[MUZYKA] Metal/Rock

Piszcie tyutaj czego słuchacie z takich heavy metalowych zepołów i jakie są ich najlepsze według Was kawałki/albumy. Ile słuchacie i może jakies info gdyby ktoś nie wiedział czegoś...:]

Jeśli chodzi o mnie to słucham takich utowrów metalowych jak

-Slipknot
-In Flames
-Sonic Mythem


Rock:
-Limp Bizkit
-Manson
-Lordi

I jest jeszcze Linkin Park, ale tego zespołu ponoć nie da się tak dokładnie zaliczyć do, któreś z wyżej wymienionych grup muzycznych.

Jeśli chodzi o Slipa to posiadam różne mieszanki MP3 gdyż jestem wybredny:] Ogólem posiadam około 25 kawałków z czego jest kilka naprawdę godnych uwagi (moje ulubione):
-Opium Of The People
-Pulse Of The Maggots
-The Blaster Exists
odam trzym bo inaczej bym chuba musiał podać wszystkie kawałaki:]

O In Flames z tego co wiem, mało osób słyszało...a bardzo szkoda. Ja sam o tym zespole nie słyszałem dopóki kolega nie podał mi kilka MP3, które ściągłem i...zafascynowałem się nimi:] Napawdę super zespół z Finladii. Gra tam dwóch wokalistów, dzięki czemu są różne piosenki:] Moje ulubione to:
-Tigger
-The Quiet Place
-Only For The Weak.
Jeśli ktoś lubi samą muzykę( czyli bez wokalistów) to polecam kawałek: Man Made God. Świetne!

Ktoś kto grał w Quake 2 i zwrócił uwagę na oprawę muzyczną napewną docenił jej klimat. 0 wokalu, sama muza na bardzo wysokim poziomie! Posiadam własnie muzykę z Q2, która jakby nie patrzeć pierwszy raz objawiła mi Metal (byłto mój pierwszy konakt z tym gatunkiem). Pamiętam jak właczałem jakiś odtwarzacz i słucham muzy z płyty:] Potem płytka się zrypała i zapomniałem o muzie...do momentu gdy ściągłem nie dawno własnie ten album i stare dobre czasy powracają:]

Lordi...hmm...maja super teledyski:] Posiadam dwa albumy, które dotychczas wydali. Porzadny zespół z bardzo miłą dla ucha muzą oraz wokalem:] Na vivie szedł przez jakiś czas kawałek Red Blood Sadman (akcja dzieje się w domu gdzie grupka młodzieży odkrywa stary magnetofon i uruchamiając go jakby wezwali siłe zła..którą jest włąsnie zespół Lordi:]). POlecam kawałki:
-Devil is a loser
-Would You Love A Monsterman
-Monster Monster.

Limp Bizkit...czy trzeba przedstawiać tego pana w czerwonej (na ogół) czapeczce odwróconą daszkiem do tyłu?:] Mam nadzieję, że nie:] Super muza i naprawdę energiczne kawałki:] Szczególnie polecenia jest płyta "Chocolate Starfish and Hot Dog" , na której znajdują się kawalki takie jak:
-My Generation
-Rolling
-Hot Dog
Wyszła również najnowsza płyta "The Unquestionable Truth Part 1" lecz nie zbytnio mu wyszła...tam tylko godne polecenia kawalki to:
-The Truth
-The Story

Manson...Olo, jeśli zechcesz to poproszę o przedstawienie tego Pana...chociaż nie wiem czy istnieje ktoś kto by go nie znał (jeśli nawet go nie lubi)...Nie wiem czemu ale słuchanie jego i przyznawianie się do tego może spowodować lawinę bluzgów "on nie umie śpiewać" "To ci*a" itp. A przecież, według mnie, ma on baaaaardzo dobra muzę a jego zachowanie w życiu publicznym to nie moja sprawa...W każdym razie jego muza godna jest polecenia:] Mam rózne kawałki, a te które mi się podobają to:
-This Is The New Shit
-Roch is Dead (ściezka dzwiękowa do Matrixa)
-Use Your Fist And Not Your Mouth
Jednakże wyrąbiste ma on teledyski...:] Polecam (s)Aint, Tainted Love, Disposable Teens (za to został w pewnym sesnie przeklęty przez Kościół, wspaniała symbolika:]). Mam ów teledyski więc jakby co to zgłosić się do mnie:]

