[NWN1] Cenny przedmiot ;]

To będzie trochę taki "lajcikowy" temat . Konkretnie chciałbym się dowiedzieć jakiego przemiotu z Waszego ekwipunku nigdy byście nie oddali, dlaczego i jakie ma właściwości?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ja bym nigdy nie oddał Złotego Diademu. Taka tam czapeja. Może dla niektórych jest kiepska ale dla mojego woja była niezła. Uzupełniała jego umiejętności.

-Niewrażliwość na strach.
-Niewrażliwość na czary umysłu

Więcej nie pamietam właściwości tej części ekwipunku. Grałem zbyt dawno. Ale wiem że spotkałem nawet 2 egzemplarze tejże czapeczki.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Wiem o który hełm Ci chodzi . Rzeczywiście, chciałem go nawet póżniej znaleźć, ale nigdzie w sklepach nie mieli i został mi Większy Hełm Perswazji, który zresztą dla czarownika jest niezły, bo daje +5 do charyzmy .

Najcenniejszy jest jednak dla mnie Amulet Zakonu Śmierci (ten od Grimnaw'a), który dawał +4 do kondycju, niewrażliwość na wyssanie poziomu i cechy i odporność na zaklęcia 12. Równorzędna jest też toga. Nie pamiętam nazwy. Wiem, że "wylatywała" z Mistrza Cieni w SoU w Wierzy Mistyków. Daje +1 do KP i Talent w szystkich szkołach magii .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Nie oddałbym nigdy zbroi z czerwonego smoka i zbroi z czarnego strażnika .To moja osobista kolekcjaa a co do właściwosci zbroi z czerwonego smoka to sie chyba domyślacie a zbroja czarnego strażnika zarąbiscie wyglada a chcełm strażnika to prawedziwe códo
Odpowiedz
Widziałem te zbroje, a komplet Czarnego Strażnika to nawet w akcji widziałem :wink: . Bohater, który go nosi jest czarny jak... Olisadebe :wink: (heh, wraca po kontuzji do reprezentacji). Ale Gamorin, o ile pamiętam to Ty grałeś kastami czarującymi. Po co Ci te zbroje?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
A z jakimi mieczami chodziliście :?: Ja walczyłem ze Sztyletem Chaosu. Fajnie wyglądał jak mój elf go nosił Oddał bym go na coś lepszego ale nic nie znalazłem.
Jeżeli dobrze pamiętam to rzucał on zamęt.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
PRAKTYCZNIE przez cala gre chodzilem z dlugim mieczem wpierw +1,potem +2, a na koncy +3 wiec moja gra nie byla zbyt duza ,,zmienianka" broni.
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Rzeczywiście ciekawie Moim zdaniem twórcy gry powinni szarpnąć się na więcej urozmaiconych broni. Dla wojownika jest dużo broni to prawda, ale to jest bez sensu. Np. jest sobie jakiś miecz +1 (niech się nazywa Zguba) i jest jeszcze inny miecz (Szkodnik), który ma +3. No i wiadomo, który sie wybierze. (Załóżmy, że żadne nie maja ulepszeń) Wiem, ze to zależy od poziomu itp. Ale taki miecz można juz nosic pod koniec 2 rozdziału.

ps.Sztylet Chaosu miał +2 ale nie zmieniałem go na inny bo miał fajne właściwości. A miałem juz go właśnie pod koniec 2 rozdziału.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
A ja do tej pory nie rozumiem co to naczy że jest np. +3 miecz....a co do broni rzeczywiście jest ich troche za dużo ale to nie znaczy że jak ich jest tak sporo to są ,,debeściarskie" jeżeli jednym słowem je podsumować to uważam je za kicz...
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
ja w 1. rozdziale chodzilem z trutniem (morgensztern) +1, w 2. rozdziale tez caly czas z trutniem, w 3. rozdiale do smoka uzywalem trutnia, potem katany +2. A po zabiciu smoka poszedlem do kowala i zrobilem sobie katane swietego (swietosci? nie pamietam) i mam teraz katane +4
Odpowiedz
Te zbroje to mój skarb daje go najcenniejszym towarzyszą a co do mieczy to ja chodziłem z jednym zadajacym obrażenia od lodu i to mi wystarczało
Odpowiedz
Ja najpierw miałem zwykły długi miecz, w 2 rozdziale długi miecz +2 (Ostrze Gladiatora)i + 1k8 od trucizny, a w trzecim długi miecz +3 (Astralne Ostrze) i +1k10 od dźwięku. Niezły był , ale też bym go zamienil na coś lepszego, jakby było (ale nie było :wink: )

