[ME3] Zakończenie [SPOILERY]

Cytat

Ammon, ale jesteś świadom tego, iż to jest rozpaczliwe dorabianie własnych teorii do tego zakończenia?

Tak, zdaję sobie z tego sprawę, bo to, co nam zaoferowało BioWare, jest otwartym zakończeniem. Można je interpretować przez to na 1000 sposobów. Spodobało mi się to, nie ukrywam, ale faktycznie Hudson powinien domyśleć się już wcześniej, że fani będą chcieli zobaczyć, co przydarzyło się Shepardowi po tym wybudzeniu. Wojna dalej trwa? Ktoś się zajął problemem za nas? Ano i tutaj można dawać kolejne domysły.
Odpowiedz
Otwarte zakończenie by się sprawdziło, gdyby ME3 nie była ostatnią częścią sagi o Shepardzie. A tak - po co tyrać przez sto godzin przy trzech grach, by na koniec dowiedzieć się tyle, że może nam się udało, a może nie?
Odpowiedz
BioWare już tak często nie dotrzymywało obietnic, że nie zdziwiłbym się, gdyby zrobili 4 część. Ale wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że pod presją fanów zrobią jakieś DLC. Ale jak napisałem wcześniej:

Cytat

Hudson powinien domyśleć się już wcześniej, że fani będą chcieli zobaczyć, co przydarzyło się Shepardowi po tym wybudzeniu.
Odpowiedz
Kur, z tymi przekaźnikami masy się nie zgodzę. Energia wytwarzana przez katalizator a energia przekaźników, choć miały jednego twórce to jednak nie były tym samym. Wysadzenie takiego mechanizmu miało wiadome skutki.
Co do reszty- w sumie fakt.


Mnie zastanawia jeszcze inna rzecz. Czemu do diabła syntetyki determinowały rozwój cywilizacji galaktycznych skoro owy rozwój uznawały za zły. Życie jest losowe, nawet obecne programy podają setki tysięcy alternatyw rozwoju danej rzeczy.
Musieli to wiedzieć gdy decydowali się na tą jedną, błędną, drogę.

Więc byli de-facto źli. A nasze idealne, zielone zakończenie jest dobre. Ale właśnie dla nich.
Stają się poniekąd istotami żywymi. Nie muszą się już obawiać ingerencji istot organicznych. Jedyna niepewna zmienna... odpada.

Komandor zrobił wtedy więc krecią robotę.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Red, jeśli ktoś wymyślił rozwiązanie milenia temu, n cyklów temu, po co budował wielką salę na szczycie cytadeli z trzema wyborami na w razie co, gdyby rozwiązanie zawiodło? Jeśli ktoś przewidział, że rozwiązanie w końcu zawiedzie, czemu nie dokonał wyboru od razu - jeśli miał świadomość, że rozwiązanie nie jest perfekcyjne - sprowadza się to do tego, że ktoś miał po prostu pomysł na uzasadnienie ludobójstwa co 50k lat.
Co robi w tej sali ludzka technologia (charakterystyczne napisy na ścianach, w tym wypadku 1m1, kiedy jak widać na filmiku wcześniej, Cytadela nie do końca łączy się z Catalystem?
Dlaczego ktoś stawia przed Shepardem trzy rozwiązania, skoro jedno jest złe, drugie kiepskie a trzecie (synteza) przedstawione jako najlepsze? To bez sensu i jest tylko iluzją dobrej woli.
Filmik, który wstawił Tokar, analiza, którą przesłałem, wszystko świadczy o tym, że zakończenie jest zwyczajnie dziurawe i z dupy - w ciągu ostatnich 10 minut gry spłaszczona jest cała filozofia Reaperów, ich cele i motywacje, które przez ostatnie 3 części były według nich nie do pojęcia dla ludzi. Tymczasem złote dziecko wyraża je w jednym zdaniu, które brzmi tak - "jestem syntetykiem, który tworzy inne syntetyki, żeby organiki nie zostały zabite przez inne syntetyki". No parodia, parodia!

