WIELKI TURNIEJ SESJI FORUMOWYCH

Gdzie znalazłeś informacje o naszym Turnieju?

Enklawa Network.pl (0 głosów [0%])
GameExe.pl (12 głosów [63.16%])
Gidlia.pl (0 głosów [0%])
Imperium Diablo (0 głosów [0%])
Insimilion (0 głosów [0%])
Paradoks (0 głosów [0%])
Pod Grzechoczącymi Kośćmi (0 głosów [0%])
Strefa Sesji RPG (3 głosy [15.79%])
13 Schron (0 głosów [0%])
Z innego miejsca (napisz w poście) (4 głosy [21.05%])
Witam wszystkich zainteresowanych naszą nową, szeroko zakrojoną akcją Jeżeli zamierzacie wziąć udział w Turnieju w którejkolwiek z trzech wymienionych kategorii, zapoznajcie się z głównymi zasadami rywalizacji. O wszystko, co nie znajdzie się w poniższym regulaminie lub nie zostanie wyjaśnione w sposób wyczerpujący, pytajcie dalej w tym temacie.

-------------------------------

REGULAMIN Wielkiego Turnieju Sesji Forumowych:

1. Turniej, organizowany wyłącznym nakładem GameExe.pl, odbywa się w terminie 18. XII. 2012 - 7. I. 2013
2. Warunkiem uczestnictwa w Turnieju jest posiadanie konta na forum GameExe.pl oraz nadesłanie zgłoszenia do 17. XII. 2012.
3. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach:
a) Najlepszy Mistrz Gry
b) Najlepszy Gracz
c) Najlepszy komentarz
4. Nad przebiegiem Turnieju oraz końcowym werdyktem czuwać będzie jury redakcyjne, w którego skład wchodzą wszyscy aktualni redaktorzy GameExe.pl
5. W kryteria oceny poszczególnych kategorii wchodzą:
a) jakość prowadzenia, oryginalność scenariusza, elastyczność fabuły, poziom narracji, słownictwa, opisów, odgrywanie bohaterów niezależnych, trafność ilustracji muzycznych i / lub graficznych itp.
b) koncepcja i odgrywanie postaci, poziom odpowiedzi, słownictwa, współtworzenie fabuły, trafność ilustracji muzycznych i / lub graficznych itp.
c) konstruktywność i obiektywność komentarzy, jakość prowadzonej dyskusji, przewidywanie rozwoju fabuły itp.
6. Osoba chętna do udziału w Turnieju w kategorii Najlepszy Mistrz Gry musi zaznaczyć w jakich realiach fabularnych (system RPG, setting zapożyczony z literatury / filmu / gry komputerowej itd.).
7. Na dwa dni przed rozpoczęciem Turnieju Gracze zostaną losowo przydzieleni do poszczególnych MG (Mistrzów Gry). Na kreację postaci według zasad określonych uprzednio przez danego MG każdy Gracz będzie miał 24 godziny.
8. Na dostosowanie fabuły do postaci Graczy każdy MG będzie miał 24 godziny od chwili ich poznania.
9. Każdy uczestnik Turnieju może wziąć udział w dowolnej ilości kategorii.
10. Podstawą werdyktu końcowego są komentarze sesyjne. W wypadku zbyt małej ilości lub niskiego poziomu komentarzy decyzję o przyznaniu nagród w dwóch głównych kategoriach podejmie jury redakcyjne.
11. Członkowie jury redakcyjnego mogą brać udział w Turnieju jako MG, Gracze lub Komentatorzy, jednak w każdej z tych ról występują poza konkurencją (nie mogą być brani pod uwagę w ocenach końcowych).
12. Każde zastrzeżenie względem przebiegu Turnieju, przestrzegania regulaminu lub szeroko pojętych zasad "fair play" należy niezwłocznie zgłosić jurorowi redakcyjnemu.
13. Organizatorzy Turnieju zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu Turnieju.
14. Każdy zwycięzca Turnieju zostanie uhonorowany nagrodą lub zestawem nagród, wśród których znajdują się podręczniki RPG, zestawy kości do gry, egzemplarze książek lub gier cRPG. Może też liczyć na automatyczne przyjęcie do grona Współpracowników portalu w ramach działu RPG.
15. Wszystkie zgłoszenia do Turnieju oraz korespondencję związaną z jego formą i przebiegiem należy zgłaszać na adres redaktora naczelnego - wiktul@gmail.com

