[BGI] Zguba pająka vs Przeklęty Berseker

Zdecydowanie Zguba Pająka. Z Berserkerem są za duże problemy, nie ma to jak członek drużyny, atakujący własnych towaryszy! Berserker duuuużo lepiej wygląda, ale tego w tej starej grze pod uwagę się chyba tak nie bierze-nieee? Ja wolę Zgubę Pająka, Berserker może się przydać, jeśli idzie się kimś daleekoo od drużyny i ma się zamiar siać zniszczenie!
Kto chce żyć wiecznie, niech idzie za mną i mi służy!

"Przywołuję Cienie Nocy,
Pod Mym berłem drży Magia Ciemności,
Wojna mym żywiołem.
Wojownicy bez dusz na me rozkazy,
Wolność to tylko wspomnienie,
Bo prawdziwa siła leży w umyśle!"

http://faerun.com.pl/sign_3400.png" alt="" />
Odpowiedz
W BG I Zguba pająka jest rajem dla łowcy pająków i nie tylko... Miecz silny i ta odporność na "Pajęczyne". Co do tego Przeklętego... ja go od razu sprzedałem... Zraziłem się do niego gdy na końcu walczyłem z Sarevokiem. Minsc miał ten miecz i gdy Sarevok był na wykończeniu Minsc rozgromił mnie tym mieczem...
Dlaczego krzesło ma nogi, a nie może chodzić?
Odpowiedz
A ja tam najbardziej lubię Nóż Baldurana. Świetnie rozsmarowywuje masło.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
Opis miecza oburęcznego +3 "Skraj Świata":
Odpowiedz
Wcale taki świetny nie jest ten "Skraj Świata". Jakby jakieś Przyspieszenie czy inne cholerstwo dawało, to by był mocny, a tak....
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
Ale w Baldurze I nie ma wiele broni z jakimikolwiek dodatkami (o przyspieszeniu to zapomnij). Przecież tam przygoda dopiero się zaczyna, postacie są niskopoziomowe i takiż sam jest ekwipunek. A umagicznienie +3 jak na pierwszą część tej gry jest już duże . Chyba większego nawet nie ma .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
BG pod tym względem jest normalny, anie to co BG2 i seria NWN. Zaczynasz grę i potykasz się zaraz o umagiczniony ruszt +5 ze zintegrowanym palcem śmierci z aurą +10 ochrony przed akwizytorami...
Odpowiedz
Trochę z ta ironią Ekh przesadziłeś, bo w BG nasze postacie takimi niedoświadczonymi niewiniątkami już nie są i wiele widziały, a na początku na takie cuda z Targu Przygód jak 'Ruszt +5' nikt nie ma kasy . A w NwN broń z umagicznieniem +2 można było dorwać dopiero w drugim akcie, nie licząc kowala, który sprawiał wyrobieniem takiej błyskotki wiele radości. I oto chyba chodzi . Im więcej dodatków i im wyższe cyferki, tym większa radocha .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Zacznijmy od tego, ze co to w ogóle jest za pomysł z tym +1, +2 +5? Czy to tak ciężko było napisać np. zamiast tego +1 (dobry miecz), +5 (legendarny) itd?

A to że postacie są bardziej doświadczone to żaden argument. Owszem ty może jesteś bardziej doświadczony ale to nie znaczy, że teraz byle goblin musi posiadać od razu jakiś wypasiony sprzęt.

A porównywanie Skraju świata do Berserkera czy Pająka nie ma raczej sensu. Ich bonusy są znacznie lepsze niż jakiś tam jeden dodatkowy punkt obrażeń.
Odpowiedz
Hyh.... powiem tak.... gram obecnie łowcą i wyspecjalozowałem Ja - bo to elfka lol w długie łuki i w Ciężkie miecze i hyh jest to fajna kombinacja walcząc z łuku na odległośc i 2 ręcznym mieczem w zwarciu... Co do Zguby Pająka i Berserkera to cieżko mi wydac opinię... ale generalnie dobra broń przydaje sie przy trudnym przeciwniku, bo za przeproszeniem nie chadza się z Berserkerem na koboldy :] i ujme to tak. Berserker ma Thaco +3 a Zguba +2, tej 1 punkt w niezaawansowanej rozgrywce robi znaczna różnice, jadnak w późniejszej cześci gry mamy do dyspozycji bardzo wiele mikstur siły ktore podnosząc naszą siłe obniżają równiez Thaco. Zguba daje swobode ruchów i generalnie nie ogranicza naszego panowania nad postacia... z Berserkerem jest gorzej.... No i postac walczaca tym przeklętym mieczem może właściwie tylko specjalizować sie w tej 1 broni już takie połaczenia - strzelec + rębajło zrobić się nie da :]
Śmierć nadchodzi w ciszy po mału, chwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Odpowiedz
zguba > berserker tak troche poza tym lepiej już zabić dritzza i wziąć od niego miecze
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
dla mnie bez sensu jest grać jedną bronią...grajac dwoma mamy bonusy od 2 broni...a i 5 atakow na runde robi wrażenie...zwłaszcza w bg2 ,a co do sprzętu...wszytko po kolei...zdobywanie czegoś lepszego to naparwdę fajna zabawa:)
Odpowiedz

Użytkownik LIRAEL dnia pią, 07 wrz 2007 - 21:49 napisał

dla mnie bez sensu jest grać jedną bronią...grajac dwoma mamy bonusy od 2 broni...a i 5 atakow na runde robi wrażenie...zwłaszcza w bg2 ,a co do sprzętu...wszytko po kolei...zdobywanie czegoś lepszego to naparwdę fajna zabawa:)

[post="83985"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


stary ale chyba nie wiesz że w BgI NIE MOŻNA walczyć 2 broniami
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
jak się ma zainstalowaną BGT to można.... a bez tego niestety przy obecnych monitorach i kartach graficznych się nie obejdzie....
Odpowiedz
Ja tam wole Zgubę Pająka . Akurat Przeklętego berserkera nie lubie .
Ja wole nie używać u Minsca szału , bo wtedy JA wpadam w szał gdy Minsc moich atakuje .
A poza tym Zguba pająka jest dobra przeciw pająkom mieczownikowcom
Odpowiedz
Na dobrą sprawę to oba są be.

Jak już wybierać to Zgubę.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Zguba jest całkiem dobra (a na etapie gry gdy go dostajemy jest nawet jednym z lepszych z dwu ręcznych), Przeklęty ma wiele wad główną jest to że jest przeklęty , według mnie jest właściwie bezużyteczny.
Odpowiedz
Ja również jestem za zgubą pająka, a poza tym zdobycie miecza + 3 "skraj świata" jest już możliwe na etapie 5 rozdziału, więc przy zabijaniu Sarevoka czy wykonywaniu questów chociażby z OzWM będzie pomocny.
Odpowiedz
Zguba Pajaka zdecydowanie, o ile pamietam Berserker byl MINIMALNIE silniejszy, ale wolalem miec Swobode ruchow i pewnosc ze Minsc nie zabije mi towarzyszy
Odpowiedz

Cytat

Zguba Pajaka zdecydowanie, o ile pamietam Berserker byl MINIMALNIE silniejszy, ale wolalem miec Swobode ruchow i pewnosc ze Minsc nie zabije mi towarzyszy smile.gif

Fakt, ale z drugiej strony - zawsze można było chodzić samym Minsciem i w dzikim, złowieszczym szale rzucać się w tłum wrogów - krwawy taniec.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
← Baldur's Gate

Zguba pająka vs Przeklęty Berseker - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...