Harry Potter i więzień Azkabanu

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki "Harry Potter i więzień Azkabanu"!

Harry Potter jest chłopcem niezwykłym pod wieloma względami. Przede wszystkim, jest czarodziejem, ale nie to wyróżnia go najbardziej. Czarodziejów i czarownic jest bowiem – wbrew pozorom – całkiem sporo. Harry Potter jest chłopcem niezwykłym, ponieważ już jako niemowlę przeżył atak czarodzieja uważanego dotychczas za niepokonanego – Voldemorta, a potem zmierzył się z nim jeszcze dwa razy podczas pobytu w Hogwarcie. Teraz młody Potter ma rozpocząć trzeci rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa, więc – jak łatwo się domyślić – wyszedł zwycięsko z poprzednich spotkań z magicznym złem wcielonym.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Kolejny świetny tom "Harry'ego Pottera". Z perspektywy czasu stwierdzam, że Rowling przez długi trzymała niebywale wysoki poziom, co dzisiaj rzadko się zdarza. Mam tu głównie namyśli typowo młodzieżowe serie jak "Kroniki dziedziców", "Siedem królestw" czy nawet "Olimpijscy herosi" albo szukając dalej także "Kroniki Żelaznego Druida". I oczywiście kolejny raz otrzymujemy solidnie zaskakujący zwrot akcji związany z Syriuszem Blackiem, co również dobrze świadczy o autorce, nietworzącej zbędnych zapychaczy. "Więzień Azkabanu" to także pierwszy (albo jeden z pierwszych - pamięć nieco mi szwankuje ) tom "Harry'ego Pottera", który przeczytałem zanim obejrzałem jego ekranizację. Stąd więc moje duże rozczarowanie, że film był raczej nudny i nie przedstawił części wydarzeń (skończył się, gdy Harry dostał miotłę, a przecież później jeszcze się trochę działo. Wydaje mi się nawet, że skończyło się standardową sceną na peronie).

Ode mnie: 9/10 Nie jest to moja ulubiona część, ale na pewno warta przeczytania.
Odpowiedz
← Artykuły

Harry Potter i więzień Azkabanu - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...