Linkin Park, dwa albumy, niezła muza. Pewnie każdy zna ten zespół. "Połaczenie" się z Jay-Z było potrażką totalną według mnie. Nie wliczając tego "wypadku przy pracy" LP jest wart uwagi. MOje najlepsze kawałki to:
-One step closer
-By myself
-In the end

Słucham jeszcze kilku innych przeklętych zespołów (Ramsztajn, The Rasmus) ale są to małe ich ilości to ich tutaj nie umieszczam:]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Ja słucham różnych odmian rocka i metalu, a moje ulubione to Grunge, Hard Rock, Thrash Metal, Crossover i Punk Rock.

Teraz wymienie zespoły które słuchałem, lub słucham:

- A Perfect Circle
- Agnostic Front
- Alice In Chains
- Alter Bridge
- Audislave (Połączenie Rage Against The Machine i Soundgarden)
- Biohazard
- Black Sabbath
- Crumbsuckers
- Cro Mags
- D.R.I
- Deep Purple
- Faith No More
- Foo Fighters
- G.B.H
- Green Day
- Infectious Grooves
- Jimi Hendrix
- Korn
- Led Zeppelin
- Lostprophets
- Mad Season (Połączenie Pearl Jam i Alice In Chains)
- Metallica
- Motorhead
- Nickelback
- Nirvana
- P.O.D
- Papa Roach
- Pearl Jam
- Rage Against The Machine
- Red Hot Chilli Peppers
- Rob Zombie
- Sex Pistols
- Slipknot
- Soundgarden
- Static-X
- Suicidal Tendencies
- System Of A Down
- Temple Of The Dog (Połączenie Pearl Jam i Soundgarden)
- The Offspring

No, to chyba wszytko


Teraz opisze troche moje ulubione zespoły:

Alice In Chains: Zespół gra muzykę znaną jako grunge i pochodzi z Seattle. Na koncie zespoł ma 11 albumów, z których najlepszy moim zdaniem jest Dirt wydany w roku 1992 na którym znajdują się takie znakomite kawałki jak Them Bones (jest w GTA SA na Radio-X ), Rooster, Junkhead, Angry Chair i Would. Zespół rozpadł się po śmierci (przedawkowanie narkotyków) wokalisty Layne Staley'a . Najbardziej znany i najlepszy skład:
Layne Staley - Wokal
Jerry Cantrell - Gitara
Mike Inez - Bas
Sean Kinney - Perkusja

Metallica:: Jak wiadomo, jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych. Metallica gra Speed Metal i Thrash Metal, chociaż ostatnia płyta (St. Anger) jest bardziej metalowa. Co do St. Anger według mnie jest wielkim niewypałem zespołu i mam nadzieje że następna płyta zmaże ta plamę. Metallica zaczęła grać w 1983 roku i ma 11 albumów (tyle samo co Alice In Chains, chociaż AIC zaczeło grać w '90 roku), w tym dwa albumy gdzie są same covery oraz jeden na którym są znane już kawałki tyle że z orkiesrą. Moim ulubionym albumem jest Master Of Puppets oraz Load, na którym są fajne utwory basowe. Obecny skład:
James Hetfield - Wokal, Gitara Rytmiczna
Kirk Hammett - Gitara Prowadząca
Robert Trujillo - Bas (ex. Suicidal Tendencies)
Lars Ulrich - Perkusja

