmy do tego Podstępny atak i spore bonusy do obrażeń, gdy rozpoczynasz walkę z ukrycia. Sporo innych premii do obrażeń kłutych. Jest tu duże pole do popisu.

Nie wiem tylko, jak z tym ciosem w plecy. Riposta na 100% Tobie odpada, bo to tylko talent na broń białą, lecz sądzę, że nie ma tego złego

Z kolei wojak ma raczej sporo umiejętności związanych z walką w zwarciu. Typowy tank, nie polecam do takiej gry, chyba że chcesz czegoś nieszablonowego.
Odpowiedz
Myślę, że łotrzyk dałby radę (choć jako łowca miałbyś zwierzaczka *_*), a w trakcie gry dorzucić mu umiejętności Strzelec, Strzelec wyborowy, specjalizację w broni: Żołnierz (na arkebuzy) lub Zbir (na pistolety i garłacze chyba) i Strzał w biegu;p powinno wystarczyć do bycia sanawabiczem.
Odpowiedz

Cytat

choć jako łowca miałbyś zwierzaczka *_*

Który daje debuff do celności jak zginie, a ginie często
Myślę że Pieśniarz też byłby dobrym wyborem.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
← Pillars of Eternity

Zasięgowa postać a umiejętności - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...