Dla mnie największym hintem na to, że będzie coś jeszcze jest w sumie to, że po "perfekcyjnym" czerwonym zakończeniu (które mimo protestów Maraudera Shieldsa zrobiłem na potrzeby save'u) Shepard łapie powietrze w gruzach, możemy założyć, Londynu. Albo w ciągu 10 minut od ostatniej cutscenki wynaleziono teleportację, albo pancerz Sheparda jest naprawdę, naprawdę twardy i doskonale amortyzuje wszelkie katastrofy.

[Dodano po godzinie]

@Tokar - ja czytałem ten wyciek po fakcie i tam zakończenie jest faktycznie inne, jak go wygrzebię, to tu zamieszczę. Inne jest też kilka kwestii w czasie samej gry, m.in. w czasie istnienia skryptu rozpisany był już cały protheanin z DLC, które rzekomo powstało po wycieku, a w ost. miesiącach przed premierą.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Dobra, powiem tyle że wreszcie ująłeś bardziej składnie coś co mi się plątało w łepetynie. Dzięki.
Jak znajdziesz oryginał to ja chętnie przeglądne.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
@Ammon, to jest fanowskie, przedstawione Bioware'owi jako propozycja, nawiązująca do misji samobójczej z dwójki.

http://pastebin.com/KYJNWGug

To jest to, co znalazłem - reddit/r/ twierdzi, że to ten wyciek, ale nigdy nie wiadomo.

Tu macie jeszcze z reddita co się zmieniło, dla tych, dla których skrypt jest tl;dr

Cytat

-Originally Javik, only known as "the prothean" in the script, was the catalyst. When you travel to Thessia, he is supposed to decipher what is hidden in the temple (this explains, in part, a prothean being recognized if you bring javik with you on Thessia).

-After Ashley/Kaidan is taken out by Eva Core, a partner, who is never named, is supposed to join you. This partner, who is also a Spectre, tries to kill the prothean, and you are forced to kill the partner.

-Once A/K learns you killed their partner from Udina, A/K teams up with Kai Leng, who is pretending to be working with the Alliance, to take you down. You can convince A/K that Kai Leng is the enemy, or kill A/K.

-Kolyat was meant to inform you that Udina wants to let the Hanar homeworld go to the reapers and not bother trying to save it. You team up with Thane and Kasumi and infiltrate C-Sec, where you kill a double agent who was working with Cerberus. This is how you learn that Udina is not only staging a coup, but is also indoctrinated. Thane dies after killing Udina.

-Charles Saracino, head of Terra Firma, also played a large role in ME3. He drums up support for Cerberus on the citadel, and it is your job to stop him. You go on a mission with Emily Wong and Khalisa Al-Jilani to uncover Cerberus atrocities.

-If you save Primarch Victus' son and he learns about what his son did, he asks you to kill his son for him.

-Omega was a visitable world, but Aria had set up trade with Cerberus. Afterlife was still visitable (why did they get rid of this, why?). You need a lot of eezo, which Omega has, but if Aria lets you have it, doing so will lead to Cerberus attacking Omega. Afterlife shuts down and becomes a soup kitchen (this is the exact phrasing in the script) (I guess this was done before Mac Walter's stupid comic)

-Aria wants you to interrogate a Cerberus operative who orchestrated the blockade, but Zaeed is still working for Cerberus and will attempt to stop you, unless convinced otherwise. He can also be killed if necessary.

-Hanar religious extremists are working for the reapers and blow up a massive building on the citadel. This leads to Bailey detaining any and all Hanar. The Hanar extremists can be tracked to a reaper base in Hanar space. Destroying the base and gathering data tells you about who on the Citadel is working with the reapers.

-A/K attempts to kill the prothean. Unless you convince them not to, you must kill A/K.

-Cortez was originally named Jimmy

-The mission regarding the keepers that was axed in ME2 and ME3 was supposed to involve a hacker whose actions led to Keepers malfunctioning.

