[BGII] Łowca & Upadły Łowca

Kumpel gra sobie w BG2 łowcą. Nie wiedział jednak, że w Dziewięciu Piekłach przy zdobywaniu łez Baal'a jeden 'zły' wybór kończy się zamianą charakteru naszego herosa. Stał się więc Upadłym Łowcą i stracił kilka profitów związanych z klasą łowcy (płaszcz Montolia na przykład). Mam więc pytanie: czy da się w jakiś sposób zmienić z powrotem charakter bohatera ?
PRAYNE DE CRABUG AHM KEIKE RINEDERE BE-YOGT IGLO KES GRON !!!

"When a Man Lies He Murders Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which Men Miscall Their Lives
All This I Cannot Bear to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation Take Me Home"
+CLIFF BURTON+
+27.09.1986+
Hmm w tej sytuacji zdaje mi się, że nie. Natomiast jeśli zostanie Upadłym Łowcą w trakcie gry (tzn nie w Piekle), to chyba poprawiając swoją reputację może powrócić do dawnej klasy.
Jestem prawie pewien, że upadły łowca nie może już dostąpić odkupienia. Tak przynajmniej było w jedynce. Jeden, czasami przypadkowy, błąd powodował nieodwracalną zmianę charakteru i profesji. I chyba tak samo było z paladynami. Nawet jeśli odtąd było się samym Księciem Jasności, pomagało się staruszkom i podlewało kwiatki sąsiadom - straconej profesji nie można było odzyskać.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Dziękuję za odpowiedzi. #Hawkwood owszem utraconej profesji nie dało się odzyskać w jedynce i chyba w dwójce bez dodatku...Tron Baal'a umożliwiał już 'podniesienie' się z upadłości przez wzrost reputacji naszej drużyny :-) Szkoda, że z Piekłem tak się sprawy mają, bo przecież 'złe' decyzje dają fajne bonusy ]:->
PRAYNE DE CRABUG AHM KEIKE RINEDERE BE-YOGT IGLO KES GRON !!!

"When a Man Lies He Murders Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which Men Miscall Their Lives
All This I Cannot Bear to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation Take Me Home"
+CLIFF BURTON+
+27.09.1986+
Jelsi dobrze pamietam, istniej chyba na to sposób.. Gdzies kiedys słyszałem, ze jest to jakies artefakt... Nie znam szczegółów, ale jesli znajde cuś na ten temat, pwoiem Ci o tym.
No cóż, sam nigdy nie grałem upadłym Łowcą, więc jeśli pokręciłem coś to przepraszam.
Moje pytanie jest takie.Czy zmiana charakteru bardzo wpływa na klase bohatera ?
Zauważyłem takie coś,że...tam gdzie urzęduje Firkraag w pewnym pokoju mamy pare "członków" małej grupki,którzy są likanotropami,ich charakter po poznaniu nie ulega wątpliwości,że są źli.Czy jeżeli JA będę grał np. zmiennokształtnym,to czy jak będe podły, zły itd. to czy po zmianie charakteru bede mógł się zmieniać w wilkołaka ?
Generalnie nie grałem nigdy złą postacią, ale likantropii raczej nie posiądziesz . Opcja złej i dobrej postaci w BG polega raczej na dwojakim podejściu do zadań, bo praktycznie w każdym jest możliwość wykazania swojej złej natury. Ponadto grając złym, na pewno skompletujesz inną drużynę, niż grając dobrą postacią, co wynika z częstych koligacji towarzyszy o odmiennych charakterach . Z dodatkowych rzeczy wiem tyle, że BG I przy snach zdobywa się zamiast leczenia, zadawanie ran (ktoś już o tym pisał).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
← Baldur's Gate
Wczytywanie...