Ciekawe artykuły, newsy i.t.p

Tu zamieszczajcie ciekawe artykuły, którę was w pewien sposób zaskoczyły, chcieliście się nimi podzielić i.t.p

Ja zacznę :

13.12.2005 00:35

"Seksafera w gimnazjalnej toalecie"

"Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska": Na oczach kolegów, 14-letni uczeń odbył stosunek oralny ze swoim kolegą. Wydarzenie miało miejsce w Kamiennej Górze.
Zdarzenie miało miejsce na przerwie w szkolnej toalecie, a wszystkiemu przyglądało się kilku kolegów. Robili zdjęcia. Seks oralny uprawiali koledzy z klasy. Jeden pożyczał od drugiego drobne pieniądze, nie więcej jak 5 zł. Nie miał z czego oddać, więc pożyczający zaproponował, że może zapłacić w naturze. Na początku obaj traktowali to jako żart, ale w końcu dłużnik przyjął propozycję.

Sprawa wyszła na jaw, gdyż dwóch widzów zarejestrowało całe zdarzenie za pomocą telefonu komórkowego. Dyrekcja natychmiast zawiadomiła policję. Dokumenty trafiły do sądu dla nieletnich. 14- latek, który zaproponował stosunek, może mieć kłopoty.


Komentarz: pozostawię bez komentarza....

30 września 2005 13:00

"Ameryka chce sama kontrolować Internet"

Ludwik Krakowiak
PC World Komputer
Stany Zjednoczone odrzuciły wezwanie Unii Europejskiej do przekazania kontroli nad systemem domen internetowych bardziej reprezentatywnemu gremium, np. Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ameryka, nie dość, że pozostaje tzw. "światowym żandarmem", nie chce wypuścić z ręki kontroli nad Internetem, choć już od pewnego czasu toczy się dyskusja, kto powinien sprawdzać zawartość Sieci i reglamentować adresy, czy też po prostu być "internetową policją" (bo konieczność wprowadzenia tego typu mechanizmów jest sprawą bezdyskusyjną).

Kwestie te będą po raz kolejny rozpatrywane podczas światowego Szczytu ds. Społeczeństwa Informacyjnego w stolicy Tunezji, Tunisie (16-18 listopada), jednak na spotkaniu poprzedzającym szczyt, które odbyło się w tym tygodniu, przedstawiciele Stanów Zjednoczonych sprzeciwili się propozycjom przekazania kontroli nad Internetem (przypomnijmy, że to właśnie amerykańska organizacja Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, ICANN, zarządza internetowym systemem adresowym, m.in. administruje sufiksami domen krajowych).

Wiele państw, zwłaszcza rozwijających się, domaga się jednak od USA takiego uregulowania sposobu kontroli nad Siecią, aby była ona sprawowana w sposób bardziej zrównoważony - inaczej mówiąc, dopuszczenia ich do władzy nad Internetem. Pojawiają się także głosy, że jeden kraj nie powinien odgrywać tak znaczącej roli w kwestiach dotyczących światowej ekonomii. David Gross, przedstawiciel Departamentu Stanu USA postawił jednak sprawę jasno: "Nie zgodzimy się na to, aby ONZ przejął funkcje zarządzania Internetem. Niektóre kraje tego chcą, ale dla nas jest to nie do przyjęcia."

Wygląda więc na to, że wcześniejsze obawy o to, że Amerykanie nie oddadzą Internetu, okazały się uzasadnione. Zapraszamy do lektury artykułu pod tym tytułem, opublikowanego na łamach serwisu PC World Komputer, w którym przybliżamy kwestie kontroli nad Internetem oraz przytaczamy fragmenty raportu grupy roboczej Working Group on Internet Governance dotyczącego zmian w zarządzaniu siecią WWW.


Komentarz: Niby USA może rościć sobie jakieś prawa do Internetu bo to oni właściwie zrobili Internet, ale wiadomo że kontrola=kasa, więc...


Gazeta Poznańska/gk/14 grudnia 2005 11:08

Losowanie MŚ: Włosi oskarżają o oszustwo!

Nie wszyscy są zadowoleni z losowania mistrzostw świata. Telewizja Sky Italia zarzuciła gospodarzom oszustwo!

Sky Italia twierdzi, że Lothar Matthaeus doskonale wiedział, jakiego przeciwnika ma wybrać dla swoich rodaków Niemców. Wielokrotnie na zwolnionych obrotach oraz mocnym zbliżeniu pokazano moment, jak słynny piłkarz sięga po jedną kulkę, by po chwili ją wypuścić i wyciągnąć inną.

Okazało się, że jest to Kostaryka. Podejrzliwi Włosi doszli do wniosku, że nasi zachodni sąsiedzi pomogli szczęściu. "Zimne kulki - łatwi rywale, ciepłe kulki - trudni - tak to musiało wyglądać" - twierdzi Sky Italia.

Matthaeus był zaskoczony i oburzony tymi podejrzeniami. - Włosi chyba oszaleli, to jakaś kompletna bzdura - przyznał słynny piłkarz.


Komentarz: Typowy Włoski płacz. A to w Korei sędziowie nie sprzyjali to odpadli, a to na euro płacz, że Szwedzi z Duńczykami się porozumieli. Ech.... zaczyna mnie to powoli wkurzać.
Odpowiedz
gry.wp.pl

Koniec czasopism o grach komputerowych!
Joel; środa, 8 lutego 2006

Czy czasopismom takim jak CD Action, Click!, Gameranking czy Play grozi upadek? Tak - donosi dzisiejsza prasa. Okazuje się, że w pakcie stabilizacyjnym podpisanym przez Prawo i Sprawiedliwość, Samoobronę i Ligę Polskich Rodzin znalazł się projekt ustawy o ochronie małoletnich przed szkodliwymi treściami!

Ustawa jeszcze nie powstała - pracują nad nią sejmowe komisje kultury i środków przekazu oraz rodziny - wiadomo jednak, czego ma dotyczyć. Otóż wprowadzi ona bezwzględny zakaz publikowania golizny, wulgaryzmów oraz przemocy w czasopismach skierowanych do dzieci i młodzieży. Zakaz obejmie również te magazyny, które skierowane są do dorosłych, lecz okresowo publikują teksty dla młodszych osób.

Nie wiadomo na razie, jak zdefiniowana zostanie przemoc. Możliwe, że publikowanie screenów z brutalnych gier bądź w ogóle ich opisywanie w czasopismach młodzieżowych (jakimi niewątpliwie są magazyny o grach) zostanie zakazane!

Komentarz: Cóż Kaczory chyba zaczynaja przesadzać


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Skomentuję:
To jest chore. To jest totalnie chore! Oni się wpieprzają wszędzie! *****. Kto na niego głosował?...
Odpowiedz
← Karczma

Ciekawe artykuły, newsy i.t.p - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...