Kolejna dyskusja z Orishem...

Powiedz mi Orish gdzie ty tu widzisz psychologiczne podejście, co?

Cytat

Ni... chodzi mi o to, że od półtorej roku widzę tu praktycznie tą samą udzielającą się ekipę, żadnej świeżej krwi, i wydaje mi się że jest to spowodowane właśnie takim stosunkiem do nowych userówPiszesz, że od 1.5 roku... to ciekawe, przyznam... Zwłaszcza, ze jeszcze 1.5 roku temu ciężko było u nas mówić o jakiejś udzielającej się ekipie. Po prostu jej wtedy nie było, a cały serwis praktycznie prowadził sam Nazin. Od tego czasu przybyło (a raczej pojawili się) nam redaktorów, newsmanów i korektorów. Część z nich pojawiła się, część znikła. W ciągu półtora roku nasze zamknięte forum 'wyprodukowało' ponad 2000 postów tyczących się przyszłości forum, portalu, artykułów. (dodam tylko, że w 99% jest to merytoryczna dyskusja, a nie jakieś pogawędki czy spam). W ciągu rzekomo tego półtora roku udało nam się stworzyć prężny serwis z ekipą redaktorską i korekcyjną. Więc jak widać 'nasze podejście do nowych użytkowników' ma jakiś sens.

I tak się składa, że ciągle ktoś się u nas pojawia, ciągle coś się dzieje. Owszem, stara gwardia trzyma się twardo i jest wierna serwisowy ale mówienie, ze nic się u nas nie dzieje wskazuje tylko na twoje ignoranctwo. Jak już mówiłem, to że czegoś nie widzisz to nie znaczy, ze tego nie ma.

Stosunek do nowych userów? Jest jaki jest, może błędny, może dobry. To już tylko i wyłącznie nasza sprawa. Stawiamy na jakość, a nie na ilość. Bulwersuje cię nasz troll? Trudno, twoja sprawa. Niestety niektórym ludziom nie da się tłumaczyć, nie da się ich prosić o zmianę zachowania bo po prostu:

a) są na to za głupi
b) są na to za młodzi

I nasze forum nie będzie ponosić takiego ciężaru. Nie umiesz się przystosować do naszych zasad? To do widzenia. Ktoś nie umie pisać po polsku mimo, że mu wsadziliśmy pod nos słownik z automatyczną korektą? Wniosek jest tylko jeden...

[Dodano po chwili]

By wyjaśnić jeszcze jedną sprawę, bo obawiam się, że Orishowi zabraklo wyobraźni.

Troll jest rangą którą otrzymują osoby które można nazwać 'pomiotem neostrady' To NIE jest narybek na przyszlych redaktorów, moderatorów czy newsmanów.

Cytat

Piszesz, że od 1.5 roku... to ciekawe, przyznam... Zwłaszcza, ze jeszcze 1.5 roku temu ciężko było u nas mówić o jakiejś udzielającej się ekipie. Po prostu jej wtedy nie było, a cały serwis praktycznie prowadził sam Nazin. Od tego czasu przybyło (a raczej pojawili się) nam redaktorów, newsmanów i korektorów. Część z nich pojawiła się, część znikła.

Nie chodziło mi o ekipę zajmującą się stroną, ale o aktywnych forumowiczów. Od tego 1,5 roku prym akywności wiodą poza sporadycznymi wyjątkami dokładnie te same osoby, nie ma nowych forumowiczów, którzy byliby tak aktywni, jak oni.

Cytat

W ciągu półtora roku nasze zamknięte forum 'wyprodukowało' ponad 2000 postów tyczących się przyszłości forum, portalu, artykułów. (dodam tylko, że w 99% jest to merytoryczna dyskusja, a nie jakieś pogawędki czy spam). W ciągu rzekomo tego półtora roku udało nam się stworzyć prężny serwis z ekipą redaktorską i korekcyjną.

No to respekt. Osiągnęliście wynik zbliżony do takiego działu na Insimilionie

Cytat

Więc jak widać 'nasze podejście do nowych użytkowników' ma jakiś sens.

