Root tabletu. Jak to zrobić?

Witam.
Od niedawna mam tableta i zastanawiam się teraz nad zrobieniem roota.
Na początek pomyślałem że to niesie za sobą niebezpieczeństwo.
Proszę więc aby ktoś powiedział czy to niebezpieczne i w jaki sposób może to zaszkodzić, oraz jak zrobić roota.
Tylko nie mówcie że w google jest bo szukałem i znalazłem ale nie wiem co wybrać, a poza tym to nie są pewne sposoby.
FreeTab 9701 IPS to model tableta.
Odpowiedz
Co prawda jest to forum o fantastyce, ale na naczelną wróżkę forum która poda nam producenta, model i parametry swojego sprzętu musisz poczekać.
Odpowiedz
Jeżeli rootujesz umiejętnie to nie ma problemu, a wręcz przeciwnie jest mnóstwo korzyści. Ryzyko jest takie, że każda usterka wynikająca z dokonania roota, albo wgrania innego oprogramowania nie jest objęta żadną gwarancją.

Jak napisał enether to forum o fantastyce, o androidach i ich rootowaniu jest sporo innych serwisów i to tam szukałbym pomocy.

Odpowiedz
Ja i tak nie mam gwarancji.
Proszę o konkretną odpowiedź, czyli jak zrobić roota , czy to niebezpieczne i w jaki sposób.
A model jest podany w ostatniej linijce pierwszej wypowiedzi w tym temacie.
Odpowiedz
Wiesz, jeśli musisz pytać o takie rzeczy zamiast poszukać na google, to święty boże nie pomoże, a root będzie dla Ciebie ogromnym problemem i być może będzie się wiązał z uszkodzeniami sprzętu.

To nie forum o tabletach, to nie forum o rootach - odpowiedziały Ci dwie osoby i obie praktycznie skierowały Cię gdzie indziej - i bardzo słusznie.
Zresztą, z cyklu z życia wzięte - rootowanie mojego poprzedniego telefonu zajęło mi pół dnia i spędziłem go z duszą na ramieniu - ale fakt faktem, po zrobieniu go telefon działał znacznie lepiej.Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILERJak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Jeżeli coś schrzanisz podczas rootowania możesz tablet zbrickować (zceglić brzmi dziwnie, znaczy się zabić na amen)

O szczegóły zapytaj tutaj -> http://forum.android.com.pl/
Myślę że dostaniesz dużo więcej informacji niż na tym forum.
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o zalety to z pewnością jest to możliwość wgrania nowego softu, często lepiej zoptymalizowanego niż domyślny, patrząc po nazwie, Twój tablet do czołówki nie należy, więc taki zabieg mógłby okazać się korzystny, warto zwrócić uwagę na aplikacje umożliwiające kontrolę pracy procesora, potrafią one wydłużyć czas działania baterii, oraz w odpowiednich momentach zwiększyć jego taktowanie. Rootowanie otwiera sporo nowych możliwości, sam nie zabrałem się za to wyłącznie z czystego lenistwa i zadowoleniem z posiadanego sprzętu. Tobie radzę przysiąść nad tematem przez jakiś czas, poprzeglądać fora o androidach, popytać ludzi którzy się w tym orientują i dopiero z jakimś bagażem wiedzy siąść do rootowania, jeżeli chcesz szybkich korzyści, efekt może być odwrotny. Rootowanie jest dla pasjonatów.

Odpowiedz
Zamykam temat, poszukam w google (znowu).
Odpowiedz
← Karczma

Root tabletu. Jak to zrobić? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...