[Arcanum] Arcanum

Użytkownik Sosna dnia May 3 2007, 06:31 PM napisał

To mój pierwszy RPG i jest on dla mnie ideałem. Wszystko jest świetnie zrobione, a fabuła nie ma sobie równych.

[post="61847"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]Masz moje błogosławieństwo
Niestety wydaje mi się, że już nic nigdy nie pobije Arcanum. Pozostaje tylko wciaż grać od nowa .

Próbowaliście jakichś modów? Albo tworzenia własnych? Edytor niby jest, ale niestety 100% angielskiego i nowy jezyk skryptowy do uczenia (?).

A Lukana załatwić można mając do dyspozycji 2 granaty ogłuszające i dynamit .
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Ja grałem tylko trochę pierwsze wrażenie niezłe ale później staje się nużąca.

Moim zdaniem nie warto chyba że naprawdę chcesz.
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
Arcanum polecam gorąco, ale wersję z GameStar zdecydowanie NIE!!! Gra było nieupatchowana do najnowszej wersji, gdy to uczyniłem ściągając go z internetu, wyświetlał się komunikat o włożeniu złego dysku ;/ Po długiej zabawie z przeróżnymi crackami i inniejszymi pliczkami udało mi się tego dokonać i chociaż ta gra jest z pewnością warta zachodu, to wpadkę tą traktuję jako duży minus (oczywiście nie jest to wina autorów, a wydawcy). Grę przeszedłem zarówno magiem, jak i technologiem i za każdym razem odnajdowałem w niej coś nowego.
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Odpowiedz
Jak doszło do tego, że tu nie pisałem? : P Dział o który daawno prosił Olo istnieje i ma się dobrze Jak skończę z Two Worlds (w sierpniu ) dokończę solucję zadań pobocznych i będę wreszcie mógł powiedzieć, że gameexe to najlepsza strona o Arcanum w sieci

Co do samej gry to wystarczy przeczytać moją recenzję żeby wiedzieć co o niej myślę . Wg. mnie ideał którego nic już nie dogoni.

Co do polskiej wersji: Co w niej złego? IMO bardzo dobra. Zostawili oryginalne głosy postaci. Też mam z Gamestara i nie potrzebowałem żadnego patcha. Tyle, że przez neta grać nie mogłem, ale bugów zero.
Odpowiedz
Toteż właśnie - grać przez sieć nie mogłeś, a nadto w grze znajdowały się faktyczne błędy, na które uwagi zwrócić nie musiałeś bądź po prostu zignorowałeś
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Odpowiedz

Użytkownik xyszdas dnia czw, 05 lip 2007 - 15:20 napisał

błędy, na które uwagi zwrócić nie musiałeś bądź po prostu zignorowałeś

[post="73107"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Zwróć na nie moją uwagę, bo się za nic nie dopatrzę A przez sieć też jakoś nie ma z kim grać wiec znośna wersja ogólnie.
Odpowiedz
Wie ktoś może skąd tą grę wziąśc? Ściąganie niezbyt mi się uśmiecha, a w sklepie nie mogę znaleźc...
Odpowiedz
Na obecną chwilę nie znajdziesz Arcanum nigdzie poza siecią. Jeśli chodzi o moje zdanie to w takim wypadku ściąganie jest usprawiedliwione. A jeśli masz jakieś inne opory typu słabe łącze - ktoś inny pewnie da radę ci ściągnąć.
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
zaczalem grac w arcanum pare dni temu i mam do was pytanie jedno: ciekawiej jest grac postacia umagiczniona czy raczej technologiem?

peace'n'love
Jestem Akolitą Zakonu Banana!

Peace'n'Love
Odpowiedz
Mówią, że lepszy jest technik, ale nic mi nie sprawia większej przyjemności, niż pociągnięcie wrogów z "Krzywdy", "Fireballa" albo "Dezintegracji", po za tym na magie nie potrzeba mnóstwa śmieci
Ja osobiście polecam maga/wojownika (z przeważającym magiem )
Jedyna zdolność techniczna, którą uważam za przydatną to robienie magicznego Laiku (na początku daje mnóstwo aksy, a robi się go z roślin, które znajdziesz właściwie wszędzie )

Arcanum to moja pierwsza gra RPG i świetnie ją wspominam, dzięki niej przeszedłem z RTS'ów na RPG'i
Grafa 4/10
Muzyka 5/10
Fabuła 10/10
Grywalność 10/10
Pomysł 10/10
Wykonanie 10/10
Średnia: 8,2
Ale moja ocena to mimo wszystko 10/10

Odpowiedz
Grę mam chyba jeszcze z GameStara, pamiętam że w którymś numerze dawali W sumie, nie zasiedziałem przy gierce długo, jakoś dziwnie mnie nie wciągnęła Jedynie fabuła była interesująca :> Może jak kiedyś się będę nudził, to do niej zasiądę
Odpowiedz
fabułę ma ciekawą ale nie podoba mi się tutaj technika niestety wg mnie to psuje cały klimat
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
A moim zdaniem to właśnie nadaje klimat, bo to chyba jedna z nielicznych gier tego rodzaju, dziwię się, że niema jakiegoś subfora na temat tej gry na tym forum, bo o tej grze da się sporo gadać nie mniej niż o BG czy Gothicu (a może nawet więcej ze względu na bardzo długą i wciągającą fabułę )