Nie, nie ma sensu, w ogóle nie widzę związku pomiędzy waszym podejściem do nowych a redakcją, chociaż z pewnością osiągalibyście lepsze wyniki będąc bardziej otwarci na nich.

Cytat

I tak się składa, że ciągle ktoś się u nas pojawia, ciągle coś się dzieje. Owszem, stara gwardia trzyma się twardo i jest wierna serwisowy ale mówienie, ze nic się u nas nie dzieje wskazuje tylko na twoje ignoranctwo. Jak już mówiłem, to że czegoś nie widzisz to nie znaczy, ze tego nie ma.

Nie mówię, że nic się nie dzieje, przecież widzę, że ostatnio szalejecie z aktualkami


Dobra, teraz kiedy pewne nieistotne akurat w tym wypadku kwestie wyjaśniłem, czas przejść do sedna sprawy. A mianowicie do tego, dlaczego nie należy się od razu uprzedać do nowych userów, którzy nie potrafią się dostosować do nowych zasad.
Przede wszystkim nie ma odgórnego podziału na ludzi lepszych i gorszych. Pogląd, że taki podział istnieje reprezentują rasiści, a z nimi raczej nie warto być utożsamianym. Należy zwrócić uwagę, że ten tzw. troll też jest człowiekiem, tylko najczęściej młodym, niedojrzałym, niewiedzącym jak się zachować w internecie. Taka wiedza przychodzi z czasem. Wiem o tym, bo czasem patrzę na swoje pierwsze posty na Insimilionie napisane dokładnie 3 lata temu i łapię się za głowę, co ja wtedy wypisywałem.
Takich osób nie można od razu dyskwalifikować banując, czy co gorsza upakarzając. Jeśli taka osoba z tego powodu już raz odejdzie z forum, to już na nie nie wróci. Trzeba takie osoby uświadamiać, że robią źle, że tak robić nie mogą, a wszelkie kary powinny być ostatecznością i nie powinny być długie, aby po kilkudniowym banie, taka osoba znów miała szansę na poprawę. W taki sposób na dłuższą metę tacy userzy, z początku "trolle" zaczna wreszcie pisać przyzwoite posty.
Odnośnie tego czy tzw. "pomiot neostrady" nie nadaje się na redaktorów - też się z tym nie zgadzam. Aktualnie na Insimilionie o przyjęcie do WR stara się 10-latek, jeszcze w zeszłym roku totalne dziecko neo, koleś którego postów w ogóle się nie dało rozczytać, nie dość że poprawił się w tym znacznie, to również jego dwa niezłe teksty są na Insi. Takich przykładów jest więcej. Dzięki takiemu podejściu forum Insimilionu jest w miarę wolne od spamu różnych "trolli", bo porządni userzy są w zdecydowanej większości i wywierają presję na tych nielicznych.
Orish przychodzisz na forum sporadycznie, nie jesteś na bieząco ze wszelkimi niuansami i krytykujesz. Takie podejście jest dosyć charakterystyczne dla ludzie rzekłebym... ograniczonych.

Cytat

Takich osób nie można od razu dyskwalifikować banując, czy co gorsza upakarzając.


Gdzie masz napisane, że takaosoba OD RAZU będzie banowana/upakarzana? NIGDZIE! To twoje wesoła twórczość wynikająca z nieznajomości zasad u nas panujących.

Cytat

Trzeba takie osoby uświadamiać, że robią źle, że tak robić nie mogą, a wszelkie kary powinny być ostatecznością i nie powinny być długie, aby po kilkudniowym banie, taka osoba znów miała szansę na poprawę.


J.w. SKĄD wiesz na ile będzie przyznawana klasa trolla? SKĄD wiesz czy nie będzie ona ostatecznością? SKĄD wiesz, że przyznanie rangi trolla nie będzie poprzedzone upomnieniami, prośbami i ostrzeżeniami. NIE WIESZ, tylko idziesz po najmniejszej linii oporu.

Tak się składa, że ranga ta ma na celu nie upokorzenie (ludzie sami się ośmieszają wypisując głupoty z błędami ortograficznymi i merytorycznymi). Ranga ta ma pokazać: "Hej właśnie przegiąłeś, moglibyśmy cię stąd wywalić ale właśnie dajemy ci ostateczną szansę poprawy".

