[BGII] 2 bugi - jak sobie z nimi poradzić

Witajcie!

Ostatnio znalazłem w BG2 dwa błędy, z których jeden nie pozwala mi wykonać dosyć ważnego questa:
1. Przyzywanie wielobiesa - kiedy ktoś zada mu obrażenia (w jakikolwiek sposób) gra się wyłącza.
2. Walka z liczem w Dzielnicy Mostów - na początku walki licz rzuca zatrzymanie czasu, po czym rzuca kilka innych czarów. Przy jednym z nich (nie pamiętam dokładnie którym) następuje efekt jak wyżej (gra się wyłącza).

Mam zainstalowany BG2 + ToB (PL) + patch do ToB PL

Czy ktoś zetknął się z tymi błedami i wie jak sobie z nimi poradzić?

Poza tym (nie wiem czy to błąd) - mam problem ze zdobyciem metalu dla artysty z Dzielnicy Rządowej (zadanie ze świątyni Helma): handlarka rudą odsyła mnie do krasnoluda Pod Miedzianym Diademem, który zleca znalezienie swojego brata. Gdzie go można znaleźć?
I jeszcze jeden problem - w Kuli Sfer zdobywa się dwa serca demona, ja wziąłem tylko jedno, potrzebne do uruchomienia Kuli, a drugie zostawiłem w sferze demonów (czy jak to tam się nazywa), myśląc że mi się nie przyda. Potem się zorientowałem, że serce demona jest potrzebne jeszcze do ulepszenia miecza Keledorna - czy można w jakiś sposób zdobyć serce demona poza Kulą Sfer? Podobny problem mam z obrożami niewolnika z Więzienia Sfer - czy da się je zdobyć gdzie indziej?
Odpowiedz
1 Pobaw się z różnymi patchami, niestety gra ma sporo takich błędów.
2 Gościa możesz znaleźć w dzielnicy mostów, mieszka w takim małym, zamkniętym domku na południowym zachodzie. Rozwal go i weź z jego zwłok ten ilit
3 Nie wiedziałem że są 2 serca i że można z tego ulepszyć przedmiot ( o obrożach też nie wiedziałem że do czegoś się później przydadzą). Jesteś pewien że się da?Co to za miecz dla Keldorna?
Odpowiedz
Serce demona możesz znaleźć w twierdzy strażnika i chyba nawet możesz jedno zabrać. DO tego trza mieć Tron Baala. Obroży już nie dostaniesz.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
← Baldur's Gate

2 bugi - jak sobie z nimi poradzić - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...