-Grunt was originally supposed to die no matter what if you chose to save the rachni queen. I know a lot of people mentioned how your choice didn't matter if you killed or saved the queen. In the original script, if you saved the queen it was the same queen, but if the queen is dead, it's a queen that was created by the reapers to create indoctrinated rachni.

These are just some of the things that were altered.







[Dodano po minucie]

Wrzucam jeszcze ciekawy tekst z somethingawful o zmianach w fabule:

http://www.ign.com/b...lers.250066288/

Chyba pierwsza wersja podoba mi się bardziej.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Poczytałem sobie co nieco i jeśli taki był pierwotny "gryplan", to wiem, czemu synteza była tym najlepszym rozwiązaniem.
Tylko czemu postanowili zmienić zakończenie , skoro to pierwotne (mówię o tym: http://pastebin.com/KYJNWGug) było całkiem-całkiem?
Ba, nawet nie tylko zakończenie, a również wątek z proteaninem.
Odpowiedz
Z powodu samego wycieku i odejścia autora fabuły do 1 i 2 części. Spanikowali, z tego co podają różne źródła i zapowiedzieli, że zmienią. No i zmienili, że aż się uszy trzęsą.

Zgadzam się co do proteanina - wątek z nim jest o wiele bardziej sensowny w pierwotnej wersji. No bo - wykopaliska na Eden Prime i przeoczyli COŚ TAKIEGO?



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Wyciek i odejście autora to dla mnie dość kiepskie usprawiedliwienie (choć kłamu mu nie zarzucam). No, chyba że odejście autora fabuły wiązało się z ochroną jego praw autorskich i, w związku z tym, niemożnością wykorzystania tego, co wymyślił. Sam zaś uważam to za wątpliwe, bo prawa do tego co stworzył Karpyshyn na pewno należały do Bioware.

No i inna rzecz - jakoś do tej pory nikt z powodu wycieków nie zmieniał tak znaczących elementów gry - co najwyżej niektórzy nie mieliby niespodzianki, a ci o silnej woli zwyczajnie by o tym nie czytali i już.
Szkoda, no. Szkoda. Motyw z ciemną energią i rzeczywistym celem Żniwiarzy wgniótłby mnie pewnie w fotel, bo w ostatniej chwili dowiedziałbym się, że to, co do tej pory uważałem za niczym nieusprawiedliwione barbarzyństwo, było w rzeczywistości "wyższym dobrem". I że taki bieg rzeczy jest rzeczywiście "inevitable", a ja sam jestem "incapable of understanding". Arrrrgh. I wtedy wszystko miałoby sens. Wtedy to, co uważałbym za opcję "paragon" byłoby w istocie "renegade", a to co uważałem za "renegade" byłoby "paragon".
Odpowiedz
Tu mamy rozłożoną na czynniki pierwsze teorię indoktrynacji (by Angry Joe)
http://angryjoeshow.c...e3-ending-dlc/
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Tych filmików trochę chyba powstało. Tego stworzonego przez Joe przejrzałam teraz tylko pobieżnie, bo wcześniej oglądałam jeden zbierający wszystko do kupy, ze wszystkich trzech części - http://www.youtube.co...?v=ythY_GkEBck

IMO, ta teoria ma sens, wszystko się zgadza i według mnie indoktrynacja Sheparda jest naprawdę dobrym pomysłem. Zanim dotarłam do zakończenia, przeszło mi nawet przez myśl, że może Shepard zostanie zindoktrynowany.