Cytat

W taki sposób na dłuższą metę tacy userzy, z początku "trolle" zaczna wreszcie pisać przyzwoite posty.


Mędrkujesz i zapominasz, że my też mamy doświadczenie. I odnoszę wrażenie, ze nie spotkałeś jeszcze prawdziwego dziecka neostrady.

Takiego co to grzeczne upomniane zaczyna pisać jak żul spod monopola i robić, za przeproszeniem burdel na forum (zamieszczać zdjęcia pornograficzne, obrażać wszystkich jak leci itd.). Wierzysz w resocjalizacje i grzeczne upominanie takiej osoby? Ja, nie. (oczywiście to przypadek skrajny)

Upominamy, PMujemy, edytujemy i prosimy wszystkich innych ale jak to nie pomaga to zostaje tylko Troll...
Pewne jest, że coś robicie nie tak. Nie jest przypadkiem to, że macie problemy z trollami. Być może dlatego, że poprzez swoje uprzedzenia względem nich, wasze upomnienia nie odnoszą skutku. Wiadomo, że są i tacy niereformowalni. Ale na pewno ranga Trolla nie jest tu żadnym wyjściem, to nie jest żadne miłosierdzie. Skoro ktoś całkowicie ignoruje regulamin, to jest to ban, z początku krótki, potem z braku poprawy coraz dłuższy. Na żadnym profesjonalnie prowadzonym forum nie widziałem jakichś rang Trolli etc.
Poza tym, co jeszcze zauważyłem to to, że nie usuwacie wszystkich offtopowych i spamerskich postów, a to ważne. Bo nowa osoba najpierw zaznajamiając się z forum i czytając je, wyrabia sobie na jego temat pewną opinię i jeśli widzi jakieś spamerskie posty, to myśli, że mu też wolno takie pisać.

Użytkownik Orish Shanlen dnia Sat, 05 May 2007 - 15:33 napisał

Na żadnym profesjonalnie prowadzonym forum nie widziałem jakichś rang Trolli etc.

[post="62379"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]Bo my jesteśmy pierwsi ;]. W końcu gdzieś musieli coś takiego wprowadzić. Jak nie wypali to głupio - uczymy się na błędach. Dla ciebie i tak same plusy bo w końcu taki koleś gdzieś musi pójść

Zresztą w założeniach ranga trolla oznacza przede wszystkim kontrolę moderatorów nad nieprawymi
www.maxpayne.boo.pl
Pomysł zaczerpnięty żywcem z forum Oslosokopu gdzie ranga Trolla jest jeszcze bardziej surowa bo praktycznie nieusuwalna. Jeśli twierdzisz, że oni nie są profesjonalnym forum...

Cytat

Być może dlatego, że poprzez swoje uprzedzenia względem nich, wasze upomnienia nie odnoszą skutku.


Buahahaha. "Złą energią do trolli emanujecie" - powiedział Mistrz Yoda

Cytat

Skoro ktoś całkowicie ignoruje regulamin, to jest to ban, z początku krótki, potem z braku poprawy coraz dłuższy.


Uważam, że nie jest to wychowawcze.

Nie od biedy w średniowieczu stsowano publiczny pręgierz. Czy to lepsza metoda niż współczesne więzienia? Nie wiem. Wtedy mieli metody i dzisiaj są metody. A przestępcy jak byli tak są.

Cytat

Bo nowa osoba najpierw zaznajamiając się z forum i czytając je, wyrabia sobie na jego temat pewną opinię i jeśli widzi jakieś spamerskie posty, to myśli, że mu też wolno takie pisać.


Ty jednak nigdy nie spotkałeś trolla... Jak ktoś kto nie umie własnego nicka zapisać poprawnie, nie mowiąc już o tym, że nie umie wyrazić swojej myśli w sposób zrozumiały to tym bardziej nie będzie się wzorował na innych postach bo ich po prostu nie czyta. Liczy się tu i teraz. Teraz JA pisze i mam w nosie, że dosłownie linijkę niżej jest taki sam temat.