Pearl Jam: Zespół grunge'owy z Seattle założony w roku 1991. Na koncie ma 10 albumów, a mój ulubiony to Yield (1998). Eddie Vedder (fan Soundgarden) wokalista zespołu który ma wspaniały "rozdygotany" głosmi pisze cudowne teksty. To dzięki niemu Pearl Jam zyskało taką sławę. Obecny skład to:
Eddie Vedder - Wokal
Mike McCready - Gitara Prowadząca
Stone Gossard - Gitara Rytmiczna
Jeff Ament - Bas
Matt Cameron - Perkusja (ex. Soundgarden)

Soundgarden: Kolejny zespół grunge'owy z Seattle. Zespół powstał w 1987 roku, a rozpadł się w 1997. Przez 10 lat Soundgaeden wydał 10 płyt, a najlepszą z nich jest Super Unknown. Liderem zespołu jest przyjaciel Eddiego Veddera z Pearl Jam'u Chris Cornell, wokalista i gitarzysta rytmiczny który na dzisiejszy dzień spiewa w zespole Audioslave. Chris na uczczenie pamięci o zmarłym przyjeciaelu założył w 1991 roku zespół Temple Of The Dog w którym był on i perkusista Soundgarden oraz dwóch gitarzystów i basista Pearl Jam, oraz w jednym utworze Eddie Vedder. Najlepszy skład zespołu:
Chris Cornell - Wokal, Gitara Rytmiczna
Kim Thayil - Gitara Prowdząca
Ben Shephard - Bas
Matt Cameron - Perkusja

Suicidal Tendencies: Zdecydowanie mój ulubiony zespół. ST został założony w Los Angeles w 1983 r. przez Mike Muira który jest do dziś w zespole. Styl który gra zespół to Hard Rock połączony z Metalem i Punkiem, a nazywa się to Crossover. ST przez 22 lata wydało 15 albumów. Najlepszy okres w karierze zespołu to lata 1990-1994, podczas których wydano 5 znakomitych albumów, a są to: Lights... Camera... Revolution... (1990), F.N.G [The Greatest Hits] (1991), The Art Of Rebellion [mój ulubiony ] (1992), Still Cyco After All These Years (1993) i Suicidal For Life (1994). W tamtym okresie w zespole byli:
Mike Muir - Wokal
Rocky george - Gitara Prowadząca
Mike Clark - Gitara Rytmiczna
Robert Trujillo - Bas
R.J. Herrera - Perkusja
Ale jak wiadomo są lata dobre jak i złe w zespołach rockowych. Po tych latach dobrych przyszły lata złe. Z zespoły odeszedł Rocky George, znakomity gitarzysta który słynął ze swojego niepowtarzalnego stylu grania solówek z częstym użyciem tzw. wajchy. Odszedł również Robert Trujillo (do Ozziego Osbourna, obecnie Metallica), wyśmienity basista, który grał solówki na basie m.in. w "Send Me Your Money". R.J. Herrera też odszedł z zespołu. Zostali tylko Mike Muir i Mike Clark, chociaż i ten odszedł na kilka lat. Ale nieszczęście naszczęście minęło ponieważ doszli nowi członkowie do zespołu, wrócił również Clark i ST gra do dziś. Obecny skład zespołu to:
Mike Muir - Wokal
Dean Pleasants - Gitara Prowadząca
Mike Clark - Gitara Rytmiczna
Steve Brunner - Bas
Ron Brunner Jr. - Perkusja
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Hehe no nie moge se podarowac tego tematu W tym temacie to siedzie od 5 - 6 klasy podstawowki < kij wie ile sie wtedy ma lat, nie chce mi sie liczyc > Zaczelo sie od tego, ze kiedys u kuzynka uslyszalem Acid Drinkers, dalej poszlo juz samo Uch wymieniac wszystkich kapel jakich slucham, nie ma co bo za duzo tego by bylo. Dosc napisac ze gatunkami jakie dominuja znaczaco sa w kolejnosci black, death, trash. Hmmm takie moje TOP FIVE jakbym mial zrobic to by bylo: Emperor, Immortal, Carpathian Forest, 1349, hehe i nasz rodzimy Behemoth < tak znienawidzony przez wielu >.Hmm od paru miechow, trzyma mnie tez jedna plytka, autentycznie codzien przynajmniej ze dwa razy ja musze przesluchac < tak dzien w dzien od 3-4 miesiecy >,a mianowicie Inhuman Ritual Massmurder Thunderbolta, naprawde solidnie kopie po jajach i ma ogromny ladunek. No zaznaczylem swoja obecnosc tutaj, moge gnac dalej
We march into war slaughtering mankind
If you try to stop us we will give you hell
(from wich we came)
join us if you dare
join us if you can
Choose sides,
or escape to survive !!
Odpowiedz
Mój pierwszy kontak z muzyką rockową/metalową był w drugiej klasie podstawówki kiedy na komunie dostałem Walkmana, a jedyne kasety w domu to były Pearl Jam, Metallica, Cro Mags, D.R.I, Sex Pistols, Temple of the Dog... więc nie miałem wyboru i musiałem słuchać którejś z nich. Wybór padł na Pearl Jam (album Yield) ponieważ podobała mi się okładka tej płyty. Później zacząłem słuchać innych kapel bo spodobała mi się ta muzyka.

