[NWN1] Podział doświadczenia

Czy jeśli mam pomocnika, to za zabicie potwora dostaje mniej dośw.?
Bo wiem, że na serwerze jak ktoś ma większy poziom lub zabije potwora to ja dostaję mniej exp.
Odpowiedz
Z tego co wiem to właśnie podział taki istnieje. Inaczej byłoby nie logicznie, ale różnie jest w różnych grach. Poza tym pomocnik musi dostawać pkty, bo co jakiś czas awansuje prawda?
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
Odpowiedz
Oczywiście, że tak. Jeśli masz towarzysza, chowańca, zwierzęcego towarzysza, czy nawet przyzwanego potwora to zawsze dostajesz mniej doświadczenia. Jeśli masz 3 towarzyszy, to dostajesz mniej, niż miałbyś 2 itd. W sumie w podstawce zawsze chodziłem bez towarzyszy zwracając właśnie uwagę na doświadczenie, a i rozmowni oni za bardzo nie byli (pomijając fakt, że wysłuchałem ich historii i wykonałem misje dla wszystkich ), ale jeśli już chodzi o dodatki, to tam towarzysza po prostu ciekawie jest mieć, nawet jeśli ma Ci on "zjadać" doświadczenie .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Mam jednak wątpliwości czy tak aby jest. Bo niby dlaczego ma się dzielić między mojego przywołanego zwierzaczka, jeśli jest on tylko efektem czaru przywołania? Przeciez niezależnie ile jemu się tam doświadczenia nazbiera to jego poziom i tak będzie zależny od poziomu rzucajacego czar.

Podobnie chciałem sie spytać czy te przywoływane czarem z książeczki jest równoznaczne z przywoaniem wynikającym z umiejetności.

Byłbym wdzięczny za dokładne opisanie takiego przypadku ;/

Bo to ostro nie fair by było ;/ Chodzac samym druidem i mając jednego towarzysza i jednego przywołańca bylibysmy strasznie w plecy z exp, a druidem na początkowych stadiach nie da sie grać bez wspomożenia zwierzaczków


BTW czy jastrząb sie w ogóle do czegos przydaje?
[font="Trebuchet MS"]Viva la Venezuela[/font]
Odpowiedz
Niestety, gdy grasz druidem to przywołanie zwierzęcia łączy się z tym, że automatycznie masz mniej expów. Podobnie jak grasz Bladym mistrzem i przywołujesz nieumarłego, albo gdy przywołujesz chowańca bęðąc magiem. Tylko w przypadku chowańca (mag)i zwierzęcego towarzysza (druid)- przywołani też awansują razem z Tobą. Przywołani ze zwojów zabierają też expy.. I nie awansują.. (
Odpowiedz
A jak w przypadku istot zdominowanych ?

Bo mam zwyczaj chodzic w 4-5 - przywołany zwierzak, zwierzak przywołany z magii, zdominowany zwierzak i najemnik ;/
[font="Trebuchet MS"]Viva la Venezuela[/font]
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Podział doświadczenia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...