Cytat

No to respekt. Osiągnęliście wynik zbliżony do takiego działu na Insimilionie

Normalnie ogień. Nie sprawdzę tego. Chociaż mógłbym. Mam pomysł zarejestruję się i zacznę dysputę z waszymi władzami. Tak to świetny pomysł!
Ale co to nie mogę się zarejestrować? "Ran into problems sending Mail. Response: 535 auth failure

DEBUG MODE

Line : 131
File : smtp.php"

Jaka szkoda. No trudno widzę że macie problemy z forum, chyba idę do konkurencji.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Hehe, wystarczy umieć czytać... Jest taki napis na stronie głównej forum pod logo
Normalnie gratuluję pomysłu. Idealny odstraszacz.

Ale jest jeden +, będę mógł zacząć dysputę, jakże ciekawą i przydatną.

BTW po jakie licho zaczynasz kolejną rozmowę? Masz jakiś kompleks?
A może przeniesiemy rozmowę na Isimilon?
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Generalnie ja jesli chodzi o tą kwestię, która rozpoczęła ten temat nie mam nic do dodania, ale jeśli ktoś chce się na ten temat wypowiedzieć, to niech to robi gdzie chce, byle zgodnie z regulaminem

Cytat

Normalnie gratuluję pomysłu. Idealny odstraszacz.

To nie jest pomysł, to błąd serwera, które ma takie badziewne zabezpieczenia Niedługo się pewnie przeniesiemy.
Oj Ven daj spokój Po prostu trzeba przeczytać instrukcję by zarejestrować się na Insi. Jak zmienią serwer to może wystarczy tylko patrzeć na monitor przez lusterko i obsługiwać mysz lewą ręką w czarnej rękawiczce .

Orish nas odwiedza bo na jego cudownym forum nie ma już nic do roboty (albo nie może się zalogować ze względu na błąd serwera.. who knows). Może ci jakąś fuszkę znajdziemy, co? Co powiesz na głównego mistrza interpunkcji? Będziesz prowadził lektoraty dla trolli?

Cytat

Cytat

Piszesz, że od 1.5 roku... to ciekawe, przyznam... Zwłaszcza, ze jeszcze 1.5 roku temu ciężko było u nas mówić o jakiejś udzielającej się ekipie. Po prostu jej wtedy nie było, a cały serwis praktycznie prowadził sam Nazin. Od tego czasu przybyło (a raczej pojawili się) nam redaktorów, newsmanów i korektorów. Część z nich pojawiła się, część znikła.


Nie chodziło mi o ekipę zajmującą się stroną, ale o aktywnych forumowiczów. Od tego 1,5 roku prym akywności wiodą poza sporadycznymi wyjątkami dokładnie te same osoby, nie ma nowych forumowiczów, którzy byliby tak aktywni, jak oni.

Tak było, jest i będzie. "Stara gwardia" zawsze będzie bardziej aktywna od nowych userów.


Cytat

Cytat

W ciągu półtora roku nasze zamknięte forum 'wyprodukowało' ponad 2000 postów tyczących się przyszłości forum, portalu, artykułów. (dodam tylko, że w 99% jest to merytoryczna dyskusja, a nie jakieś pogawędki czy spam). W ciągu rzekomo tego półtora roku udało nam się stworzyć prężny serwis z ekipą redaktorską i korekcyjną.


No to respekt. Osiągnęliście wynik zbliżony do takiego działu na Insimilionie smile.gif

Zauważ, że Ekhtelion napisał, że 99% to merytoryczna dyskusja. Gadać o pogodzie też bym mógł, albo o czym tam sobie chcesz, tyle, że to nie ma większego sensu...


Cytat

Cytat

Więc jak widać 'nasze podejście do nowych użytkowników' ma jakiś sens.


Nie, nie ma sensu, w ogóle nie widzę związku pomiędzy waszym podejściem do nowych a redakcją, chociaż z pewnością osiągalibyście lepsze wyniki będąc bardziej otwarci na nich.

Nie wiem, jak jest w przypadku Game Exe, ale większość szanujących się serwisów idzie na jakość, a nie ilość.


