[ME3] Czy warto?

Witam. Mam dylemat odnośnie tej gry. Nie lubię jakoś klimatu kosmicznego ale coś w tej grze jest. Kiedyś grałem w jedynkę i grało się średnio. Ale po obejrzeniu kilku gameplayów coś we mnie powiedziało że muszę zagrać. Ale mam pytanie:


1) Jeśli zakupie Mass Effect 3 to czy cokolwiek zrozumiem z fabuły , skoro nie grałem w 1-2?

2) Czy import postaci dużo daje? Jest aż tak ważny?
Odpowiedz
Moim zdaniem nie warto grać bez znajomości poprzednich części albo chociaż ME2.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
A ja bym polecał zagranie we wszystkie trzy. W empiku chyba teraz Mass Effect 1 idzie za dwadzieścia kilka złotych, Mass Effect 2 za pięć dych, no a "trójka" - wiadomo - ponad stówkę, ale pewnie za jakiś czas cena zejdzie.

Jako gracz mogę polecić, bo pomimo pewnych mankamentów jest to gra warta świeczki. Sam się szczerze przywiązałem do postaci (po raz pierwszy od czasów Baldur's Gate;p) i świata, fabuła (choć momentami może się wydawać oklepana) niezgorsza, od strony technicznej również ok (zdarzają się takie głupie, choć nie psujące gry usterki).

W ME3 możesz grać nawet bez poprzednich części, ale stracisz całą masę wrażeń. No i nie przywiążesz się do postaci!;p
Odpowiedz
1. Zagraj w Mass Effect.
2. Zagraj w Mass Effect 2.
3. Zagraj w Mass Effect 3.
4. ?????
5. PROFIT
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
I chyba tak zrobię. Tylko nie wiem czy zacznę od ME czy od ME 2. Ale dzięki za odpowiedzi i porady.


PS A grał już ktoś? Jakieś wrażenia?
Odpowiedz
Trochę grałem , i prawdę mówiąc dość niezły, nie lubię strzelanek i zbytniego polegania na zręczności ale mimo to grało się świetnie, gorzej z endingiem, nie będę spoilerował bo sam jeszcze nie doszłem ale podobno dość Gainaxowy i że wszystko będzie wyjaśnione dopiero w dlc.
Wbrew pozorom fan Metalu
Repo The genetic opera-Paris Hilton odpada twarz- Best film EVER!
Maj name is Haabringa aj em a lida of kolekting armii nown as da reephas
Also Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn
Odpowiedz
Jeźdźcu: ME1 nie jest wcale tak długie, jeśli nie masz ochoty się bawić w misje poboczne, a zawiera kilka bardzo istotnych wydarzeń, które potem wpływają na los całych ras.

ME1 można było kupić w CDAction, a niedawno gram.pl sprzedawało to po 9,99.

Jeśli nie przepadałeś za grą w ME1, polecam wzięcie sobie jakiejś fajnej, aktywnej klasy, na przykład Szpiega, Szturmowca lub Adepta. Będziesz mógł to zmienić w ME2, jeśli ci nie podejdzie. Co więcej, polecam granie na wyższych poziomach trudności.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
@Jeździec ME1 to najlepsza część całej serii, więc koniecznie w nią zagraj. Raz, że jest bardzo dobra (jedyny minus - Mako), dwa przywiążesz się do postaci, które na chwilę pojawiają się w dwójce, a w trójce na dłużej, trzy możesz zaimportować postać do dwójki. Tak więc najlepiej graj po kolei.
Odpowiedz
Jeszcze mała uwaga. By w jedynce zyskać najwyższy poziom niestety trzeba tą samą postacią zagrać dwa razy (tak, bez zmiany klasy) co jest niestety dość nudne i bardzo łatwe. W dwójce nie ma już na szczęście takich ograniczeń i można od razu zagrać na najwyższym poziomie.
Odpowiedz
Kolejna rzecz: EA ma promocję na Originie. Jeśli chcesz kupić ME2 przez Origin, zapłacisz tylko 27,45, czyli połowę ceny "pudełkowej".
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Więc warto. ME mam właśnie na płycie z CD Action (dobrze że przypomniałeś) I najpierw przejdę 1 a potem wezmę się za 2. Tylko mam pytanie. Jak przenieść zapis gry tym Originem? Jeszcze trochę czasu minie jak przejdę ME i prześlę zapis ale wolę wiedzieć wcześniej.
Odpowiedz
ME->ME2
Odpalasz narzędzie do ustawień grafiki i wskazujesz folder, który ME2 ma przeszukać pod kątem zapisów. Domyślnie wskazuje ten właściwy, gdzieś w Moich Dokumentach.

ME2->ME3
Opalasz ME3, a ono samo znajduje twoje zapisy z ME2, pod warunkiem, że nigdzie ich nie przenosiłeś.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Trochę nie ten temat ale nie chciałem zakładać nowego. Jak mam wczytać ten zapis z ME do ME 2? Mam ME 2 , ME usunąłem ale zapis mam w moich dokumentach. I jak odpalam ME 2 to nie mam opcji wczytaj. Może mi ktoś wytłumaczyć jeszcze raz jak wczytać zapis? Po się na tym nie znam. Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Kliknij w "Nowa gra" (lub coś podobnego), wtedy powinieneś zostać zapytany, czy chcesz importować postać z poprzedniej części.
Wczytanie odnosi się tylko do zapisanych gier w aktualnej części Mass Effect (a więc w ME2 wczytać możesz tylko save'y z ME2, nie te z ME1).

Edit:
link do tematu, gdzie możesz zadawać takie pytania: http://forum.gexe.pl/...um-pomocy-me2/

a tu link do podobnego tematu: http://forum.gexe.pl/...aci-z-jedynki/
Odpowiedz
← Mass Effect

Czy warto? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...