Z resztą nie miałem wyboru, musiałem słuchać takiej muzyki a nie innej - ojciec metalowiec grał w zespole kiedy byłem mały, więc gdybym tylko zaczął słuchać (nie daj boże) hip hopu albo (wtedy popularnego) disco polo (haha, Krawczyk) to bym został prawdopodobnie wyrzucony z domu :].
---
Popatrzyłem na swój poprzedni post w tym temacie i powiedziałem sobie:
-Boże, jak wtedy mało zespołów znałem!

Teraz gdybym miał wymieniać wzsystkie zespołu które lubie i słucham moja lista była by 2 albo nawet 3 razy dłuższa. Może wymienie tylko te które mi się najbardziej podobają a nie ma na poprzedniej liście:

-Misfits
-Bullet For My Valentine
-Discharge
-Disturbed
-Celldweller
-Pantera
-Guns'N'Roses
-The Cult
-The Ramones
-Danzig
-Black Label Society

No, i to te które najbardziej mi przypadły do gustu.
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
No, trzebaby się wypowiedzieć w tym temacie. Nie pamiętam dokładnie od której klasy podstawówki zacząłem słuchać rocka/metalu(CHYBA czwarta klasa podstawówki). Zespoły, które obecnie mam na liście na Winampie(co nie znaczy, że słucham tylko tego):
-A Perfect Circle
-Blind Guardian(mój ulubiony zespół)
-Damageplan
-Devildriver
-Dimmu Borgir
-Disturbed
-Iced Earth
-Korn
-Lacuna Coil
-Moonspell
-Mortal Love
-Mudvayne
-Nightwish
-P.O.D.
-Rammstein
-Seether
-Slipknot
-Queen of the Damned Soundtrack - Hell In Your Eyes
-Static X
-Within Temptation
-Conan The Barbarian Soundtrack - The Kitchen - The Orgy
-Conan The Barbarian Soundtrack - Wheel of Pain
-Falkenbach
-Final Fantasy X Soundtrack - Suteki da Ne
-Loreena McKennitt - The Mystic's Dream

Może nie wszystko jest typu meta/rock, ale podałem aktualną listę na Winampa.
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
jesli chodzi o metal, jestem dosc wybredny i sałucham zazwyczaj tylko tych kawałków, które sa dosc dynamiczne wmuzyce i słowach.

ogóleni rzecz ujmujac, lubie SOAD, Slipka, Disturbed, Godsmack, i wielu, wielu innych...
Odpowiedz