Cytat

Należy zwrócić uwagę, że ten tzw. troll też jest człowiekiem, tylko najczęściej młodym, niedojrzałym, niewiedzącym jak się zachować w internecie.

Takich delikwentów odsyła się do piaskownicy i zaprasza, kiedy dorosną. Po to są netykieta i regulamin, żeby ich przestrzegać.


Cytat

Takich osób nie można od razu dyskwalifikować banując, czy co gorsza upakarzając.

Wiesz, ja bym się mocno zirytował, widząc w poście w co drugim słowie błąd ortograficzny, w dodatku kiedy zdania w tym poście są źle "złożone"(szczególnie mając słownik pod nosem). W dodatku, kiedy posty są na poziomie pięciolatka, i kiedy na zwracane uwagi delikwent reaguje opryskliwie i/lub wulgarnie. Na tym forum się z tym nie spotkałem, ale takim osobom mówi się "Dziękujemy, do widzenia".


Cytat

Pewne jest, że coś robicie nie tak. Nie jest przypadkiem to, że macie problemy z trollami. Być może dlatego, że poprzez swoje uprzedzenia względem nich, wasze upomnienia nie odnoszą skutku.

Forum reprezentuje pewien poziom, i może dlatego są "problemy" z trollami.


Cytat

Ale na pewno ranga Trolla nie jest tu żadnym wyjściem, to nie jest żadne miłosierdzie. Skoro ktoś całkowicie ignoruje regulamin, to jest to ban, z początku krótki, potem z braku poprawy coraz dłuższy. Na żadnym profesjonalnie prowadzonym forum nie widziałem jakichś rang Trolli etc.

Nie jest miłosierdzie? Jak to nie?! Przecież ma szansę poprawy. Jak taki troll zobaczy, że ma bana, to pomyśli sobie "wypier***** h*** i k****" i nie wróci. W moim odczuciu ranga "troll" jest upokorzeniem(kto by chciał taką rangę?!). Zmusza do poprawy, a jak jej nie ma - wypad.


Cytat

Poza tym, co jeszcze zauważyłem to to, że nie usuwacie wszystkich offtopowych i spamerskich postów, a to ważne. Bo nowa osoba najpierw zaznajamiając się z forum i czytając je, wyrabia sobie na jego temat pewną opinię i jeśli widzi jakieś spamerskie posty, to myśli, że mu też wolno takie pisać.

Staram się nie offtopować i nie spamować, ale jeśli chcę coś przekazać(a jest to offtopem), to w jakiś sposób zaznaczam, żeby posta usunięto(najczęściej dopisek "/do usunięcia"). I dlaczego ludzie z tego forum mają pouczać nowych, jak się zachowywać? Od tego jest regulamin. Zresztą, nawet bez regulaminu powinno się wiedzieć, że spamowanie i offtopowanie nie jest mile widziane.

Jeżeli ktoś uważa, że post jest offtopowy albo spamerski, albo niezgodny z regulaminem, może zgłosić do moda, by go usunął. Nie ma problemu.
Dziękuję za uwagę.
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...

Cytat

Tak było, jest i będzie. "Stara gwardia" zawsze będzie bardziej aktywna od nowych userów.

Tak, tyle że z czasem do starej gwardii powinny dołączać kolejne osoby, które są już na forum dość długo... a ja tu widzę raczej podział na elitarny niezmieniony od co najmniej roku udzielający się skład i zwykłych forumowiczy, którzy coś od czasu do czasu skrobią... Tych "pomiędzy" jest baardzo niewielu.

Cytat

Zauważ, że Ekhtelion napisał, że 99% to merytoryczna dyskusja. Gadać o pogodzie też bym mógł, albo o czym tam sobie chcesz, tyle, że to nie ma większego sensu...

Tak, zauważyłem. Dla jasności informuję, że my też przez półtorej roku napisaliśmy przynajmniej 2000 wartościowych postów, w sumie pewnie by ich ze 3000 było. W każdym razie to nieistotne - liczą się efekty.

Cytat

Nie wiem, jak jest w przypadku Game Exe, ale większość szanujących się serwisów idzie na jakość, a nie ilość.

