Inkwizytor Mordimer Madderdin

"Kiedy Chrystus z mieczem w dloniach zstąpil z krzyża, ulice Jeruzalem spłynęły krwią." <-- Mniej więcej na tym opiera się cały świat sagi o Mordimerze. Mordimer Madderdin - Sługa Boży, Młot na Czarownice, Miecz Aniolów, Pzyjaciel przyjaciół, aż w końcu licencjonowany inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu, Gersarda.

Z początku czytając tą książkę nie moglem przyzwyczaić się do świata. Ale po przebrnięciu przez pierwsze strony moje opory zniknęly Książka jest cudowna. Po przeczytaniu 3 ksiąg zcekam na kolejną, ktora ukaże się chyvba na początku 2006 - "Łowca Dusz". Drużyna Mordimera jest świetna. Bliźniacy (Pierwszy z zamilowaniem do martwych kobiet i Drugi ze zdolnością burzenia ścian, a w końcu obaj ze wspanialymi zdolnościami kuszniczymi), Kostuch (z piękną gębą i świetną pamięcią) no i Mordimer (potrafiący poprzez modlitwę zdziałać cuda i do tego ma własnego Aniola Stroża ).

Powiedzcie co wy sądzicie na temat tej sagi.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Przeczytałam całą sagę włączając w to czwartą część "Łowcy Dusz". Jednym słowem rewelacja, wciągająca, zakręcona, z niepojętą fabułą i nadzwyczaj oryginalnymi bohaterami. Jestem pod sporym wrażeniem i jak na początku podchodziłam do tych książek raczej sceptycznie tak z czasem wciągnęły mnie bez reszty... POLECAM!
Dancing in the moonlight
Singing in the rain
Oh, it's good to be back home again
Laughing in the sunlight
Running down the lane
Oh, it's good to be back home again
Odpowiedz
Łowców Dusz czytałem kilka miesięcy temu, ale ciągle mam jakieś taki uczucie niedosytu. Jakby Piekara zbytnio gnał do przodu i zapędził się.

SPOILER


Wydaje mi się, że odkrycie cudownej tajemnicy klasztoru Amszilas było przedobrzeniem. Cała reszta - świetna. Niby nie związane ze sobą opowiastki... Tu perski czarnoksiężnik, krucjata, a nagle zza rogu wylania się Jezus, skraplany krwią upadłych aniołów (wybaczcie, jeżeli coś pomyliłem - dawno czytałem). Zakonnicy teleportowali go do klasztoru w najgorszym momencie i od razu mu pokazali Jezusa... Jak dla mnie zdarzyło się to zbyt szybko. Piekara mógł to ciekawiej opisać. Mimo wszystko uważam, że tomik warto przeczytać i oczekiwać na kolejny, zapowiadany dopiero na II kwartał 2008... Póki co można zadowolić się też Necrosis



Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Moje wrażenia
I - o rzesz
II - o kurde
III - ja chce tom czwarty
IV - O K.... bynajmniej chodzi mi o ostatnie zdania.

Zastanawialiśmy się kto mógłby zagrać w ekranizacji Książek
Mordimer - ???
Kostuch - Linda
Bliźniacy - na pewno nie Mroczki, są jeszcze inni w tej RP co ukradli księżyc
Artzan Verolite (1904)

Odpowiedz
Czytałem, kilka opowiadań i myślę, że całkiem spoko. Dużo niesmacznych scenek zapamiętałem niestety
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Opowiadania fajne pierwszy raz natknełem sie na nie w jakiejś gazetce "Fantasty cośtam" i spodobały mi sie od razu. Co prawda na początku nie byłem pewien czy dobrze zrozumiałem z Matką Boska Niemiłosierną ale z czasem opowiadania wciagneły. Polecam wszyskim.
Odpowiedz
← Literatura

Inkwizytor Mordimer Madderdin - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...