Ciekawe stronki

W tym temacie prosze umieszczać linki do różnych ciekawych stron na których można znaleźć intersujące zagadnienia. Podajemy link i krótki opis. Jeśli chodzi o komentowanie podanych stronek to starajmy się unikac zażartych dyskusji (na to możemy założyć oddzielny temat) by topic nie stracił na czytelności. Jednocześnie pragne poinformować, ze topic ten ma zwracać uwage na ciekawe zagadnienia a nie być miejscem reklamowania stron domowych czy for.

Oto moje propozycje na dziś:

S Z T U C Z N A...I N T E L I G E N C J A - stronka na której znajdziemy wiele ciekawych informacji o AI. Maszyna tworząca 42 symfonie, upadek mistrza szachowego, test Turinga i chiński pokój oraz wiele innych...

K E V L A R...K E V L A R 2 - *strona po angielsku* - historia powstania kevlaru oraz jego wykorzystania przy produkcji kamizelek kuloodpornych. Możliwości kevlaru, materiały podobne, zasada działania kamizelek...

M N I I - ministerstwo nauki i informatyzacji, prawda, ze brzmi paskudnie? Można jednak tam wyczytać wiele ciekawych rzeczy, m.in. poczytać o sukcesach naszych naukowów. Polacy odkrywają planete, opracowujemy nowy lek na raka, rewolucjonizujemy pożarnictwo, dendrymery - polski wynalazek który pośle antybiotyki do lamusa, bierzemy udział w budowie reaktora termojadrowego i wiele wiele innych. Polacy nie gęsi i swoich naukowców mają! (strona dla wszystkich tych co ciągle marudza że polska to sredniowieczna ciemna wieś)

C A S P A R...D A V I D...F R I E D R I C H - malarz romantyczny. stronka zawiera sporo jego obrazów. część bardzo klimatyczna inne lekko kiczowate. zapraszam.

G R O M - nasi gromowładni... czy trzeba więcej mówić? link zaprowadzi was do podstrony gdzie opsiane jest uzbrojenie naszych chłopaków. po lewej jednak znajdziecie liczne odnośniki do innych działów.
Odpowiedz
P R Z E S Y Ł A R K A - jak ja to ją ładnie nazywam . W rzeczywistości bardzo przydatna strona dla osób mających stałe łącze. Możemy na lolanym serweże umieścić plik do (UWAGA!) 1 GB. Fakt, że troszeczkę to może potrwać... Po załączeniu, wyskakuje nam link, z którego można dany plik ściągnąć. Wadą jest jedynie to, że po siedmiu dniach link traci wazność.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Język elfów Tolkiena - stronka z językiem elfów Tolkiena, zastosowanie run, gramatyka, kaligrafia, przykłady. Coś dla fanów Tolkiena.
Języki Tolkiena - a tutaj kolejna dobra stronka o wszystkich językach w Śródziemiu, ta jest anglojęzyczna.
Tapetki - a tutaj stronka z całkiem niezłym zbiorem tapet, niektóre są naprawdę bardzo dobre!
Miniclip - prawdopodobnie znana wam stronka z największą ilością gierek flash'owych. Jest tu ich naprawdę sporo i niektóre są świetne.
HappyPuppy - strona z dużą iloscią plików i artykułów do różnych gier na wszystkie konsole. Często się przydaje.
Happy Tree Friends - a to chyba znana wszystkim strona (a jak nie, to muszą poznać ) z flash'owymi filmikami o wesołej bandzie zwierzątek. Trochę się tam krwi leje

Narazie tyle. Później coś dodam.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Nowy dzień, nowe stronki.

(Chłopaki mi raczej chodziło o stronki z jakimiś ciekawymi zagadnieniami, ciekawostkami. Coś co będzie można sobie poczytać. Ale te wasze propozycje tez mogą być. Mówię o tym bo trochę inną miałem "koncepcje" )

Czarnobyl series.

Ile razy słyszeliście sprzeczne fakty dotyczące katastrofy w Czarnobylu? W mediach słyszy się naprawde rózne dziwne zreczy na ten temat. Tysiace zabitych, skażona ziemia, a same przyczyny tego wypadku też rzadko kiedy są podawane. A jak było naprawde? Podaje pare stron które przedstawiają różne spojrzenie na wydarzenia w Czarnobylu. Oto moja propozycja stronek z których można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy i troche rozjaśnić sobie pogląd na tą cała sprawe.

C Z A R N O B Y L 1 - tutaj mamy opisaną dzień po dniu akcje ratunkowo - zapobiegawczą na ziemiach polskich po wybuchu w elektrowni. Mimo odpowiedniego sprzętu i przygotowania to właśnie Polacy jako jedyni poradzili sobie we właściwy sposób... Jednocześnie podane są tam fakty dotyczące skutków katastrofy...

C Z A R N O B Y L 2 - cykl materiałów prasowych o wydarzeniach 1986 roku. Czytajac niektore ustępy można sobie zdać sprawe z balaganu i chaosu informacyjengo jaki zapanował (np. 3 miliony zabitych na ukrainie!)

C Z A R N O B Y L 3 - artykuł z Wprostu czyli obnażamy przekłamania i obalamy mity.

C Z A R N O B Y L 4 - czyli jak to wszystko sie potoczyło w elektrowni i dlaczego doszło do eksplozji...

C Z A R N O B Y L 5 - czarnobyl bronią ekologów? czarnobyl największym blefem XXw.? poczytajcie i oceńcie sami.


A dla odprężenia trochę majesterkowania czyli budujemy własnego robota

R O B O T - 3 polskie projekty robotów wraz z opisem budowy, proponowanymi zastosowaniami i specyfikacją...

R O B O T 2 - siliniczki z cdroma, klocki LEGO, gumka recpturka i wasz mobilny niszczyciel już gotowy

S I E Ć...N E U R O N O W A - skoro już mamy robota to czemu nie dać mu inteligencji? co to sa sieci neurownowe, jak się je tworzy, jakie mają zastosowania. Wyjątkowo zacięci (i zdolni) mogą sie pokusic o stworzenie własnej sieci.
Odpowiedz
← Karczma

Ciekawe stronki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...