swiat_dryftu2

[Archiwalny] Shoutbox

Jako, że już sie zaczyna dyskusja o SB pozwoliłem sobie przenieść shouty do tego tematu.

Joana (10/23/05 10:37 am) -- Ale nie zawsze chce się wszystkim siedzieć na gg, i niktórzy owego gg nie mają. A SB jest już nudne i wymarłe....(jak musi ktoś to kasować to niech kasuje bez przeszkód)
Ekhtelion (10/23/05 8:30 am) -- Ashgan wbij sobie do głowy, że SB to nie chat i pełni inne funkcje. I rygor tu musi panować. A jak jesteś stęskniony pogaduszek to się baw w chat. Bo ja nie jestem pewien czy wszystkim się tu tak do rozmów spieszy (zwłaszcza, że mają gg).
Ashgan (10/22/05 11:03 pm) -- Denerwuje mnie to że w SB panuje taki rygor. Więc MUSICIE wpadać na chat jak jest dużo osób na forum bo przynajmnej można będzie normalnie pogadać [nie kasuj tego shouta Ekh ;x ]

Jak już raz powiedziałem i ciągle powtarzam: SB to nie chat! I tak pozostanie.

@Joana
Weź się nie ośmieszaj. Co to znaczy, że ktoś może nie chcieć siedzieć na gg? (skoro nie chce siedzieć na gg to tym bardziej nie będzie siedział na chatcie). A kwestie tego, ze ktoś może nie miec gadulca już przemilcze (nie miec to można firewalla...).

@Ashgan

Jak już się bawisz w reklamowanie kanału chatowego to rób to z głową. Możesz założyć na to temat albo podać link w SB (do tego między innymi on służy) a nie baw się w konferencję na gg.
Załóżcie kanał na mIRC'u i problem z głowy.... Z tego co widziałem i czytałem to nie jest takie trudne..... Tam będziecie mogli sobie pogadać do woli. Mi akurat odpowiada obecne SB, bo nie chcę mi się przedzierać przez pół wpisów typu: Hi !, cześć !, co słychać ? Apropo dobre 3 miechy jest taki SB i dopiero teraz wam to zaczeło przeszkadzać ? Ludzie......
A ja bym chciał jeszcze dodać, ze nasz forum które podobnoe jest o rpg i fantasy zaczyna się zamieniać w twór oftopikowy i "pogaduszkowy" SB jest ostatnią rzeczą której potrzebujmey.
Hmmm...Na moim forum, SB pełni rolę własnie pogaduszek ale także funkcję informacyjną. Pozwala to pogadać z kilkoma ludzmi bez potrzeby gadania przez GG. Kilka słów czy treści na które się komentuje powiem, że zbliżają ludzi. Moze kogoś nie znasz ale na SB czujesz się raźniej. Oczywiście nie mówia tutaj o takich rzeczach jak "własnie wstałem i nie mam co robić" (chociaż czasem taki spamik się zdarza gdy np. dawno nikt nie pisał ;]). Nie mam (jako admin) problemów z SB, ze czasem pisze się tam bardzo sporo info czy własnie pogaduszka na temat jakiejś sesji czy uwaga do kogoś odnośnie jego sesji. Nie kazdy ma czas na Ircy czy chaty, wtedy używa se SB i szybko coś pisze. I to daje według mnie rezultat (przynajmniej na moim forum). Zrobienie takiego regulamina do SB jaki jest tuaj po prostu by moje forum zabiło:]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Ja pamiętam co się działo u nas na SB. Jeżeli pozwolimy na to by tamte czasy wróciły to trzeba będzie znowu ustalić co można pisać a co nie (czy np. ten tekst jest ok czy moze już jest zbyt luzacki). Czyli kolejna komplikacja. Tak jest jasne że bajzlu ma nie być, koniec i kropka.

BTW. Ashgan ciągle czekam albo na jakies arghumenty albo na ten link to chatu w SB (można by to potem wsadzić jako link gdzieś na forum).
U mnie panuje jedna zasada...Wychowanie i zachowanie kultury. Totalna podstwawa. Brak przeklinania, pornosów, jeżdzenia po sobie itp. jeśli coś takiego się dzieje (raz tylko było) to wiadomo, warn i ban na SB. Poza tym, nie ma tekstów zbyt luzackich i tych mniej...Gdyby kazdy chciał pisac stylem "garniturkowym" to SB nadal byłby pusty:]. Po co zawracać sobie głowę czy tekst jest zbyt loozacki czy tez nie? Nie ma nic lepszego do roboty? Jeśli mieści się w normie społczeno-kulturalnej to nie widzę przeszkód aby taki się w SB znalazł...

Jednak to tylko moje zdanie. Będzie jak uznacie za stosowne.
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Zasadniczo to chodzi mi oto ze ktos np. napisze "heja ludziska ale mi sie nudzi" i teraz rodzi sie pytanie czy jest to bezsenoswny spam czy nie. Naprawde rózne rzeczy ludzie pisza a rozsadzanie tego czy cos jest juz totalna glupota czy nie nie bedzie zbyt ciekawym zajeciem. A zaraz się caczna teksty w stylu:"a on napisał i go nie upomniałeś. uwziąłeś się na mnie itd. itd."
Rozwiazanie jest takie ze spamowi mowimy nie. SB pelni funkcje u nas informacyjna. Próbowałem lansowac idee drugiego shouta do pogaduszek ale pomysł został udrzucony (albo raczej umarł).
A zakładajac, ze forum będzie się rozwijac i userow bedzie przybywać to za rok może się okazać, ze SB w ogóle zniknie.
A jak w końcu Ashgan zamiast robić konferencje na gg zabierze się do roboty to powstanie (moze) ładny kanał IRCa (watpię) albo chat (też wątpie) na którym userzy będą robić co chca i nikt tam nie będzie ingerować.

Powtórze to jeszcze raz: widziałem SB na początku i był to twór do bezsensownego spamu, gadania o niczym, kłótni a do tego jeszcze niepraktyczny i nieczytelny (nie było człowieka 2 dni na forum i miał do przejrzenia 50 wpisów jakis bzdu by sie dowiedzieć jakiejś prostej rzeczy).
← Game Exe
Wczytywanie...