[BGII] Panika, chaos , ogłuszenie , itp jak się bronić

Witajcie, jak można się bronić przed efektami zaklęć , mag rzuca sobie czar i moja drużyna lata bez celu i dostaje bęcki :< , i jest podzielona.
Odpowiedz
Na wszystko są odpowiednie przeciwzaklęcia - ochronne czary kapłana:

- na wszelkie rodzaje paniki (czar Groza, smoczy strach itp.) jest 1-poziomowe zaklęcie Przełamanie strachu. Działa obszarowo, więc akuratnie może objąć całą drużynę.

- na zaklęcie Chaos, a także Bezmyślność, Dominacje i Zauroczenia, Rozkazy, także na ogłuszenie - 5-poziomowe zaklęcie Chaotyczne rozkazy. Ten czar działa długo (turę - czyli minutę czasu rzeczywistego - na poziom doświadczenia kapłana), ale obejmuje niestety tylko jedną osobę, więc najlepiej (o ile nie mamy dość czarów, by zabezpieczyć wszystkich/wiekszość z drużyny) posłać chronionego naprzód - mag wyprztyka na niego czary, a dopiero potem reszta wkroczy do akcji.

- na Unieruchomienie, a także Pajęczynę, Śliskość i Oplątanie jest też czar Swoboda działania (z 4 poziomu kapłana). Też działa tylko na jedną osobę, dodatkowo należy pamiętać, że niweluje on działanie przyspieszenia z czaru lub butów szybkości. Jest też pierścień swobody ruchów o identycznym działaniu jak czar.

Prócz tego możesz znaleźć rozmaite przedmioty, które albo mają właściwości chroniące przed niektórymi efektami, albo pozwalają postaci noszącej przedmiot rzucić (zwykle raz lub kilka razy dziennie) ten lub inny czar chroniący.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Przed paniką? Bardzo prosto. Rzucasz pierwszopoziomowe zaklęcie kapłana "Przełamanie Strachu" na swój team i po sprawie.

[Dodano po 49 sekundach]

Aj, jak zwykle dzielny poriforion zdążył odpowiedzieć przed wszystkimiCO gorsza, zupełnie wyczerpał temat ;(

Zły? Być może
Dobry? A czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie
Dajcie żyć po swojemu, grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!


Odpowiedz
Dzięki za pomoc. Te cholerne czary ciąglę mnie wkurzały.
Odpowiedz
Można też znaleźć/kupić odpowiednie przedmioty, które chronią przed działaniem takich czarów.
Odpowiedz
Wybaczcie że odświeżę, ale znacie sposób jak się ochronić przed wyssaniem życia wampirów w baldur gate2?
Odpowiedz
Najłatwiej? Ochrona przed negatywną energią, amulet mocy, ochrona przed nieumarłymi też pomaga.
Odpowiedz

Cytat

- na zaklęcie Chaos, a także Bezmyślność, Dominacje i Zauroczenia, Rozkazy, także na ogłuszenie - 5-poziomowe zaklęcie Chaotyczne rozkazy. Ten czar działa długo (turę - czyli minutę czasu rzeczywistego - na poziom doświadczenia kapłana), ale obejmuje niestety tylko jedną osobę, więc najlepiej (o ile nie mamy dość czarów, by zabezpieczyć wszystkich/wiekszość z drużyny) posłać chronionego naprzód - mag wyprztyka na niego czary, a dopiero potem reszta wkroczy do akcj


W BG I nasi kapłani nie mają jeszcze wystarczająco wysokiego poziomu aby rzucać to zaklęcie. Jedynym sposobem aby poradzić sobie z czarem zamęt, lub chaos jest ucieczka ewentualnie odpowiednio szybkie zabicie wrogiego maga.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Panika, chaos , ogłuszenie , itp jak się bronić - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...