[NWN:HotU] Orb of Abrogation - PL

Historia Świata


Wspaniałe miasto Ephesus powstało wieki temu. Od początku swego istnienia, miasto rozwijało się bardzo szybko. Wielu ludzi z całego świata uznało je za idealne miejsce do założenia rodziny, dostatniego życia i zostawienia wszelkich trosk za bramami. Niestety, Paladin przerwał te marzenia o lepszym świecie.

Ten człowiek odwrócił się od swojego boga i kościoła któremu wcześniej wiernie służył. W miarę czasu jego nienawiść do wszystkiego, oraz gniew wzrastały. Zaczął uczyć się sztuk okultystycznych. Używał magii do manipulacji ludźmi dla jego szlonych planów.

Ludzie boją się go. Użył swoich nowych okultystycznych mocy i zdobył kontrolę nad radą miasta. Zabarykadował się w budynku rady i zniszczył wszystkich, którzy sprzeciwili się jego woli. Krążą plotki, iż podpisał pakt z demonem...

W zamian za życie wieczne, oddał duszę demonom. Magiczne przedmioty które otrzymał, dały mu możliwość niestarzenia się. Orb of Abrogation jest uważany za jedyną rzecz, dzięki której można go pokonać. Dlatego ukrył go, aby jego moc była niemożliwa do pokonania.


Historia Ephesus

"Dawno, przed wiekami, w miejscu Areny stał Kościół pradawnego boga, którego imię nie przetrwało w księgach. Nie wiedzieć czemu, historia tamtych dni na zawsze tajemnicą osnuta zostanie, kościół wygnał z miasta jednego z najznakomitszych paladynów. Imię jego brzmiało Nassau. Paladyn, wyprowadzany poza bramy miasta, poprzysiągł zemstę.

Był na wygnaniu, aż do pewnego dnia... Dnia, w którym powrócił i uzyskał ponownie wstęp do miasta. Z chwilą, gdy wkroczył do Gmachu Rady Miasta, słuch po nim zaginął. Rozeszły się po mieście jedynie plotki na temat jego losów. Niektórzy mówili, że Rada dokonała w tajemnicy jego egzekucji. Inni twierdzili, że przejął kontrolę nad Radą. Kościół został zburzony, w jego miejscu stanęła Arena. Wielu ludzi wyprowadziło się z miasta. Ponadto, od tego dnia nikt nie wszedł do Gmachu Rady. Stał on otworem tylko dla nielicznych wtajemniczonych. Nikt naprawdę nie wiedział, co się działo w Gmachu. Ale od tego dnia miasto podupadało w ruinę.

Aż do czasu, gdy do krain zaczęli ściągać śmiałkowie, którzy posłyszeli legendę o demonie rządzącym krainą i ku swej chwale, dla pieniędzy bądź w imię swych bogów postanowili rzucić wyzwanie złu skrywanemu pod maską wielkiej tajemnicy. Słyszeli oni opowieść o artefakcie - Orb of Abrogation - który mógłby pokonać demona.

I znaleźli się dwaj bohaterowie, którzy magią artefaktu chronieni z Nassau się starli i pokonali go w krwawej bitwie, w której jeden z nich poległ. Byli to druid Garland i sługa Azuraka - Ivan Krwawy Czerep. Niestety nie zgładzili Nassau, gdyż czuwał nad nim Mohrgion, bożek chaosu co śmierci hołduje, a któremu Nassau się zaprzedał. Krwawym światłem się objawił, jak powiadają, i zabrał sługę swego.

Dla miasta nastały ciężkie czasy. Nikt bowiem nie chciał podjąć się odbudowy dawnej świetności, nie wierząc, że to w ogóle możliwym by się stało...
Aż wreszcie coś drgnęło. Garland odezwę do ludu Ephesus wydał i w mieszkańców nowego ducha tchnął. Ludność zmobilizowała się i z pomocą wciąż napływających bohaterów miasto odbudowali. Nie odbudowano kościoła jedynie, gdyż waśnie powstały, którego boga kościół stać w mieście powinien.


Ktoś cheny na sesje nwna ? Mam moda do gry jak coś ?
Odpowiedz
Czy to przypatkiem nie był serwer?
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Orb of Abrogation - PL - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...