Liczy się i jedno, i drugie.

Tyle na ten temat, nie widzę jakiegoś celu czy korzyści z udzielanych wam rad, czas pokaże, kto miał rację.
Bóg zapłać ci dobry człowieku, niech łaska z nieba zsyła ci szczęście i błogosławieństwo.
Jakoś nie chce mi sie wierzyc że to były rady z "dobroci serca" a raczej wytknięcie palcem jakiś wymyślonych rzeczy.

Z Bogiem
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
@Darksamurai

Czy ty może byłeś kiedyś na Insi? Odniosłem wrażenie jakbyś formułował jakiś zarzut do Orisha .

@Orish

Cytat

Tak, zauważyłem. Dla jasności informuję, że my też przez półtorej roku napisaliśmy przynajmniej 2000 wartościowych postów, w sumie pewnie by ich ze 3000 było. W każdym razie to nieistotne - liczą się efekty.


Kiepściutko. Więcej użytkowników, więcej aktywnych, 50% więcej postów 'organizacyjnych', a macie gorszą oglądalność... Jak widać lepiej wykorzystujemy nasz skromny potencjał niż wy swój większy.

Cytat

Tak, tyle że z czasem do starej gwardii powinny dołączać kolejne osoby, które są już na forum dość długo... a ja tu widzę raczej podział na elitarny niezmieniony od co najmniej roku udzielający się skład i zwykłych forumowiczy, którzy coś od czasu do czasu skrobią... Tych "pomiędzy" jest baardzo niewielu.


Hmm, pomyślmy. Dzisiaj dołączył do nas Dasaka. Kilka dni temu Yale'Mallis powiedział, że też coś skrobnie od czasu do czasu. Podczas mojej nieobecności pojawił się malakazar. Łowca rozwinął skrzydła wraz z szykieletem. Dzisiaj równiez dołączyli Saimar, Tril, Rangramil i Vil jako skrzydło Faerunowskie. Masz jeszcze jakieś pytania?

Cytat

Jakoś nie chce mi sie wierzyc że to były rady z "dobroci serca" a raczej wytknięcie palcem jakiś wymyślonych rzeczy.


Właśnie po co to robisz? Po co wytykasz nam 'błędy', tak się o nas troszczysz, o naszą kondycje? Naprawdę nie masz co robić? Mi ledwo starcza rąk by działać na GE i nawet mi do głowy nie przychodzi by się włóczyć po innych forach.

Cytat

Tyle na ten temat, nie widzę jakiegoś celu czy korzyści z udzielanych wam rad, czas pokaże, kto miał rację.


True, true.
Orish wejdź w mój profil i przeczytaj posty od początku. To tylko 559. I zobaczysz jak człowiek potrafi się zmienić. Miałem 14 lat, ledwo dostałem internet, srałem na regulamin, byłem leniwy. A pomimo tego potrafiłem się jakoś dostosować do forum i jego userów. Dziwne iż przez ten czas nie dostałem ani jednego warna.

Jeżeli sądzisz że zaczynając każdy jest trollem to ja chyba byłem ich wodzem. Pomimo tego NIKT mnie nie dyskryminował czy coś w tym stylu. Jedynie Ekh czasami drastycznie zwracał uwagę za co mu dziękuje bo nie zmieniłbym się na kogoś takiego kim jestem teraz.

Jednak jeżeli ktoś wykracza poza wszelkie granice i nie potrafi uszanować dobej woli to co mu pozostaje? Nie prowadzimy działalności harytatywnej zajmującej się ludźmi z ułomnościami. To proste forum.

Co do samego GEF to nie pojmuję w czym widzisz problem. Ja zakochałem się w nim. Nie potrzebuje tutaj tysięcy użytkowników piszących jak ty to ująłeś wartościowe posty co jest kompletną bzdurą bo bywałem na wielu dużych forach. Gdybyś powiedział mi o jakimś zagranicznym to zgodziłbym się, ale nie polskim.

