[D&D] Pathfinder pl

Cześć! Jednak w końcu zmieniłem zdanie i zacznę grać w RPG. Mam za sobą Podręcznik Gracza Ed. 3,5. Ale wychodzi na to że najpewniej będę miał okazje zagrać w Pathfindera, potocznie zwaną Ed. 3,75. I problem leży w tym że chyba nie ma polskiej wersji językowej podstawowego podręcznika. Więc może ktoś wie o amatorskiej polonizacji, ewentualnie konwersje z Ed. 3,5 lub jakieś streszczenie zmian jakie ze sobą niesie. Za wszystkie odpowiedzi gorąco dziękuje.
Odpowiedz
Jest pakiet informacyjny o zmianach dokonanych przez system Pathfinder, ale w języku angielskim.

A tak w wielkim skrócie, to zmieniono niektóre cechy klas, np. klerycy nie zaczynają rozgrywki z możliwością noszenia ciężkiej zbroi, ataki z zaskoczenia złodziei działają na większość konstruktów i nieumarłych, czarodzieje mogą powiązać swoją moc z przedmiotem a nie chowańcem, dzięki czemu uzyskują dodatkowe zaklęcie, które wymaga posiadania tego przedmiotu.
W umiejętnościach głównie połączono cichy chód i ukrywanie się w jedną zdolność, koncentracja nie jest już umiejętnością. Atuty otrzymuje cię do nieparzysty poziom. Kilka z nich również zostało usuniętych.
O mniejszych i większych zmianach w systemie nie będę wspominał, bo wszystko wypunktowano w powyższym poradniku.
Odpowiedz
← Ogólnie

Pathfinder pl - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...