Cytat

Jeśli chodzi o mnie to słucham takich utworów metalowych jak

-Slipknot
-In Flames


He

Ja:
-Slipknot
-In Flames
-Metallica
-System of a Down
-Underground
-Muza z IceWinda XD (Te sundtracki przypominają mi dzieciństwo, gdzie jako młody gracz robiłem drużynę złożoną z 6 ludzi wojowników XD. Ech to były czasy)

Prawie jak VL \m/
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Jak spojrzałem na listę Jakóba to się za głowę zlapałem Połowe nazw widzę pierwszy raz A słucham tego co większość:

System Of A Down - tak właściwie to od tego zespołu zaczynałem. Kolega pożyczył mi Toxicity i się zakochałem w tym albumie SOAD jest moim ulubionym zespołem. Ulubionego utworu nie mam.

Linkin Park - to też jest bardzo fajny zespół i dość wysoko stoi na mojej liście dobrych zespołów

Cytat

"Połaczenie" się z Jay-Z było potrażką totalną według mnie.


Hmmm... A mnie się to podoba

Najlepsze kawałkii:
-Breaking The Habit
-In The End


Nightwish - ten zespół poznałem dzięki Angeli. Długo był moim ulubionym zespołem, ale przestał nim być przez SOAD Szczególnie warto tu zwrócić uwagę na dobry wokal.


Slipknot - właściwie to słyszałem tylko jedną płytkę - Iowę i temu zespołowi mogę zarzucić tylko, że są strasznie komercyjni...

Najlepsze kawałki:
-People=Shit
-Heretic Anthem


Red Hot Chili Peppers - tutaj chyba nie trzeba nic mówić

Najlepsze kawałki:
-Can't Stop
-Californication


Sex Piostols - Mimo, iż zespół istniał dość krótko, to potrafił wejść jakoś do historii tak, że prawie wszyscy conajmniej słyszeli nazwę tego zespołu

Najlepsze kawałki:
-Anarchy In The U.K.


Pantera - zespół poznałem dość niedawno, ale przez ten krótki okres czasu bardzo mi się spodobał. Szczególnie gitara mi się podoba.

Najlepsze kawałki:

-This Love
-Becoming


Offspring - do tego zespołu mam szczególny sentyment Jak miałem około 6 lat to gość na obozie miał 'Americanę', a na jej okładce jak wiadomo jest chłopczyk na huśtawce i macki jakiegoś stwora Nie wiem dlaczego, ale ten obraz zapadł mi w pamięć.... ;p

Najlepsze kawałki:
-Pretty fly
-Come out and play


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Ja z zespołów grających metal czy rock najwyżej cenie Iron Maiden (najlepsze są utwory z Brucem Dickinsonem). Oprócz tego słucham In Flames, Slipknota, Metallice, Rammsteina, Manowar i wszystko inne co wpadnie mi do ucha
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

"Wielu żyjących zasługuje na śmierć, ale niektórzy z tych co umarli zasługiwali na życie." - J.R.R.Tolkien
Odpowiedz
Stwierdziłem, iż jako stary metalowy wyjadacz powinienem w tym temacie odpisać.

A wiec zaczeło się to ponad 10 lat temu kiedy dostałem to swój pierwszy odtwarzacz płyt CD. Taki mały żółty ,,jamniczek". Zaczełem na nim puszczać różne piosenki, w tym bodajze Back Street Boys czy jakoś tak. Wiem ze jakis pedałów popowych. Z tego co pamietam to do gustu za bardzo mi nie przypadli. Wiec szukałem dalej i znalazłem cała kolekcje plyt rockowych mojego ojca(który notabene słucha tego co ja). Były tam m.in. Back Sabbat, Rolling Stones, Jimmy Hendrix i inni królowie. Moją uwage przykuła płyta zespołu AC&DC album z najlepszymi ich kawałkami z koncertów. Tak oto sie zaczeło.

