[BGI] Wieża Durlaga

Jestem na drugim poziomie podziemi wieży Durlaga. Zebrałem trzy kamienie strażnicze Kiela, Isanne i od syna Durlaga, zabiłem dwa większe sobowtórniaki w pomieszczeniach po obu stronach od wejścia na ten poziom i nie wiem co dalej, bo reszta drzwi jest zamknięta i nie mogę ich otworzyć.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że musisz poszukać tajnych przejść, tak samo, jak szuka się pułapek. Z tego co pamiętam było ich tam sporo. A zresztą, masz tu kawałek jakiejś solucji:
Drugi poziom stanowi kwintesencję szaleństwa Durlaga. Z początku poziom ten nie będzie się różnił od innych tego typu lochów. Jednak po krótkim czasie zrozumiemy specyfikę tego miejsca. Posągi znajdujące się z komnacie z dywanem-sobowtórniakiem posłużą do otwarcia dwóch komnat: sali treningowej i sypialni Islanne. Żeby dostać się dalej trzeba posłużyć się kamieniami strażniczymi znalezionymi w sypialni i kukłami treningowymi, odpowiednio je atakując. Potem okrywamy tron Kiela, gdzie można se przywłaszczyć jego całkiem dobry hełm. Dalej można dostać się sekretnymi korytarzami, które czasem są bardzo trudne do wykrycia (i tutaj przydałby się złodziej lub kapłan z zaklęciem szukanie pułapek). Są dwa korytarze, w każdym radzę uważać na naprawdę śmiercionośne pułapki. Korytarzami można dotrzeć do kilku ciekawych miejsc:<br />
- sali wypełnionej pułapkami Agannazara,<br />
- komntaty pełnej sobówtórniaków (większych),<br />
- grobowca Kiela, chronionego przez krasnoludzkich strażników zagłady (można tam znaleźć jego puklerz i morgesztern),<br />
- dziwnej komnaty, w której by udać się dalej trzeba użyć kamienia teleportacyjnego (tam go właśnie znajdziemy),<br />
- małej sali (bezpośrednio po tej w/w), gdzie za sekretnymi drzwiami znajdujemy kamień strażniczy otwierający wyjście z poziomu.<br />
Tak więc, po dokładnym zbadaniu tego poziomu można śmiało wyruszać na następny, do którego schody znajdują się w południowej części mapki (przejście do nich uaktywni się tylko wtedy jeśli posiadasz kamień strażniczy).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Mam pytanie. Skończyłem drugi poziom Wieży Durlaga (lochów). Ale niestety pojawił się problem. Przed walką z krasnoludzkimi strażnikami odpoczywałem właśnie na drugim poziomie, aby zapamiętać czary. Niestety utknąłem. Drzwi się pozamykały. Czar "Drzwi przez wymiary" nic nie pomoże. Czy muszę powtarzać walkę od początku i odpocząć np. poziom wyżej, czy da się coś zrobić, aby pootwierać drzwi?

P.S. Mam wszystkie kamienie strażnicze.









Odpowiedz
Hmm... Trochę to dziwne. Drzwi nawet jeśli się pozamykały, to powinny z powrotem dać się normalnie otworzyć. Ale jeśli tak nie jest, to w sumie wątpię czy uda się wszystko pootwierać, bo musiałbyś się znajdować w odpowiednim do tego miejscu, czyli pomieszczeniu ze schodami na pierwszy poziom (jeśli dobrze kojarzę, o co Ci chodzi).

Ale wydaje mi się, że to nie powinno się normalnie zdarzyć. Jakiś niezamierzony efekt się wkradł .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Na szczęście udało się otworzyć drzwi. Wynika to z faktu, że w pierwszym pomieszczeniu po prawej stronie od sali tronowej jest nie 1, a 11 przełączników. Naciskając ostatni z nich po prawej stronie w dolnym rzędzie, otwierają się drzwi właśnie do sali tronowej: To tyle.









Odpowiedz
Pomocy!
Mam problem z poziomem 4. Przeszłam cały poziom. Zostały mi ostatnie drzwi za iluzją, której nie mogę odblokować. W solucji jest napisane, że powiny się odblokować w momencie rozmowy z golemem, któremu trzeba odpowiedzieć: "3:- "Nadszedł z zachodu, a później południa. Kolejno gościł go wschód, a teraz spoczywa na północy". Ale ja to zrobiłam wcześniej i nie odblokowała mi się ta iluzja. Jest na to jakaś rada?
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_Magdalena* dnia niedziela, 28 kwietnia 2019, 14:38 napisał

Pomocy!
Mam problem z poziomem 4. Przeszłam cały poziom. Zostały mi ostatnie drzwi za iluzją, której nie mogę odblokować. W solucji jest napisane, że powiny się odblokować w momencie rozmowy z golemem, któremu trzeba odpowiedzieć: "3:- "Nadszedł z zachodu, a później południa. Kolejno gościł go wschód, a teraz spoczywa na północy". Ale ja to zrobiłam wcześniej i nie odblokowała mi się ta iluzja. Jest na to jakaś rada?

Już nieważne, miałam podejść do Durlaga a nie zrobiłam tego, juz działa
Odpowiedz
Cześć Wam! Błagam pomóżcie mi... Jestem w wieży Durlaga (BG 1), na poziomie drugim. Znajduje się w pokoju z manekinami i tu się pojawia problem... Atakując manekina srebrnego nie otwierają mi się drzwi do sali tronowej. Czy ktoś z Was spotkał się z takim samym problemem? Wczytywałem już kilka zapisów gry i nadal ten sam problem
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Wieża Durlaga - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...