-------------------------------

Gorąco zachęcam do dyskusji na temat Turnieju, wszelkie niejasności postaram się wyjaśniać na bieżąco
Odpowiedz
No to ja mam kilka pytań :
Czy można poprowadzić sesję w autorskim świecie wzorowanym na czymś czy koniecznie musi być to zanany świat ?
Sesja może być z rzutami kości czy wystarczy zwykły storytelling?
Jeżeli potencjalny MG może wykorzystać własny pomysł na sesję tzn swój świat to czy może dać temat z opisami ras, reali i itd w dodatkowym temacie dotyczącym jego sesji ?
Ilu może powinno być aktywnych graczy w sesji ?
Czy potencjalny MG może nie odpisywać w weekendy z powodu braku dostępu do komputera ?
Czy konkursowa sesja musi trwać trzy tygodnie ? Co będzie jeżeli pomysł fabularny jest zaplanowany na dłużej ?

Kurdę wziąłbym z wielką chęcią udział ,ale termin mi niezbyt odpowiada a mianowicie przerwa świąteczna No nic jeszcze się nad tym zastanowię

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Zatem po kolei

- Nie, nie musi być to koniecznie znany świat, jeżeli jest to system autorski lub nie związana z niczym konkretnym koncepcja fabularna, wówczas MG musi opisać to graczom i jurorom w sposób możliwie najbardziej obrazowy i wyczerpujący
- Sesja może lecz nie musi zawierać mechaniki, sposób rozwiązywania kwestii spornych przez MG jest dowolny. Jeżeli MG decyduje się na stosowanie mechaniki, musi wytłumaczyć ją graczom i jurorom równie wyczerpująco i obrazowo, jak w wypadku autorskiego settingu. To na ile stosowanie lub nie stosowanie mechaniki wpłynie na jakość rozgrywki, poziom trudności i końcową ocenę pracy MG, pozostaje kwestią uznaniową dla komentatorów.
- Ilość graczy w sesji zależeć będzie od ilości zgłoszeń do kategorii Najlepszy Gracz. Bez względu na ilość chętnych będziemy starali się rozdzielić ich po równo do wszystkich MG.
- Częstotliwość odpisów dokonywanych przez MG leży głównie w jego interesie. Jest rzeczą oczywistą, że nie wszyscy będą mogli "emgować" i grać non stop 24 godziny na dobę, dlatego też brak częstych odpowiedzi nie dyskwalifikuje MG. Możliwe jednak, że członek jury redakcyjnego w wypadku szczególnie napiętej sytuacji fabularnej i przedłużającej się absencji MG może poprowadzić dany wątek zamiast niego, dając tym samym możliwość wykazania się aktywnym graczom. Niewątpliwie będzie to jednak rozwiązanie z rodzaju najbardziej awaryjnych.
- Pomysł fabularny i stopień jego realizacji zależy nie od czasu istnienia tematu sesyjnego na forum, lecz od częstotliwości i jakości odpisów MG i graczy. Przez wzgląd na potencjalne różnice w dostępie do internetu, zarówno ze strony MG jak i graczy, długość sesji nie będzie stanowić głównego kryterium oceny. Sesja licząca 5 tematów po 200 postów każdy może prezentować znacznie niższą jakość od jej odpowiedniczki z 4 tematami po 50 odpisów. Ostatecznie jednak to komentatorzy ocenią te różnice.

Przerwa świąteczna jest jedną z lepszych okazji, by bez zmartwienia o nadchodzący dzień nauki lub pracy przysiąść na dłużej do rozgrywki z innymi uczestnikami Turnieju
Odpowiedz
Zakładam, że nie można jako MG prowadzić jednej sesji i jako gracz brać udziału w innej?
Odpowiedz