Do moich ulubionych zespołów oraz wykonawców należą:

Rodzimy Behemoth z albumem Satanica.

Cradle of Filth -Damnation and A Day i Nymphetamine

System of a Down - Toxicity i Hypnotize

Apocalyptica - Cult

Dimmu Borgir - Death Cult Armageddon

Maraduk - fuck me jesus i dark endless

Epica -The Phantom Agony

Polski KAT.

Dla tych którzy chcą poznac Jimmego Hendrixa polecam: Experience Hendrix- The Best of Jimi Hendrix.

Lamb of God - New American Gospel

Kiss - Greatest Kiss

Kittie - Oracle i Spit

KoRn - wszyskie albumy a szczególnie polecam: Take A Look In The Mirror i See You On The Other Side

Linkin Park - Meteora

Metalica - St. Anger i Load.

Nevermore

Nightwish - Once

Nirvana - In Utero

Pink floyd - The Wall

Rammstein - Reise Reise i Mutter

Slipknot - The subliminal verses Vol.3

Vader - Blood

Withering surface - Walking on phantom ice

Vehemence - Helping The World To See

Oraz co najważniejsze pana IMĆ Marilyn Manson z kawałkami takimi jak choćby Saint , Rock is Dead, Sweet Dreams, Personal Jesus, Antichrist Superstar, This is the New Shit, The Fight Song, Marilyn Manson - The Beautiful People, mógłbym tak godzinami.

Pozdrawiam wszystkich metalowych fanów i mówie WAM AVE!!!
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Słucham wielu Wykonawców a są nimi:

Jeśli chodzi o metal i rock to :

A) Metallica - Najlepsze kawałki to
"Nothing Else Matters"
"One"
"Whiske In A Jar"
"Enter Sandman"
i trochę z czarnego albumu jeszcze

B)Korn
"Did MY Time"
"Love Song"
"Freak Of Leash czy jakos tak "
"Alone I Break"
"One More Time"
I jeszcze z 5 -nie opamiętam tytułów

C)Linkin Park
"Numb"
"Points Of Autority"
"One Step Closer"
"In The End"
"Don't Stay"
"Faint"

D)Sirrah

"Acme"
"Did Tommorow Come"

E)Sepultura

"Roots Bloody Roots"
"Teritory"

F)SoulFly

hee to nie znam tytułów, ale miażdżą system

Hee paru nie wymieniłem ale słucham ich mało kiedy.

Odpowiedz
Czas leci i leci a poznane zespoły ciągle przybywają...

---

Moje Top 10:

Alice In Chains
Black Sabbath
Faith No More
Metallica
Pantera
Rammstein
Slipknot
Soundgarden
Suicidal Tendencies
Tool

Pozostałe:

A Perfect Circle
AC/DC
Agnostic Front
Alien Ant Farm
Alter Bridge
Ash
Audioslave
Biohazard
Black Label Sociaty
Blur
Bob Marley
Bryan Adams
Bullet For My Valentine
Carlos Santana
Celldweller
Crash Test Dummies
Crazy Town
Cro-Mags
Crumbsuckers
D.R.I.
Danzig
Deep Purple
Diamond Head
Dio
Discharge
Disturbed
Drowning Pool
Dżem
Eric Clapton
Evanecence
Exodus
Foo Fighters
G.B.H.
Green Day
Guns N' Roses
Hazen Street
Ill Nino
Infectious Grooves
Iron Maiden
Jerry Rafferty
Jet
Jimi Hendrix
Joan Jett
Kazzer
Korn
Led Zeppelin
Lenny Kravitz
Limp Bizkit
Lola Ray
Lostprophets
Machine Head
Mad Season
Megadeth
Mercyful Fate
Misfits
Moskwa
Motörhead
Nickelback
Nirvana
Oddział Zamknięty
Ozzy Osbourne
P.O.D.
Papa Roach
Pearl Jam
Peeping Tom
Probot
Rage Against The Machine
Rainbow
Reamonn
Red Hot Chili Peppers
Redrum
Rob Zombie
Rush
Seal
Seether
Set It Straight
Sex Pistols
Shackled Down
Slayer
Soul Asylum
Spin Doctors
Static-X
Steppenwolf
Sweet
System Of A Down
Temple Of The Dog
The Ataris
The Calling
The Connells
The Corpse
The Cream
The Cult
The Darkness
The Eagles
The Offspring
The Ramones
Thin Lizzy
Tomahawk
U2
Van Halen
Velvet Revolver
Vendetta Red