Odpowiedz

Użytkownik Sosna dnia sob, 02 lut 2008 - 18:36 napisał

A moim zdaniem to właśnie nadaje klimat, bo to chyba jedna z nielicznych gier tego rodzaju, dziwię się, że niema jakiegoś subfora na temat tej gry na tym forum, bo o tej grze da się sporo gadać nie mniej niż o BG czy Gothicu (a może nawet więcej ze względu na bardzo długą i wciągającą fabułę )

[post="105455"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]Gra jest już za stara, fanów jest garstka. To typowa gra niszowa.
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
To zbyt mocno powiedziane. Arcanum wciąż ma wielu fanów, przykładowo dam pierwsze z brzegu forum o grach (wyłączając gameexe), a wyniki możesz sam zobaczyć na w tym linku:
http://phx.pl/forums/index.php?act=idx
(wiem, że to może skrajny przypadek i na większości forów nie jest to aż tak popularna ale bądź co bądź fanów tej grze nie brakuje )

Odpowiedz
Jakowymś cudem tu jeszcze mnie nie było, a było to straszliwe niedopatrzenie, bo to mój ulubiony rolplej. Dla mnie ta gra to najlepszy klimat, questy i fabuła. Ma już, co prawda, swoje lata, ale dalej gorąco wszystkim polecam.
Odpowiedz
I niestety, pewnie nie doczekamy się następnej części, dodatku czy nawet poprawek. Troika się rozpadła a wraz z nią nadzieja na gry, które są na wysokim poziomie. Niech mi ktoś pokaże współczesną produkcję o tak rozbudowanym świecie! O tak nietuzinkowych postaciach! O licznych zadaniach, które przykuwały do fotela i nie pozwalały wstac przez długie godziny, a mówię tu tylko o zadaniach pobocznych! Niech mi ktoś wskaże dzisiejszą grę, która niesie ze sobą ideologie! Lecz nie zapomina jednocześnie o humorze! Gdzie jest gra , która łączy w sobie tak różne światy, magie i technologie, w tak wspaniały, nie rażący sposób, a wręcz przeciwnie! urzekający! W wiele już gier grałem, nigdy nie spotkałem tego co tu, żywego ideału, który mimo swojego potencjału, nie odniósł tak porażającego sukcesu jak bezmyślna rąbanka, nie wymagająca nakładu szarych komórek, lecz sprawności palca w klikaniu myszą. Arcanum to jedna z niewielu gier z tak rozbudowanym modułem rozmów! Grając kobietą są inne dialogi niż grając mężczyzną! Grając orkiem są inne dialogi niż grając człowiekiem czy też Krasnoludem. Grając idiotą również są inne dialogi niż grając intelektualistą! Ten świat żyje i reaguje na nasze życie! Mimo że w dosyc toporny sposób, lecz zważmy na kiedy gra została stworzona. Na tamte czasy były to wielkie innowacje! Nieprzeciętna grafika! W sumie to po co nam przepiękny świat 3D skoro nic w nim nie ma prócz przepięknych surrealistycznych stworzeń, które odrzucają nas swoim cuchnącym plastikiem! Nie wiem jak Wy, ale ja tęsknie za czasami kiedy gry były robione dla graczy, a nie dla ich pieniędzy. Smutne, acz prawdziwe. Jedyną drogą jest wspólna praca nad przyszłością, taką jaką byśmy ją chcieli ujrzec, a nie taką jaką im by więcej wepchała do kieszeni, a nam, już nie siana, a słodkich i różowych debilek jeżdżących, grających, śpiewających i Bóg wie co jeszcze robiących na lodzie i innych 'made in china' rzeczach...


Będę szczerze zadowolony jak ktoś to przeczyta. Pozdrawiam
Odpowiedz
Święta prawda, bracie.
Ale z tym brakiem kontynuacji, to trochę przesadziłeś. Wydaje mi się, że po tylu latach mało kto wierzy jeszcze w ciąg dalszy produkcji, która wielkich kokosów nikomu nie przyniosła.
Ale mówi się, że 'nadzieja umiera ostatnia', więc niczego jeszcze nie skreślajmy.
Odpowiedz

Cytat

I niestety, pewnie nie doczekamy się następnej części, dodatku czy nawet poprawek. Troika się rozpadła a wraz z nią nadzieja na gry, które są na wysokim poziomie. Niech mi ktoś pokaże współczesną produkcję o tak rozbudowanym świecie! O tak nietuzinkowych postaciach! O licznych zadaniach, które przykuwały do fotela i nie pozwalały wstac przez długie godziny, a mówię tu tylko o zadaniach pobocznych! Niech mi ktoś wskaże dzisiejszą grę, która niesie ze sobą ideologie! Lecz nie zapomina jednocześnie o humorze! Gdzie jest gra , która łączy w sobie tak różne światy, magie i technologie, w tak wspaniały, nie rażący sposób, a wręcz przeciwnie! urzekający!


Uściślij 'współczesną' ?

Kontynuacji raczej nie będzie jeszcze przez wiele długich lat. Czemu ? Taki gry nie sprzedają się dobrze w dzisiejszych czasach. Widać ludzie, już nie lubią ruszyć porządnie czachą. Teraz sprzedają się bezmyślne aRPG (które starają się udawać cRPG) z piękną grafiką i póki tendencja się nie zmieni, nie mamy co liczyć na ambitne gry. Kasa, panie, kasa...
Odpowiedz
Niestety, to prawda, gry w grafice 2D raczej nie wrócą, bo tamte czasy minęły, technika poszła krok do przodu i teraz gra, której nie wykonano w 3D nie ma szans na przebicie, a szkoda

Odpowiedz
← Inne cRPGi

Arcanum - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...