W sprawie rasizmu - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Ranger Krzyś,
Chcesz wybitynych murzynów, proszę:

Kaszta, syn kuszyckiego władcy - Alara, rozpieprzył Egipt faraonów i sam stał się jednym z nich (VIII w. p.n.e.).

Kaleb, Nygus (król) Aksumczyków, podbił najbardziej rozwinięte cywilizacyjnie obszary Półwyspu Arabskiego, dopiero nieudana wyprawa z roku słonia na Mekkę (570 - także narodzny Mahometa), przerwała militarną ekspansję Etiopczyków.

No i oczywiście Czaka, wódz Zulusów - ale tego pana nie muszę przedstawiać.
Hassan',
Bo murzyni są gupi, to nie siedzą przy komputerach.
Withord,
O właśnie, zwróć uwagę na to, że możesz być trolowany. Jak widzą, że cię to mocno denerwuje to mogą specjalnie tak gadać. Najlepiej zrobisz jak dasz sobie z nimi spokój.

A ja nie mogę wymyślić żadnego czarnoskórego informatyka ;_;
Sosna,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Hassan' dnia środa, 24 października 2012, 17:32 napisał

Nijak. Jak mówisz, że to poziom wiedzy z pierwszej klasy liceum, to albo dorosną i się ogarną, albo nie dorosną i im te uprzedzenia zostaną, w każdym bądź razie trochę jeszcze czasu do tego jest, a zawsze miałem wrażenie, że pogadanka dokształcająca na ludzi w wieku szkolnym raczej nie działa


Dokładnie, zresztą myślisz, że przeciętny człowiek w wieku 16 lat nie zna żadnego wybitnego murzyna? Ilu z tych twoich kolegów interesuje się sportem? zapewne większość, i oni podziwiają czarnoskórych sportowców. Podobnie z aktorami, kto nie zna Freemana, czy Willa Smitha. W polityce Obama itd. Oni to wiedzą i... no właśnie i nic, powiem Ci zupełnie szczerze twoje przemówienie nic nie pomoże, mimo dobrych intencji, co najwyżej zaszkodzi tobie.
Withord,
Argumentum ad hitlerum zawsze dobry.
sirgrubhy,
No cóż... Bardzo dziękuje za poradę i poświęcony czas. Poruszyłem ten temat dlatego że niezwykle poruszyło mnie że osoby z którymi codziennie się spotykam i które zdążyłem polubić mają takie poglądy.
Lionel,
Pójdą na studia, a najlepiej do akademika, to się dowiedzą, jakie dobre jedzenie robią "czarni". I są zabawni, kalecząc język polski (⌒▽⌒).
Hassan',
Nijak. Jak mówisz, że to poziom wiedzy z pierwszej klasy liceum, to albo dorosną i się ogarną, albo nie dorosną i im te uprzedzenia zostaną, w każdym bądź razie trochę jeszcze czasu do tego jest, a zawsze miałem wrażenie, że pogadanka dokształcająca na ludzi w wieku szkolnym raczej nie działa - żeby kogoś przekonać za pomocą dyskusji, obie strony muszą być chętne do wysłuchania opinii drugiej strony i ew. przychylenia się do niej, albo konstruktywnej obrony swojego zdania.

Zawsze zostaje zresztą "A wiesz kto był rasistą? Hitler. Chcesz być jak Hitler, TY HITLERZE TY?!"
sirgrubhy,
„A ocenianie kogoś ze względu na rasę, wyznanie czy kolor skóry jest idiotyzmem samym w sobie”. Ja to wiem, pytanie jak to powiedzieć w sposób wiarygodny osobom które znam...
Hassan',
Poszukaj sobie o "Zagrożeniu stereoptypem" - to powinno dość jasno wyjaśnić czemu murzynów uważa się za gorzej wykształconych i czemu często tak jest.

A ocenianie kogoś ze względu na rasę, wyznanie czy kolor skóry jest idiotyzmem samym w sobie.

http://history1900s.a...namericans.htm
sirgrubhy,
Takie postacie też są dobrym przykładem tego że murzyni nie są z zasady idiotami. A o to mi chodzi. Gdybyście mogli mi podać na przykład wypowiedz jakiegoś specjalisty który stwierdził by w sposób wiarygodny że nie ma dowodu na to że ludzie odmiennej rasy są mniej inteligentni byłbym bardzo zadowolony. Mówimy tutaj w końcu o ludziach z poziomu wiedzy klasy pierwszej liceum.

[Dodano po 4 minutach]

„Takie postacie „- np. Morgan Freeman
Hassan',
Morgan Freeman jest bogiem, więc wynalazł wszystko.

Jeśli ktoś jednak uważa, że Morgan Freeman nie jest bogiem, to nie może się nie zgodzić, że wynalazł narrację.

[Dodano po minucie]

Masz tu prawdziwego naukowca - http://en.wikipedia.o...deGrasse_Tyson

Astrofizyk i kosmiczny komunikator.

[Dodano po 2 minutach]

I jeszcze tu, listę. http://en.wikipedia.o...and_scientists
Sosna,
Mandela to chyba wymyślił demokrację w RPA

Co do innych wynalazców to np. Roberto Carlos - znany fizyk, tutaj jedno z jego doświadczeń: http://www.youtube.co...?v=3ECoR__tJNQ
sirgrubhy,
No dobra wynalazców, głownie... ale nie poskąpię też postaciami które miały ważny wkład w sprawy światopoglądowe i sztukę.
Vitanee,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Hassan' dnia środa, 24 października 2012, 16:58 napisał

Ej, a co wynalazł Mandela i Martin Luther King?



W sumie nigdy nie słyszałam, żeby Morgan Freeman był wynalazcą, ale człowiek się uczy całe życie
Hassan',
Ej, a co wynalazł Mandela i Martin Luther King?
sirgrubhy,
Dzięki, dzięki. Ludzie piszcie jak najwięcej, pokażcie że takie myślenie się wam nie podoba bo już powoli zaczynam tracić nadzieje co do społeczeństwa...
Lionel,
Kofi Annan, Wangari Maathai (matka eko ♥), Arthur Lewis (ekonomista z dziedziny ukrytego bezrobocia - ha! studiuje się, to się wie )
sirgrubhy,
Witam!! Mam wielką gorącą prośbę do forumowiczów. Otóż, w mojej szkole są osoby które mają pogląd jakoby murzyni byli mniej inteligentni i są zacofanymi osobami. Dlatego chce przygotować tym osobom mały referacik, na temat co do dzisiejszego świata wnieśli ludzie z czarnym kolorem skóry więc przygotowałem parę przykładów w postaci wynalazców :
-Louis Daniel Armstrong
-Morgan Porterfield Freeman,
-Garrett Augustus Morgan
-Frederick McKinley Jones
-Philip Emeagwali
-George Washington Carver
-Nelson Mandela
-Wole Soyinka
-Martin Luther King, Jr.
Głęboko wierzę że znajdą się ludzie popierający moje zdanie na tym forum, i podacie mi więcej przykładów najlepiej wraz z dokonaniem.
Wczytywanie...