Odpowiedz
Przyznam, że nie oglądałem żadnego filmiku o indoktrynacji, ale postanowiłem zobaczyć ten, który zapodała Lily. Na szczęście był z polskimi napisami Powiem, że to wszystko trzyma się kupy. Dziwne jest tylko jedno - czemu Bioware otwarcie nie powie, że zakończenie nie jest zakończeniem. Że wydadzą jeszcze jakieś dlc. Bo chyba pomysł z indoktrynacją to oni wymyślili, nie? Nie chce mi się wierzyć, że te wszystkie argumenty na indoktrynacje Sheparda wynikają z błędów twórców.
Odpowiedz
Jeśli by mieli wydać DLC, które miałoby pokazywać zakończenie, takie całkowite, i które miałoby być jeszcze płatne... to nie wyobrażam sobie, żeby gracze przeszli koło tego spokojnie i bez żadnych jęków je kupili, skoro najpierw pluli się, że zakończenie jest beznadziejne. Ja siebie nie wyobrażam kupującą to DLC (jak dotąd nie kupiłam żadnego). To jest dla mnie niepojęte, tym bardziej, że często powstawały żarty, że niedługo to każdy kolejny level w grze będzie się kupowało jako DLC. Jeśli faktycznie do tego dojdzie, to Bioware niesamowicie straci w moich oczach (tak, wiem, they don't give a damn...) Naprawdę, już wolę, żeby zostawili to tak, jak jest, albo żeby to DLC było darmowe. Z gry jestem zadowolona i końcówki również.

Odpowiedz
Śledzę jeden temat odnośnie zakończenia na forum gamewalk'u. Wśród dużych ilości spamu można znaleźć również bardzo ciekawe posty.

[media]http://i.imgur.com/I0wtN.png[/media] - najbardziej ciekawscy znajdują czas na grzebanie w plikach gry. W prawym dolnym rogu jest napis "harbinger damage death scene". Czyżby pozostałości po pierwotnej wersji?
Odpowiedz
W końcu udało mi się ukończyć grę.Licznik czasu wskazywał na 27 godzin i paręnaście minut. Wybrałem połączenie syntetyków z organicznymi formami życia. Samo zakończenie mi się średnio podobało. Nie dość że moja fem Shepard musiała poświęcić się aby ratować galaktykę to nawet tego nie przeżyła Liczyłem na jakiś happy end a nie takie coś. Filmik pokazujący, że Normandia ląduje awaryjnie na jakiejś planecie. Nie zrozumiem dlaczego przekaźniki masy musiały zostać zniszczone skoro wybrałem te lepsze zakończenia. Tak czy inaczej czytałem,że ze statku wyjdzie Joker, EDI i LI oraz best kumpel Sheparda. U mnie niestety wyszedł Joker, EDI i Kaidan. Hmm zabrakło mi jednej postaci. Na razie czekam na te DLC co ma wyjść wkrótce.

Cytat

http://i.imgur.com/I0wtN.png - najbardziej ciekawscy znajdują czas na grzebanie w plikach gry. W prawym dolnym rogu jest napis "harbinger damage death scene". Czyżby pozostałości po pierwotnej wersji?


Być może masz rację Ammon.To mogą być pozostałości po pierwotnej wersji ale ludzie czasami często zmieniają zdanie, więc i Bioware tego dokonało

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz

Cytat

Liczyłem na jakiś happy end a nie takie coś.


Cały internet na to liczył.
Odpowiedz
To i ja wiem Ati. Wolałem nie psuć sobie niespodzianki i omijałem spoilery ale później coś mnie naszło więc z góry już wiedziałem co nastąpi. Zastanawiałem się czemu graczom nie odpowiadało zakończenie i teraz już to wiem.

Ha jednak mój wzrok dostrzegł Jamesa Vegę wysiadającego ze statku. Wczesnym ranek to nie najlepsza pora dla mnie.

Jeszcze przed kilkoma minutami jeszcze raz rozegrałem sekwencje zakończenia i wybrałem zniszczenie kosiarek.Joker wyszedł w towarzystwie Kaidana i Vegi ale niestety nie widziałem domyślnego wskrzeszenia mojej Shepard( Tak , tak wiem ma odetchnąć spod tego gruzu czy coś) Zabrakło mi War Points ale Mulitiplayerem tego sobie nie nabiję z przyczyn mojego netu

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
← Mass Effect

Zakończenie [SPOILERY] - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...