Czy zaliczam się do elity? Eee co z tego że jestem 2 lata na forum i regularnie je odwiedzam? Ven jest o wiele krócej ode mnie i jego też można nazwać kimś takim. Właściwie każdy kto potrafi się zachować, pisze inteligentne posty i regularnie uczestniczy w życiu forum można nazwać elitą.

Mów co chcesz. Liczy sie jakość i ilość. Jasne. Jakby kogoś u nas to obchodziło. Przybyło nam co prawda osób odkąd Faerun się rozwinął. Jednak nie sądzę iż każdy user patrzy tylko na licznik. "O mają tu setki aktywnych osób to musi być wyjebane forum!" Bullshit.

Kogo obchodzi jakaś chora konkurencja czy kto jest na naszym forum. Poznałem tu wspaniałych ludzi i cieszę się z tego. Nie zamieniłbym się na nic innego. Nie przeczę iż Ins posiada również wspaniałych ludzi. Jednakże wolę małe fora gdzie wszyscy się znają i szanują.

Reasumując wszelakie spory czy polemizacje na temat lepszości są bez sensu. To jest taka mentalność polaka... Zamiast jeden drugiego wspierać to oni wolą zabić się nawzajem żeby być lepszym.

Cytat

Tak, tyle że z czasem do starej gwardii powinny dołączać kolejne osoby, które są już na forum dość długo... a ja tu widzę raczej podział na elitarny niezmieniony od co najmniej roku udzielający się skład i zwykłych forumowiczy, którzy coś od czasu do czasu skrobią... Tych "pomiędzy" jest baardzo niewielu.

Wiesz, jak mam pisać dużo postów, skoro w dużą część gier nie grałem? Przykładowo tematy o Gothicu od razu oznaczam jako przeczytane, bo nie lubię Gothica i nie będę w niego grał. W ID grałem troszkę, w dodatku dawno, więc się nie wypowiadam, bo nie mam wiedzy na ten temat. Z BG I jest tak jak z ID - nie pamiętam zbyt wiele... Z serii Elder Scrolls grałem tylko w Obliviona, ale to i tak niedużo, więc też się nie wypowiadam. W Faeruna nie gram, więc tematy z tego działu od razu oznaczam jako przeczytane. W Fallouta nie grałem, nie wypowiadam się. Z Sacreda nic nie pamiętam, a w FF grałem tylko w siódemkę, ale to i tak jedynie troszeczkę.

Cytat

Cytat

Nie wiem, jak jest w przypadku Game Exe, ale większość szanujących się serwisów idzie na jakość, a nie ilość.


Liczy się i jedno, i drugie.

Ale nie zawsze można mieć wszystko. Lepiej mieć 2 userów, którzy naprawdę "żyją" na forum, niż 10 trolli/pokemonów/DNów.

Cytat

@Darksamurai

Czy ty może byłeś kiedyś na Insi? Odniosłem wrażenie jakbyś formułował jakiś zarzut do Orisha wink.gif.

Nie byłem na Insi, i to nie jest zarzut. Kiedyś się udzielałem na innym forum i wiem, z czym się je niektóre rzeczy.

Cytat

harytatywnej

A może tak by zacząć używać słownika forumowego?

Cytat

To proste forum.

Ja bym raczej powiedział "na poziomie".


Ah, jeszcze jedna uwaga: proszę was, jak nie jesteście pewni, czy napisaliście poprawnie, korzystajcie ze słownika. Po prostu szlag mnie trafia, jak widzę banalne ortografy.

Cytat

Zwłaszcza Dark, ze nie szlak trafia czlowieka tylko szlag wink.gif No chyba że się na szlaku przewrócisz smile.gif

Taka gafa...
Aha, piszcie dark, a nie Dark, dlatego, że mój nick jest z malej litery, i dlatego, że na tym forum jest też user o nicku Dark.

Cytat

Nie zauważyłem nawet tego błędu wink.gif Piszę poprawnie z reguły więc nie zaglądam do słownika.
Chyba nie powiesz mi iż ty jesteś nieomylny i wszystko zawsze piszesz poprawnie. Bo w to nie uwierzę.

Oczywiście, że nie jestem nieomylny. Wystarczy spojrzeć na gafę powyżej...
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
← Karczma
Wczytywanie...