[NWN1] Problem w Luskanie

Witam!! Mam problem, i to dość spooory. Otóż jestem w Luskan na 3 poziomie wieży. Tam na stole alchemicznym muszę położyć czaszkę gargulca i dzienniki laboratoryjne czy jakoś tak. Na koniec muszę użyć na tym czaru rozproszenia magii i tu wielki problem. Nie mogę tego zrobić!! nie mogę zmienić towarzysza bo to finał (przynajmniej ja nie wiem gdzie). Mogę w sklepie kupić od maga: Rozproszenie magii (5) poj. użytku i nie mogę tego użyć bo dla barda czarodzieja i czarownika!! Nie mogę rzucić tego zaklęcia. Czy z tak głupiego błędu mogę zaprzepaścić cala kampanie??!! Proszę o pomoc!!
Wielkie Dzięki!! Myślałem że bez tego nie przejde gry. W takim razie wracam do Luskan. A temat można zamknąć.
O widzę że znalazłem temat odpowiadający mojemu problemowi : )
No więc ja również się troszkę męcze z tym dodatkowym zadaniem.
Trzeci poziom Głównej wieży, a dokładniej rozchodzi się o ta całą 'wojnę krwi' w której nieskończenie walczą quasit-y z imp-ami...
Na tym poziomie wieży natykamy się na notatki laboratoryjne w których się dowiadujemy że na stole alchemika trzeba położyć czaszkę gargulca, język slaada i rzucić jakieś zaklęcie... no i tu problem - jakie? w notatkach jest tylko napisane: "należy rozproszyć magiczną energię tych komponentów" pierwsze co przychodzi na myśl to rozproszenie magii ale niestety nie skutkuje, poniżej podaje wam zaklęcia których użyłem (a próbowałem ich trochę... nawet tych najprostszych) ale nic z tego nie wyszło, może macie jakąś radę?

- Większe rozproszenie magii
- Rozproszenie Mordekainena
- Większe przełamanie czaru
- Przywrócenie
- Ognista kula
- Magiczne pociski
- Promień osłabienia
- Ochrona przed wybranym charakterem: zły, dobry
- Zbroja maga
- Strach
- Dominacja: osoba
- Zauroczenie osoby
- Pomoc
- Wytrzymałość na żywioły
- Oszołomienie
- Światło
- Odporność
- Identyfikacja
- Przerażenie
- Oślepienie/głuchota
- Błogosławieństwo
- Przyspieszenie
- Siła byka
- Wytrzymałość
- Ochrona przed żywiołami

Wiem że nie muszę wykonywać tego, ale ja chce wszystko w tej grze przejść m.in ze względu na PD, $ i mieć satysfakcję ; )
Pozdrawiam i z góry dzięki.
no tak... to przecież takie oczywiste <ściana>, dzięki
← Neverwinter Nights
Wczytywanie...