[BGI] Problem podczas instalacji gry.

Posiadam orginalną kopię BG1, dosyć wiekową, odziedziczoną po bracie. Pomyślałem, aby jeszcze raz przejść grę. Jednak, podczas instalacji gry, mniej więcej przy 20%, występuje błąd, mianowicie:
"Wystąpił błąd w czasie kopiowania danych: -117
Składnik: Program Files
Grupa plików: Minimum data
Plik: CHAANIM. bif"
Wie, ktoś czy da coś się z tym zrobić? Płyta jest co prawda trochę porysowana, ale nie wydaję mi się żeby aż tak bardzo.. Na wszelki wypadek podaję moją konfigurację: Windows XP, SP2, procesor 2,8 ghz, 1 GB RAM, Radeon 9600, napęd DVD. Z tego co czytałem wyjściem jest zakaupienię nowej gry..(Huh, pytanie czy można BG1 jeszcze gdzieś dostać? o_O) Może jednak któś obszedł ten problem? Z góry dziękuje za pomoc.
Miałem podobny problem (taki sam błąd i wiekowa już płytka) i pomógł tu dopiero napęd DVD. Jak widzę jesteś już jego posiadaczem, więc dochodzę do wniosku, że masz za bardzo zdezelowaną płytkę

Ciekawostką jest natomiast, że jeżeli masz jakiś wiekowy komputer w domu to tam powinno odpalić i zainstalować się bez żadnych błędów (i to nie zależnie od stanu twojego napędu). U mnie tak przynajmniej było

Jeżeli nie posiadasz tak starego sprzętu to... Nic tylko pozostaje zakup nowej gry. Gdzie kupić BG I ? I tu jest problem, bo CD-Projekt dawnoooo temu wydał już tą grę w Extra Klasyce i w dobrych sklepach/EMPiK'ach i.t.p go nie uświadczysz. Możesz spróbować pogrzebać w supermartekach typu Auchan/Tesco, bo czasem da się znaleźć tam zagubione egzemplarze BG I zakryte przez jakieś śmieciowe gierki Albo modlić się, żeby dystrybutor rzucił kolejne egzeplarze w następnej partii Extra Klasyki
A ja polecam aukcje na allegro:

http://allegro.pl/item165577209_baldur_s_g...ate_tanio_.html

http://allegro.pl/item165854697_baldurs_ga...ki_11_plyt.html

http://allegro.pl/item165568388_saga_baldurs_gate.html

http://allegro.pl/item166584849_baldurs_ga...r_s_i_tosc.html

Żeby nie było to nie moje aukcje.
(\__/)
(='.'=)
(")_(") This is bunny. Copy and paste bunny into signature to help him gain world domination.
Nie musisz kupować. Nie musisz. Wysyłasz do Cd projecktu płytkę, opis problemu a oni przysyłają ci nową. Cd P daje dożywotnią gwarancję. Coś się zwaliło? Ślesz i dostajesz nową. Wejdź na stronkę i zobacz co tam dokładnie trzeba zrobić. Napisz do nich maila najlepiej i się ugadaj. Poza tym zawsze możesz grę przegrać lub sam brakujący krążek. To nie piractwo bo masz prawo do zapasowej kopi gry.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Hm, dzięki za rady. Spytam się najpierw znajomych, może któryś ma, jeśli nie to wymienię płyty u Cdprojektu. Kurczę, strasznie się napaliłem na BGI. ;-)

Pozdrawiam.
Ornikiel --> Ojej... Kolega wspomniał, że płytka jest "dosyć wiekowa". Natomiast cytując tu CD-Projekt:

1. "Usługą Dożywotniej Gwarancji objęte są wszystkie gry PC wydane przez CD Projekt, począwszy od 23 września 2005 roku."

2. "Nośniki każdej z tych gier można wymienić przez cały okres życia produktu, czyli tak długo jak dana gra znajduje się w sprzedaży. Bez względu na to w jakiej serii dostępna jest gra, jeśli możesz ją kupić, możesz także wymienić płytki."

Wszędzie jest jakiś haczyk jak widzisz
Hmmmm no tak nie zagłębiałem się w szczegóły wymiany. Pozostaje kupić Baldura 20zeta. To chyba nie dużo jak na obie części.[ tak jak wspominałeś Tokar] lu przegrać. Ja sam do 2 mam ze 2 płytki zwalone więc je przegrałem od kogoś.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

← Baldur's Gate
Wczytywanie...