W sprawie rasizmu

Witam!! Mam wielką gorącą prośbę do forumowiczów. Otóż, w mojej szkole są osoby które mają pogląd jakoby murzyni byli mniej inteligentni i są zacofanymi osobami. Dlatego chce przygotować tym osobom mały referacik, na temat co do dzisiejszego świata wnieśli ludzie z czarnym kolorem skóry więc przygotowałem parę przykładów w postaci wynalazców :
-Louis Daniel Armstrong
-Morgan Porterfield Freeman,
-Garrett Augustus Morgan
-Frederick McKinley Jones
-Philip Emeagwali
-George Washington Carver
-Nelson Mandela
-Wole Soyinka
-Martin Luther King, Jr.
Głęboko wierzę że znajdą się ludzie popierający moje zdanie na tym forum, i podacie mi więcej przykładów najlepiej wraz z dokonaniem.
Odpowiedz
Dzięki, dzięki. Ludzie piszcie jak najwięcej, pokażcie że takie myślenie się wam nie podoba bo już powoli zaczynam tracić nadzieje co do społeczeństwa...
Odpowiedz
Ej, a co wynalazł Mandela i Martin Luther King?



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Hassan' dnia środa, 24 października 2012, 16:58 napisał

Ej, a co wynalazł Mandela i Martin Luther King?



W sumie nigdy nie słyszałam, żeby Morgan Freeman był wynalazcą, ale człowiek się uczy całe życie
Odpowiedz
No dobra wynalazców, głownie... ale nie poskąpię też postaciami które miały ważny wkład w sprawy światopoglądowe i sztukę.
Odpowiedz
Morgan Freeman jest bogiem, więc wynalazł wszystko.

Jeśli ktoś jednak uważa, że Morgan Freeman nie jest bogiem, to nie może się nie zgodzić, że wynalazł narrację.

[Dodano po minucie]

Masz tu prawdziwego naukowca - http://en.wikipedia.o...deGrasse_Tyson

Astrofizyk i kosmiczny komunikator.

[Dodano po 2 minutach]

I jeszcze tu, listę. http://en.wikipedia.o...and_scientists



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Takie postacie też są dobrym przykładem tego że murzyni nie są z zasady idiotami. A o to mi chodzi. Gdybyście mogli mi podać na przykład wypowiedz jakiegoś specjalisty który stwierdził by w sposób wiarygodny że nie ma dowodu na to że ludzie odmiennej rasy są mniej inteligentni byłbym bardzo zadowolony. Mówimy tutaj w końcu o ludziach z poziomu wiedzy klasy pierwszej liceum.

[Dodano po 4 minutach]

„Takie postacie „- np. Morgan Freeman
Odpowiedz
Poszukaj sobie o "Zagrożeniu stereoptypem" - to powinno dość jasno wyjaśnić czemu murzynów uważa się za gorzej wykształconych i czemu często tak jest.

A ocenianie kogoś ze względu na rasę, wyznanie czy kolor skóry jest idiotyzmem samym w sobie.

http://history1900s.a...namericans.htm



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
„A ocenianie kogoś ze względu na rasę, wyznanie czy kolor skóry jest idiotyzmem samym w sobie”. Ja to wiem, pytanie jak to powiedzieć w sposób wiarygodny osobom które znam...
Odpowiedz
Nijak. Jak mówisz, że to poziom wiedzy z pierwszej klasy liceum, to albo dorosną i się ogarną, albo nie dorosną i im te uprzedzenia zostaną, w każdym bądź razie trochę jeszcze czasu do tego jest, a zawsze miałem wrażenie, że pogadanka dokształcająca na ludzi w wieku szkolnym raczej nie działa - żeby kogoś przekonać za pomocą dyskusji, obie strony muszą być chętne do wysłuchania opinii drugiej strony i ew. przychylenia się do niej, albo konstruktywnej obrony swojego zdania.

Zawsze zostaje zresztą "A wiesz kto był rasistą? Hitler. Chcesz być jak Hitler, TY HITLERZE TY?!"



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
No cóż... Bardzo dziękuje za poradę i poświęcony czas. Poruszyłem ten temat dlatego że niezwykle poruszyło mnie że osoby z którymi codziennie się spotykam i które zdążyłem polubić mają takie poglądy.
Odpowiedz
Argumentum ad hitlerum zawsze dobry.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Hassan' dnia środa, 24 października 2012, 17:32 napisał

Nijak. Jak mówisz, że to poziom wiedzy z pierwszej klasy liceum, to albo dorosną i się ogarną, albo nie dorosną i im te uprzedzenia zostaną, w każdym bądź razie trochę jeszcze czasu do tego jest, a zawsze miałem wrażenie, że pogadanka dokształcająca na ludzi w wieku szkolnym raczej nie działa


Dokładnie, zresztą myślisz, że przeciętny człowiek w wieku 16 lat nie zna żadnego wybitnego murzyna? Ilu z tych twoich kolegów interesuje się sportem? zapewne większość, i oni podziwiają czarnoskórych sportowców. Podobnie z aktorami, kto nie zna Freemana, czy Willa Smitha. W polityce Obama itd. Oni to wiedzą i... no właśnie i nic, powiem Ci zupełnie szczerze twoje przemówienie nic nie pomoże, mimo dobrych intencji, co najwyżej zaszkodzi tobie.

Odpowiedz
O właśnie, zwróć uwagę na to, że możesz być trolowany. Jak widzą, że cię to mocno denerwuje to mogą specjalnie tak gadać. Najlepiej zrobisz jak dasz sobie z nimi spokój.

A ja nie mogę wymyślić żadnego czarnoskórego informatyka ;_;
Odpowiedz
Bo murzyni są gupi, to nie siedzą przy komputerach.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Chcesz wybitynych murzynów, proszę:

Kaszta, syn kuszyckiego władcy - Alara, rozpieprzył Egipt faraonów i sam stał się jednym z nich (VIII w. p.n.e.).

Kaleb, Nygus (król) Aksumczyków, podbił najbardziej rozwinięte cywilizacyjnie obszary Półwyspu Arabskiego, dopiero nieudana wyprawa z roku słonia na Mekkę (570 - także narodzny Mahometa), przerwała militarną ekspansję Etiopczyków.

No i oczywiście Czaka, wódz Zulusów - ale tego pana nie muszę przedstawiać.
Odpowiedz
← Użytkownicy

W sprawie rasizmu - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...