[BGII] Gadane

Swojego czasu zrobiłem do baldura dźwięki. Tzn. te które można dać naszej postaci by nimi właśnie gadała. Głównie są to dźwięki z warcrafta 3 i męskie, ale też z icewinda1. Jest ich trochę i są dopasowane do profesji. Tak się przynajmniej starałem, trochę do charakteru też. Ogólnie to przeszedłem sporą ilość razy baldura i tworząc postać robiłem też dla niej dźwięki. Wrzucenie do rapida zajmuje 1 godzinę tego pliku. Więc najpierw pytam.
Czy jest zainteresowanie na głosy postaci? Jeśli zgłosi się kilaka osób w tym temacie to wrzucę, jak nie to sobie daruję. Pozdrawiam.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
Ja bym chciał mieć a Baldurze ten głos barda z Icewind Dale II ("Rzekł raz lisek do zająca: Giń głupcze!")

Odpowiedz
A że tak spytam, ile one po spakowaniu zajmują? I w jakim są formacie, bo może załączysz w mp3 i napiszesz czym konwertować i jak, tak żeby były trochę bardziej uniwersalne (np. do Neverwintera też).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Po spakowaniu 37Mb, a normalnie 45Mb. Ogółem 810 plików.
Dźwięki są w formacie jakim obsługuje Baldur.Niczym nie konwertowałem, wziąłem je żywcem w W3, może pomagałem sobie Sund Forgem, ale trzeba z nim ostrożnie bo wystarczy zmienić parę pierdół i już baldur nie oddtważa dźwięków. Po rozpakowaniu dostajesz katalog Sounds i wklejasz go do folderu z grą. Klikasz zastąp na wszystkie, bo tam też się znajduję dźwięki oryginalne z gry, dla wygody. Żeby nie szukać nic, tylko wklejasz i masz. Do icewinda nie będą pasować bo to inny format.
Co zaś się tyczy Liska i Zająca to mam głosy tylko z jedynki. Ktoś kiedyś je przerobił, a ja ściągnąłem. Nad resztą pracowałem sam. Są też głosy z jedynki Baldura.
Usłyszeć można takie zwroty.

Mój miecz pragnie krwi-głosem naprawdę złym
Poczuj gniew matki natury-druid
Giń głupcze-Artas z W3
Bądź wola twoja- głos akolity z w3
Czas na odrobinę chamstwa i brutalności-tego chyba nie trzeba wyjaśniać.[ Szczerze to nienawidzę takich tekstów typu to każdy zna bo zawsze znajdzie się ktoś kto nie zna więc wyjaśniam. Głos z Baldura 1]
Łazęga, tramp, wagabunda. Zimny ze mnie drań lub pewnego razu w obozie bandytów- złodziej

Głosy mają też odrobinę humoru więc gdy będziemy długo nic nie robić możemy usłyszeć jak nasza postać nagle sieka jakiegoś kolesia na kawałki i mówi na tym kończymy prezentację.
i nie zapomniane Myślę że powinniśmy ruszyć dupę zanim cały dzionek pójdzie na marne. Z jedynki.

Mogę też wrzucić głosy angielskie z dwójki baldura jak ktoś chce.

A zresztą co ja będę opisywał. Sami posłuchajcie przykładów. Oczywiście nie ma mieszania głosów. Czyli jeden zestaw jeden głos o tej samej barwie, tej samej postaci z W3.

http://www.wrzuta.pl/audio/1x9nhPANyY/elfa

http://www.wrzuta.pl/audio/hW7Pv48O20/kaplana

http://www.wrzuta.pl/audio/97BWZPB5Pg/mag2a

http://www.wrzuta.pl/audio/3mAsYJSocm/woj2a

http://www.wrzuta.pl/audio/yv0ikzVC4I/wojf

http://www.wrzuta.pl/audio/aEt4YL7J1q/zabujca5

http://www.wrzuta.pl/audio/w9HBRRZ01I/zlodzied

http://www.wrzuta.pl/audio/dTTWRANWH4/beastfTo tylko przykłady tych co zrobiłem. Tak więc z chęcią się podzielę. Nie długo zamierzam przejść jeszcze raz baldura i chyba zrobię z sześć kolejnych to jak będzie popyt to będzie i podaż
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
Świetne. Tylko może umieść na wyslijto.pl, bo na rapidzie trzeba czasami długo czekać. I przy okazji można by to tez na stronie umieścić, jeśli się zgodzisz oczywiście.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Sounds.rar

Macie i ssijcie z tego wszyscy. Poproszę jeno o opinie czy wam się podobają czy nie. Będzie mi miło jak moja praca się spodoba i przyda innym.

Tak jak mówiłem. Rozpakowujemy, a katalog Sunds wklejamy do katalogu z grą. I jeśli mamy polską wersję BG to zastąp na wszystkie, a jeśli angielską i chcemy zachować oryginalne głosy to klikamy Nie trzymając shift[ nie wiele osób wie ale shift służy w takich przypadkach jako Nie na wszystkie]

Głosów sam nie nagrywałem, ale się męczyłem nad ich zrobieniem do baldura, wrzucenie ich tu zajęło 2 godziny. [Jesooooo Rice ale szybciej na rapidzie miałem lepsze transfery, ale kij z tym. Przynajmniej nie usuną po 30 dniach.] Więc wrzucanie na jakieś strony bez mojej zgody i podpisu, a już najbardziej wrzucanie jako własna praca surowo zabronione[ tak jak by się ktoś tym przejmował]. Ale poważnie, nie róbcie tego.

Rice na jaką stronkę? Odezwij się na PW to pogadamy. Zgodzę się oczywiście.

[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
← Baldur's Gate

Gadane - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...