[Inne gry RPG] Premiera cyfrowa systemu 2280


Do niedawna na polskim rynku nie było rodzimego systemu cyberpunkowego. Co najmniej kilku osobom, w tej liczbie zespołowi GGC, bardzo to przeszkadzało. W końcu zaczęło przeszkadzać tak bardzo, że napisaliśmy taki system. Nie tylko dla siebie, a raczej przed wszystkim nie dla siebie – chcemy ten świat rozwijać wspólnie z fanami i razem z nimi tworzyć nową grę.

Stworzyliśmy świat 2280 – mieszankę technologicznego cyberpunkowego dobrobytu z neofeudalnym systemem społecznym. To miejsce gdzie Gracz musi walczyć o wybicie się ponad szarą egzystencję; Świat poznaje z perspektywy człowieka ze środka drabiny kastowej, który służy potężniejszym i bogatszym, ale przede wszystkim robi to dla siebie – ma wywalczyć dla siebie lepsze życie. Czy będzie to robił zakuty w pancerz wspomagany, nafaszeruje swoje ciało modyfikacjami cybernetycznymi, przemierzał Układ Słoneczny jako kapitan statku pirackiego czy trzymając drinka w dłoni intrygował na balach arystokratów doprawdy nie ma znaczenia – cel jest podobny. Udowodnić swoją wartość, zasłużyć na przetrwanie i laury. To świat dla twardych i nieustępliwych, tylko tacy znajdą w nim miejsce.

Na konwencie Rafineria 2012 odbyła się prezentacja pierwszej wersji podręcznika podstawowego. W najbliższy weekend podręcznik .pdf będzie dostępny za darmo na stronie internetowej 2280.pl target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">2280.pl. To nie jest demo, a kompletny podręcznik, który już umożliwia grę. Udostępniamy go za darmo, gdyż chcemy wspólnie z wami go ulepszyć, wzbogacić o wasze przemyślenia i rozwiązania – by później jako udoskonalone dzieło ukazał się w druku.

Mamy nadzieję, że świat 2280 zafascynuje was i wciągnie tak samo jak bez reszty wciągnął nas, jego twórców.

God Games Cooperative, 26 lipca 2012

Odpowiedz
Pobrałem.
Za godzinę spotykam się z moją drużyną rpgowców i zobaczymy co oni na to.
W coś takiego to ja bym sobie chętnie pograł.
Szkoda, że tak mało ilustracji w podręczniku Bo na jakieś większe czytanie nie mam teraz czasu i tylko tyle przejrzałem.
Odpowiedz
Również pobrałem i zastanawiam się nad zrobienie tego w wersji PBF. Ładnie spakowali ten podręcznik Pewnie przejrzę go na spokojnie jak znajdę czas

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
← Nowości

[Inne gry RPG] Premiera cyfrowa systemu 2280 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...