---

To na tyle
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Ja nie słucham aż tak wielu wykonawców. Ale słucham:

- System of a Dawn - Na pierwszym miejscu razem z GodSmack'iem. Uwielbiam wszystkie ich utwory, nawet te spokojniejsze, typu "Lonely Day". Moje Ulubione: "ATWA", "Attack", "Toxicity", "Chop Suey", "Hypnotize", "She's like Heroin", "Fuck the system!", "Radio, Video", "Revange", "Question", "Highway Song" i "Prison Song".

- GodSmack - Razem z SoaD'em jest na pierwszym miejscu w rankingu moich ulubionych zespołów. Moje ulubione utwory to: "Mama", "I Stand Alone", "Straight out of Line", "Speak" i "Changes".

- Metallica - Zarąbisty zespół. Zajmuje u mnie 2 miejsce. Ma dobre zarówno te spokojniejsze, jak i ostrzejsze kawałki. Moje ulubione to "Enter Sandman", "Unforgiven", "Unforgiven II", "Nothing else matters", "Whiskey in the jar" i "My friend of mise"
War... War never changes...
...A człowiek pokonał bestię, która wróciła do królestwa Beliara...
Odpowiedz
Tak... Co do kolejności wymieniania mam dylemat, ale chyba na pierwszym miejscu postawiłbym razem Buckethead'a, System of a Down, Tool i Children of Bodom. Zupełnie odmienne style i wszystkie fajne.
Z Buckethead'a najlepsze to "Coma", "Big Sur Moon", "Waiting Here", "Botnus", "Funbus", "Welcome", "Datura"... Ale z z trzech jego albumów "Enter the Chicken", "Electric tears" i "Colma" praktycznie wszystko jest dobre.
Z SoaD to by był zdecydowanie "Chop Suey!", "Toxicity", "Aerials", "Know", "Darts", "She's like heroin", "Vicinity of Obscenity" etc... generalnie pierwszy album, "Toxicity" i "Hypnotize"
Tool: "Schism", "Sfinkist", "Parabol" i "Parabola" na raz, "Third Eye" i teledyski same w sobie są także zajebiste.
Children of Bodom: "You're better off dead", "Angels don't kill", "Needled 24/7", "Red lights in my eyes"

Dalej by było następująco:
Slipknot: za cały album "Vol3:(subliminal verses)", a szczególnie Vermilliony
Eternal Tears Of Sorrow - ogólnie fajny styl
Apocalyptica - jak wyżej
Satyricon - podobnie

Poza tym KoRn, Linkin Park, Rammstein, Iron Maiden i takie tam różne ;p
Odpowiedz
Ja tam słucham głównie Wu-Tang clanu, ale czasami (hmm... wcale nie tak żadko) puszczam coś cięższego.
Ogólnie:
System of a Down - fajne piosenki niektóre, plus niesamowite głosy wokalistów. Tego słucham rzadko.

Linkin Park - dawniej byłem ich fanem, teraz już nie słucham

IRON MAIDEN - to się nazywa zespół. Jedyna konkurencja dla Wu-Tang Clanu (oczywiście tylko dla mnie) i trochę mnie dziwi, że nikt z Was nie opisał ich powyżej (chociaż nie czytałem dokładnie wszystkich postów, może przoczyłem ??)