Cytat

9. Każdy uczestnik Turnieju może wziąć udział w dowolnej ilości kategorii.


Możesz prowadzić sesję i brać udział w innej jako gracz Tylko od Ciebie zależy jak duży nakład pracy w to włożysz, gdyż i tu i tam będziesz musiał poświęcić zupełnie inny nakład i rodzaj energii. Jednak żadnych limitacji w tym zakresie nie ma.
Odpowiedz
To może ja nie tyle z pytaniem co z propozycją. Jakby ktoś miał talent i zrobił plakat z tej okazji (jakiegoś arta z info) to można na zupie i fb rozsyłać. Sam link do niusa jakoś ludzi nie ogarnia jak mi się zdaje (przynajmniej moich znajomych). Coś rzucającego się w oczy. Brodaty ninja krasnolud walczy z cyborgiem piratem na miecze świetlne, czy coś takiego.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Tak, to jest bardzo fajny pomysł, uniwersalny dosyć. Żecz w tym kto coś takiego może i chce wykonać
Odpowiedz
Jeszcze jedna rzecz. Przydał by się wzór podania, chociażby dla takich leniów jak ja. Ciężko mi się nad tym podaniem myślało. Coś jak jakie dane są potrzebne, może jakie opcje człowiek ma. Takie tam rzeczy... dla leni.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
"Cześć, jestem Krix. Chciałbym się zgłosić na gracza/Mistrza gry" Nie musisz dziękować
Odpowiedz
Świetny schemat Ati A Tobie, Krix, bardzo ładnie wyszło Nie ma się co bać.
Odpowiedz
Ja wiem, jak muszę to sobie radzę w tym życiu... jakoś. Bardziej martwię się podobnych do mnie. Myślenie na własną rękę jest teraz nielubiane przez ludzi.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Oj, jeżeli nie myślą na własną rękę to na Turnieju może być cięęężko. Zatem takie zgłoszenie może być jak mała rozgrzewka
Odpowiedz
Informuję wszystkich zainteresowanych o przełożeniu startu turnieju z 11 na 18 grudnia. Chcemy dać jeszcze tydzień potencjalnym graczom i MG na zgłoszenie się
Odpowiedz
Mało zgłoszeń, co?

Fajny jest ten rysunek walczących kostek. Jakby go powiększyć, dać napis o turnieju, powymieniać jakie nagrody, w co grać można, to można by zacząć to rozsyłać. Ludzie ostatnio prędzej na memy patrzą niż na złożony tekst. Ja wiem, że tylko propozycjami rzucam, ale nie mam niestety talentu (a nawet wiedzy jak) takie rzeczy robić.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Oto lista MG i graczy do nich przydzielonych:

MG: Ven'Diego
Gracze: Iluandar, Ashantir, Krix, Wiktul

Subforum sesyjne: http://forum.gexe.pl/...esja-vendiego/


MG: Krix
Gracze: Lissu, Ty Cruelsufferer, Lionel, Ati

Subforum sesyjne: http://forum.gexe.pl/...3-sesja-krixa/


MG: Hassan
Gracze: Kargothian, Zurikata, Desdeamona, Bezimienny Skryba, Ven'Diego

Subforum sesyjne: http://forum.gexe.pl/...sesja-hassana/


MG: Iluandar
Gracze: Panoramixomix, Hassan, Tarina, Withord

Subforum sesyjne: http://forum.gexe.pl/...sja-iluandara/Wszyscy MG muszą przedstawić przydzielonym im graczom swoje wymagania odnośnie tworzenia postaci. Wszystkie ustalenia odnośnie kreacji bohaterów, zasad poszczególnych sesji oraz ich realiów, muszą być ustalone do wtorku, 18 grudnia, do północy. Sposób przesyłania postaci przez graczy jest dowolny, ustalany przez poszczególnych MG w ich subforach sesyjnych.
Wraz ze startem sesji, tylko gracze przydzieleni do poszczególnych MG mogą pisać w ich subforach sesyjnych. Sposób tworzenia tematów dla poszczególnych graczy, tematów wspólnych oraz ogólny kształt i prowadzenie sesji jest kwestią uznaniową dla każdego MG.
Jeżeli do wtorku 18 grudnia do północy któryś z graczy nie prześle postaci swojemu MG, zostaje zdyskwalifikowany. Podobnie MG, który do tego czasu nie udzieli graczom potrzebnych informacji oraz nie rozpocznie swej sesji najpóźniej do środy 19 grudnia do północy, zostaje zdyskwalifikowany, a graczom zostanie przydzielony MG zastępczy.

Ze względu na małą ilość chętnych do udziału w kategorii Najlepszy MG, Mistrzowie redakcyjni również biorą udział w tej konkurencji na równorzędnych zasadach. Jako główny organizator Turnieju biorę udział w sesji jako gracz poza konkurencją.
Odpowiedz
Ty i Lionel (:*) cóż za doborowe towarzystwo.
Odpowiedz
A ja?

[Dodano po 27 minutach]

Dziękowacz
Odpowiedz
Pretensje zgłaszać do maszyny losującej
Odpowiedz
← Strefa Sesji

WIELKI TURNIEJ SESJI FORUMOWYCH - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...