[BGII] Odłączenie postaci - dialogi

Siemka, może trochę głupie pytanie , ale czy odłączenie bohatera od postaci głownej zmiejszy ilość dialogów jakie usłyszę ? Chodzi mi gdy postać zagaduje nas.
Odpowiedz
Oczywiście masz na myśli tymczasowe odłączenie i później ponowne przyłączenie? Bo jeśli kogoś odłączysz na stałe, no to jasne, że nie usłyszysz dialogów z nim Ale po takim tymczasowym odłączeniu powinno wszystko być okej i postać raczej nie stanie się "milczkiem" - inna sprawa, że dialogów z główną postacią nie jest chyba strasznie dużo (ok. 2-3 na towarzysza, choć może niektórzy mają więcej), ogólnie więcej jest raczej dialogów pomiędzy towarzyszami.

Same dialogi (obojętnie czy z głównym, czy pomiędzy towarzyszami) uaktywniają się po upływie określonego czasu rzeczywistego, chyba ok. co godzinę, może trochę więcej. A więc jeśli grasz spokojnie i powoli, nie gnasz z wątkiem głównym byle jak najszybciej skończyć grę, to masz większe szanse na usłyszenie większości dostępnych tekstów (w danej konfiguracji drużyny).

Jeśli natomiast Twój główny bohater prowadzi romans z Aerie/Jaheirą/Viconią (lub Anomenem jeśli grasz kobietą), to niewskazane jest odłączanie obiektu westchnień choćby na chwilę (chyba że dzieje się to automatycznie zgodnie z wątkiem romansowym), a także unikanie śmierci danej postaci - czasem przez to romans może się popsuć (zwłaszcza ten z Jaheirą, który bez żadnych fixpacków itp. jest trochę zabugowany).
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
Heh, dzięki ta odpowiedź wystarczająca Grałeś może w nwn 1 ? ;\
Odpowiedz
Prawie tyle co nic - tylko prolog podstawki, jakoś dalej na razie nie miałem ochoty (a dodatków nawet nie mam). Więc raczej nic nie wiem i nie będę w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące NwN
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


Odpowiedz
← Baldur's Gate

Odłączenie postaci - dialogi - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...