[W2] Wiedźmin vs Wiedźmin 2

Która gra lepsza?

Wiedźmin (5 głosów [45.45%])
Wiedźmin 2: Zabójcy królów (2 głosy [18.18%])
Obie gry równe! (4 głosy [36.36%])
Coraz częściej widzę porównania obu części Wiedźmina, więc założyłem temat (mam nadzieję, że nie ma takiego na forum) i ankietę - która część Waszym zdaniem jest lepsza. Według mnie pierwsza. Ma bardziej rozbudowaną i ciekawszą fabułą oraz klimat książki. W "W2" lokacje były ładne, ale o wiele mniej mroczne od tych z jedynki. Tam widoczna była szarość i ponurość świata. System walki także lepszy w jedynce, o czym pisałem w innym temacie. Podobnie z bijatyką, gdzie w dwójce miałem wrażenie, że twórcy mają mnie za idiotę (wciskanie W,A,S,D). W jedynce także nie było może dużego poziomu trudności, ale na pewno trudniej niż w dwójce. Rozwój postaci - także jedynka. W dwójce było zbyt dużo umiejętności pasywnych przy szermierce, zwiększających jedynie atak czy obronę. Niewiele było ciekawszych umiejętności w przeciwieństwie do jedynki. Postacie - remis. Głównie dzięki Triss, która mam wrażenie przeszła metamorfozę w dwójce, co było dobrym pomysłem, bo nie przypominała mi postaci z książki (wydawała się w jedynce taka irytująca i wredna). Do reszty postaci nie mam zastrzeżeń, chociaż brakuje mi choćby wspomnienia o Shani w dwójce. Optymalizacja - dwójka. W pierwszej części gry miałem bardzo dziwnie spadki fpsów - nagle z 60 robiło się 15, więc wolę jednak pod tym względem dwójkę. Grafika - dwójka. Dwójka była ładna i miała lepsze animacje twarzy (Zoltan wreszcie wygląda porządnie), chociaż czasami widziałem aż nazbyt podobne mordy. Tak więc: pierwsza część "Wiedźmina" jest dla mnie lepsza.
Odpowiedz
Moja zdanie jest odmienne, co chyba nie jest tu nowością, doceniam obie gry ale wyższą ocenę daję dwójce. Po pierwsze fabuła, w W2 miała ona więcej zwrotów akcji, a nasze wybory miają znacznie bardziej realny wpływ na dalsze wydarzenia, lub chociaż ukończenie danego zadania, w jedynce było to miejscami trochę sztuczne, jak np. oddanie Alvina do jednej z pary Triss/Shani. Oprawa graficzna co oczywiste ładniejsza w dwójce jednak nie ma to wpływu na oceną bo obie stylizacje mają swoje wady i zalety. System walki dla W2, jednak lepiej odczuwa się tutaj bycie wiedźminem, trzeba uważać, bo do prostych nie należy, w jedynce jak wyczuło się zasadę to walka stawała się uciążliwa tylko z silniejszymi przeciwnikami. Rozwój postaci też ciężka sprawa, bo z jednej strony rzeczywiście bardziej rozbudowany w jedynce, ale z drugiej strony w dwójce twórcy stawiają nas przed wyborem jednej ze ścieżek (nie da się wymaksować wszystkich), w W1 też nie, ale w pewnym na poziomie brązowym można odblokować praktycznie wszystko, przez co ja miałem takie wrażenie, że to czy wybiorę z początku tą czy inną umiejętność nie ma większego znaczenia.
Podsumowując stawiam na Wiedźmina 2, ze względu na ciekawszą fabułę i bardziej wymagającą walkę.

Odpowiedz
Moim zdaniem wiedzmin jest dłużyszy i jest w nim bardziej otwarty świat.
Odpowiedz
Obie równe i tyle w temacie.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Według mnie cześć wiedźmina była lepsza powody:

1.Było więcej wyborów zależących czy dana postać przeżyje.

2.Questy poboczne były ciekawsze niż w jedynce bo tam w Questach pobocznych było tylko żeby zabić dla kogos potwory lub coś mu przynieść.Zlecenie to nie było przynieś mi pięc czaszek barghestów tylko np.Zniszcz kokony i wyeliminuj królowe endriag.

3.Grafika była o wiele bardziej zadowalająca niż w pierwszej części wiedźmina.

4.System walki był zdecydowanie lepszt niż w jedynce.Był bardziej dynamiczny czasem wystarczyły trzy ciosy by umrzeć i trzeba było robić dużo uników natomiast w jedynce poprostu podchodziło się i biło lub wskakiwało się do grupy przecziwników.

5.Było zdecydowanie więcej broni i mogło posiadać się lepszy arsenał a nie tak jak w jedynce 3 zbroje na całą grę i jakieś dziesięć mieczy.

6.W końcu ostatni podpunkt,większa ilość lokacji wszystko w pierwszej częśći toczyło się tylko w wyziemie lub w jej okolicach tylko w czwartym rozdziale w wiosce.
Odpowiedz
← Wiedźmin

Wiedźmin vs Wiedźmin 2 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...