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
a jakich płaszczy urzywacie bo ja urzywam płaszcza gwieździstego płaszcza .Wyglada zarąbiscie .Tylko szkoda że go nie widać na postaci
Odpowiedz
Ja mam bodajże płaszcz Ao. Ale jak już zagram w HotU to na pewno większość (znaczy się cały) mojego ekwipunku się zmieni. Bo chyba jak importujesz postać to tracisz wszystkie przedmioty nie?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ja nosiłem Płaszcz Ochrony (czy jak tam to się nazywało) +5. Przydatna rzecz. Na początku chodziłem z tym samym płaszczem tylko że +1, +2 itp.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
ja nie oddam mojego płaszczu nimfy +6 ;] gram Paladynem ;] do tego mam broń, która zwie się Enseric - Długi Miecz. Docelowo jest to broń +4 z wampiryczną regeneracją 5, lecz ja ulepszyłem go do +9 ;] na więcej nie starczyło mi już pieniędzy. Ulepszę go przy innej okazji ;] broń ta jest także inteligentna, można z nią porozmawiać i kazać wyssać sobie 6 punktów budowy, co daje mu dodatkowy bonus ok. +8. Znaleźć go dość łatwo... na pierwszym poziomie Podgórza w Sali Królów leży przy jednych zwłokach. Oczywiście to jest w HotU co do oznaczeń, jest tak jak w DnD; +1 oznacza bonus do testu ataku +1 i dodatkowe obrażenia +1... poza tym, niektóre stwory mają redukcję obrażeń i można je zranić tylko magiczną bronią... np. tylko bronią +1 i lepszą, albo +3 i lepszą... itd...
Odpowiedz
Racja. Już kiedyś chyba było to poruszne. Jak można grać w RPG i nie wiedzieć co daje która "liczba" :wink: ?

A jakie buciki nosicie, bo ja mam narazie butki przyspieszenia (a co daje przyspieszenie chyba kądy wie: szybciej sie poruszamy i + 4 do KP). Amulety i pierścienie noszę od toważyszy. Gdzie można znaleść płaszcz nimfy + 6, bo takiego nie widzałem :? ?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Też nosiłem butki przyspieszenia. Przydatna rzecz Amulet ochrony ten najlepszy. (Nie pamiętam czy +3 czy +5) A pierścieni nie pamiętam niestety :cry:


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Nosiłęm buty trzęsienia ziemi z SoU
Odpowiedz
w HotU dopadłem... teraz znalazłem coś lepszego... ale nie pamiętam co dokładnie dawało... dodatkowe KP przeciw Złym, 7 do charyzmy i coś-tam-jeszcze amulet nosze z questa, bo go musze używać często... jest to amulet pozwalający polimorfować w Żywiołaka Ziemii, Chochlika lub Wilka... w walce nieprzydatny Buty? Buty Gargulca :] aczkolwiek nie używam kamiennej skóry... zapominam o tym... także mój Diadem Intelektu +6 zmieniłem... znalazłem u pewnego Archanioła coś ciekawego... ale mam skleroze i nie pamiętam co to było... ;p dodatkowe KP i coś tam jeszcze... mam także dość przydatny Amulet Naturalnego Pancerza +6... i miałem Bransolety Zbroi +7 XD ale nie mogłem ich nosić - nie sumuje sie bonusowe KP z amuletów, pierścieni i rękawić... więc nosze rękawice Dyscypliny :-) Pierścień Siły Nashera oraz pewien Questowy pierścień... do tego mam Pas Siły Ognistego czegoś-tam ogólnie... grając w HotU można dorobić sie naprawde niezłego ekwipunku... migneła mi nawet pelerynka dająca 30 OC ;p
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Cenny przedmiot ;] - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...