Jak się programistom nudzi.........

Nie jest to może temat o grze, ale nie wiedziałam gdzie zamieścić.

No cóż, umieszczajcie tu dowody, jak bardzo programistom może się nudzić.

Oto jeden z moich przykładów. Jak wiadomo Capcom zrobił takie gry jak Resident Evil czy Devil May Cry (echhhhh.......). Japończycy mają to chyba we krwii, bo zawsze muszą coś rysować i wygląda to jak manga. Rzecz tyczy się do tej drugiej, wspomnianej przeze mnie, gry. Oto jak BARDZO może się nudzić programistom:

http://www3.capcom.co.jp/devil/storyboard/.../img/004/02.jpg

albo

http://www3.capcom.co.jp/devil/storyboard/.../img/005/15.jpg
(zaraz, zaraz....a ten samolot skąd się tam wziął? Tego w grze nie było.......programistom BAAAAARDZO się nudzi.....żeby takie rzeczy wymyśleć............)
Odpowiedz
A zeby uscislic to nie tyle programistom, co art-designerom. Oni szkicuja wszystko, by potem dac to jakiemus lead-designerowi, ktory wybiera co jest dobre, a co mozna odrzucic. Programisci maja za zadanie napisac silnik gry i tchnac wen zycie, z grafika maja zazwyczaj niewiele wspolnego To tak gwoli wytlumaczenia.
all this time wishing our voices could be heard,now we finally have a voice and no one says a fucking word.
so let's scream as loud as we can and make it break, and let nothing stand in our fucking way
Odpowiedz
Nie zawsze. W wolnych chwilach i programiści odstawiają niezły cyrk. Im to musi być tam wesoło........
Odpowiedz
Dodajmy jeszcze, że panowie reżyserzy mają totalnego świra (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) na punkcie dopracowanego scenariusza. Te grafiki zdają mi się byś jakimiś screenplay'ami, a w tym kraju to juz tak jest, że przed wykonaniem końcowego projekytu, czy to mangi/anime/gry wykonyje się tysiące szkiców przez/dla grafików. Nawet każda oddzielna kartka jakiegoś komiksu została wcześniej wykonana na "brudno" z kilka, a nawet kilkanaście razy.
*

*
So Deunan wears a Prada and Briareos does a John Woo... Shirow save us...!
Odpowiedz
No wlasnie - majac powyzsze na wzgledzie, wcale nie sadze Atis, ze projektantom gier sie nudzi. Oni po prostu odwalaja kawal dobrej, choc ciezkiej roboty. Tysiac takich szkicow to setki godzin pracy... ale za to jaki efekt koncowy. Jak chcesz wiecej takich rzeczy zobaczyc, to polecam Homeworlda 1,5 ("Raiders retreat" - thx scatio). Tak cale demko jest zlozone z takich szkicow koncepcyjnych... a jeszcze jaka muzyczka do tego

"...Nothing can bridge our souls, Devotion..(...)
...A Question of Origin ..."
..................................CETERVM CENSEO CARTHAGINEM DELENDAM ESSE
Odpowiedz
Moge też polecić artbook z MGS'a... Macie pojęcie, jak Ninjas miał kiedyś wyglądać? Jakby miał oczy z każdej strony głowy...
*

*
So Deunan wears a Prada and Briareos does a John Woo... Shirow save us...!
Odpowiedz
Jak tak to pokaż. Może od razu pokażę też przypadkową figurkę Metal Gear'a RAY'a?Kojima na podstawie figurki tworzył wirtualnego mecha.
Odpowiedz
← Gry ogólnie

Jak się programistom nudzi......... - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...