Odpowiedz

Użytkownik Yale'mallis dnia Thu, 10 May 2007 - 00:46 napisał

System of a Down - (...) niesamowite głosy wokalistów.

[post="63926"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



W przypadku Serj'a mogę się zgodzić... ale wokal Daron'a pozostawię bez komentarza.

Pierwsza płyta była świetna, lecz te dwie ostatnie ("Hypnotize" i "Mes-coś" O.o) to dla mnie po prostu tragedia ... i duża w tym zasługa wokalu Daron'a .
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Mój top

1. In flames/System of a Down
2. KoRn/Metallica
3. SlipKnot
4. Apocalyptica
5. Within Temptation (takie babskie lalala )/Ramstein


Taki sobie zarys x]
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Jakich zespołów słucham (zaczynam słuchać?)?:
- Nightwish
- Lordi
- Linkin Park
- Behemoth
- Raphody of Fire (czy jak to tam...)
- Incubus Succubus
- Green Day
- Korn
- Metallica
- Pearl Jam
- Sex Pistols
- System Of A Down
- Apocalyptica
- Era (?)
- Epicca (?)
- Rammstein

I to byłoby na tyle.
Dlaczego krzesło ma nogi, a nie może chodzić?
Odpowiedz
Najlepsza muza jaka kiedykolwiek powstała. Niech hip-hopowcy i słuchacze techno mówią co chcą ta muza pobije wszystko inne.

Lista moich najlepszych zespołów.
1. Blind Guardian - najlepszy zespół jaki kiedykolwiek powstał. Najlepsze taksty, wokal i wymiotna muzyka.
2. Metallica - moim zdaniem sama nazwa powinna wsytarczyć. Choć ostatnie wydania ustępują genialnością Mater of Puppets czy Black Album ale cóż takich albumów nie wydaje się co tydzień.
3. Dream Theater - Zespół absolutnie perfekcyjny. Najlepsza perkusja świata. Jedna z najlepszych gitar i nienaganny wokal (choć do Hansiego się nie umywa). Polecam każdemu
4. Pink Floyd - Kolejny absolutnie fantastyczny zespół. Tym razem czysta klasyka.
5. Ensiferum - słucham go od nie dawna i muszę przyznać że jest absolutnie fantastyczny. Tematyka czasami może troche oklepana ale jeden z nie wielu zespołów w którym growl(choć dość lekki) na prawdę mi się podoba. czekam na kolejną płytę z niecierpliwością.
6. Jonh Lennon - Chodzi mi o jego solowe płyty. To co nagrał wraz z Beatlesami to w większości tandeta ale utwory z solówek takie jak Working class Hero czy Imagine są genialne.
7. Apocalyptica - Covery takie sobie ale utwory własne wspaniałe
8. Hammerfall - od tego zepołu się chyba zaczeło. Tego na początku słuchałem
9. Sonata Arctica - można słuchać przy każdym nastroju. Bardzo nastrojowe ballady. Bardzo dobra porcja Power Metalu.
10. Deamons and Wizards - właściwie to samo co Blind Guardian ale nieco spokojniejszy
11. Black Sabbath - czysta klasyka
12. Tenacious D - kto słyszał ten wie o co chodzi

I to by było na tyle. Jak widać za ekstremalnym metalem typu Black czy Pagan nie przepadam po prostu tematyka mi nie pasuje. Teksty Ave Satan itp nie są dla mnie.

A teraz może skład marzeń:

1. Perkusja: Mike Portnoy (Dream Theater)
2. Gitara Basowa: Clif Burton (Metallica -1986)
3. Gitara Rytmiczna: Edward "Eddie" Van Halen (Van Halen)
4. Gitara Prowadząca: Kirk Hammet (Metallica)/Tony Iommi (Black Sabbath)
5. Wokal: Hansi Kürsch (Blind Guardian) oraz Petri Lindross (Ensiferum)
Odpowiedz
← Muzyka

[MUZYKA] Metal/Rock - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...