droga_szamana_zamek_widmo

Album autora muzyki do Gothica na Kickstarterze!


"Uwaga, uwaga mieszkańcy Khorinis! Na rozkaz wielmożnego Lorda Hagena ogłasza się co następuje"

Po miesiącach przygotowywań na Facebooku i Youtubie Kai Rosenkranz, kompozytor muzyki do kultowych gier z serii "Gothic" i "Risen", wystartował w końcu z kampanią na Kickstarterze, mającą na celu zebrać fundusze na wyprodukowanie nowego i bardzo osobistego albumu.

gothic, gothic ii, gothic 3, risen

KaiRo od czasu pożegnania się z Piranha Bytes parę lat temu zrobił sobie przerwę w tworzeniu muzyki. W końcu chyba jednak zatęsknił za pianinem i postanowił "powrócić do domu" (tytuł albumu brzmi bowiem "Journey Home".

Jak sam zapowiada, na albumie nie zabraknie wokalu, a w produkcji wspomóc go mają różni muzycy, w tym kwartet smyczkowy z orkiestry symfonicznej z Bochum (której pracę mogliśmy posłuchać w "Gothicu 3").

Prawdziwą gratką dla fanów jego poprzednich dzieł są też dwa, dodatkowe utwory, które nawiązywać mają do niektórych motywów muzycznych z serii Gothic i pierwszego"Risena".

Więcej informacji na temat projektu, jak i poszczególnych tierów można znaleźć oczywiście na Kickstarterze oraz na oficjalnej stronie KaiRo (zadał sobie nawet trud by zwrócić się do fanów z innych krajów, w tym także oczywiście z Polski).

Jeśli więc kogoś stać na taki wydatek i podobnie jak ja zasłuchiwał się godzinami w muzyce towarzyszącej nam chociażby w Starym Obozie to gorąco zachęcam do wsparcia tego poczciwego Niemca w realizacji jego pasji.

Patrząc na jego poprzednie dokonania, to kto jak kto, ale KaiRo szczególnie na taki kredyt zaufania zasługuje.

Odpowiedz
Tak wystartował, że do dzisiaj cisza w eterze... Który mamy rok? 2021. A albumu jak nie było, tak nie ma i wątpię, że kiedykolwiek powstanie. Wspomnę tylko, że jakieś pieniążki pan Kai przytulił dzięki darczyńcom.
Odpowiedz
← Nowości

Album autora muzyki do Gothica na Kickstarterze! - Odpowiedź

Wczytywanie...