Teatr?

czy chodzisz do teatru?

Tak (3 głosy [75%])
Nie (1 głos [25%])
Dzisiaj byłem w teatrze Buffo na "Tango". Trochę średnie to było, dialogi to ciągła walka porządku z chaosem, jednego pokolenia z drugim. Poza tym mnogość wątków powodowała okropne znużenie, najchętniej po prostu bym wyszedł z sali. Do tego większość postaci była irytująca - jedynie bohater, Artur, oraz Edek, który miał świetne teksty, ratowały całość.

Ale pytanie jest następujące - czy chodzicie do teatru? Jeśli tak, jak często? Myślicie, że dzisiaj teatr może się równać z potęgą kina?
Odpowiedz
Rywalizować z potęgą kina? Bardziej z popularnością, bo jeżeli chodzi o jakość to teatr przebija tego typu placówki o dobre kilka długości. Możliwość obcowania z żywą sztuką, świetnym aktorstwem oraz zdecydowanie ciekawszymi intrygami jest smaczniejsza niż w przypadku kina, gdzie wiele seansów filmowych jest dyskusyjnych pod tym względem.

Problemem są pieniądze, ponieważ takie wyjście jest zdecydowanie droższe od małego wypadu do kina. Średnio bilet kosztuje 60-100 zł, czyli równowartość 3-4 seansów. Dlatego do teatru chodzę rzadko, ale staram się przejść przynajmniej raz na pół roku
Odpowiedz
Nie tylko cena odrzuca (choć biorąc pod uwagę całokształt przedstawienia, wkład aktorski, przygotowanie sceny, rekwizytów, strojów i tak dalej, to jakoś tak łatwiej jest zrozumieć kwotę, ale ja nie o tym). Ostatnio miałam taką sytuację, że mieliśmy iść do teatru, ale z powodu wyjazdu mojego Lubego termin nam nie odpowiadał. Bilety były kupione dwa miesiące wcześniej, jako prezent od rodziców na święta. No więc, pomyśleliśmy sobie, że jak my nie możemy iść, to wyślemy rodziców, żeby się kasa nie zmarnowała! Problem polegał na tym, że jako studentka, miałam kupiony bilet ulgowy, a rodzice, jak to rodzice, potrzebowali dwa normalne. Zadzwoniłam więc do teatru, z pytaniem czy istnieje możliwość dopłacenia 20zł i, nie wiem, otrzymania jakiegoś kwitka z pieczątką teatru, że osoba dorosła może wejść na ten bilet. Bardzo nieuprzejma pani poinformowała mnie, że taka możliwość nie istnieje (sick, bo zawsze to dla teatru 20zł więcej). Przeglądałam cały regulamin zakupu biletu na stronie, jest informacja, że nie przyjmują zwrotów, jednak nie ma nic o wymianach na droższy bilet!
Odpowiedz
← Inne

Teatr? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...